Karate. Miłosz Wolak młodzieżowym mistrzem Polski. Juniorka wywalczyła brązowy medal

rk
4-osobowa reprezentacja zawodników Malborskiego Klubu Kyokushin Karate oraz prezes, trener i sędzia w jednej osobie, czyli Wojciech Kunicki - wzięła udział w mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców w Makowie Mazowieckim.

W zawodach, które odbyły się w sobotę (16 listopada) pod egidą Polskiego Związku Karate, rywalizowało ponad 200 juniorów i młodzieżowców z całej Polski oraz wszystkich organizacji kyokushin w Polsce. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak.

Tradycyjnie pierwszą konkurencją na zawodach było kata, czyli układy techniczne. Tutaj malborczycy mieli wielkie powody do radości, bo w kategorii młodzieżowców, czyli zawodników w wieku do 21 lat, mistrzem Polski został Miłosz Wolak. Można powiedzieć, że przerósł klubowego mistrza, bo w poprzednich latach to Hubert Philipp z MKKK przywoził najcenniejsze medale w kata w różnych kategoriach wiekowych. Tym razem Hubert zajął 5 miejsce.

W kategorii kata juniorek do finałowej ósemki nie udało się wejść juniorce Aleksandrze Nowickiej, ale powetowała to sobie w kumite. W kategorii wagowej do 60 kg wygrała dwie walki i wróciła do domu z brązowym medalem MP juniorek. W MPJ w kumite startował też Damian Stawicki, który w kat. do 70 kg przegrał w ćwierćfinale z Kajetanem Bosowskim z Zamościa.

Dla Miłosza Wolaka, który w poprzednich latach odnosił sukcesy w kategoriach młodzików i juniorów, ten sezon jest pierwszym wśród młodzieżowców. W Makowie Mazowieckim po raz pierwszy w tej kategorii startował w kumite.
- Miłosz wygrał swoją pierwszą walkę z Normanem Pawulem, w ćwierćfinale przegrał zaś z Jakubem Pałaszewskim z Radzymina - relacjonuje Marcin Wiśniewski z MKKK.

Sędzią podczas MP juniorów i młodzieżowców był Wojciech Kunicki, prezes MKKK. Już 23 listopada zawodnicy malborskiego klubu wezmą udział w turnieju karate w Olsztynie.