Kadetki Orła Malbork zagrają w ćwierćfinale mistrzostw Polski

Kadetki Orła Malbork zdobyły brązowy medal mistrzostw województwa pomorskiego i uzyskały awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

Kadetki Orła Malbork przegrały dwa pierwsze mecze turnieju finałowego mistrzostw Pomorza. W piątek (12 lutego) podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka przegrały 0:3 z Energą Gedanią Gdańsk, a dzień później uległy w takim samym stosunku setów z APS Rumia.

Mimo tych dwóch porażek młode siatkarki Orła wciąż miały szansę na zdobycie brązowego medalu mistrzostw Pomorza oraz awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski, który zapewniały sobie trzy najlepsze drużyny. Warunkiem było pokonanie Czarnych Słupsk w niedzielnym meczu w Rumi. Warunek został spełniony - Orzeł wygrał w trzech setach.

Mistrzyniami Pomorza zostały gdańszczanki, które pokonały 3:2 APS Rumia.