Juniorzy starsi MOP Pomezania

Joanna Kułakowska
Juniorzy starsi nie byli zbyt gościnni. Drużynie kwidzyńskiego Rodła wbili aż 10 bramek. Fot. Aleksander Winter
Kolejne wysokie zwycięstwo mają na swoim koncie juniorzy starsi MOP Pomezania Malbork, grający w lidze okręgowej. Tym razem na swoim boisku pokonali w derbach regionu zespół KOP Rodło Kwidzyn 10:1.

Kolejne wysokie zwycięstwo mają na swoim koncie juniorzy starsi MOP Pomezania Malbork, grający w lidze okręgowej. Tym razem na swoim boisku pokonali w derbach regionu zespół KOP Rodło Kwidzyn 10:1. Aż pięć razy na listę strzelców wpisał się Mariusz Bobko, co daje mu trzynaście bramek po dotychczasowych spotkaniach.

Początek wyraźnie należał do gospodarzy, którzy atakowali i przez pierwszy kwadrans nie pozwalali gościom wejść na swoją połowę. W 18 minucie malborczykom udało się zdobyć pierwszą bramkę. Po indywidualnej akcji strzał oddał Jacek Zielonka, jednak bramkarz Rodła zdołał odbić piłkę, ale tuż obok czekał Bobko i skutecznie dobił. Było 1:0. Trzy minuty później celnością popisał się Krystian Tryba, a po nim znów Bobko. I rozwiązał się worek z bramkami. W 30 minucie mocne uderzenie z dystansu oddał Marcin Rydel, w 37 minucie - Bobko, a po nim Paweł Friszkemut. Do szatni MOP schodził, prowadząc 6:0.

W drugiej połowie malborczycy nie zwalniali tempa. W 55 minucie na 7:0 z rzutu karnego podwyższył Zielonka. W 63 i 67 minucie znów dwukrotnie o swoim istnieniu przypomniał Bobko, a strzelecki popis malborczyków zakończył w 78 minucie Kamil Kozieł. Gościom z Kwidzyna tylko raz udało się pokonać golkipera MOP, tuż przed gwizdkiem końcowym, kiedy arbiter podyktował rzut karny.

- Chłopcy zagrali bardzo dobry mecz. Strzelając dziesięć bramek, ustanowili rekord tego sezonu. Nie daliśmy przeciwnikom szan. Co prawda, nie był to najmocniejszy rywal, ale nie odpuściliśmy - mówi Henryk Pawłowski, trener juniorów starszych MOP. - W tym spotkaniu po raz pierwszy wprowadziłem na boisko Kamila Kozieła, który w ubiegłym sezonie grał w juniorach starszych u Janusza Górskiego. Jestem zadowolony z postawy tego zawodnika. Kamil wkomponował się w zespół, dobrze współpracował z Mariuszem Bobko.