Kolejne zwycięstwo Supry Kwidzyn. Kwidzyńska drużyna pokonała Olimpię Sztum. Supra z szansą na awans do IV ligi [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Supra Kwidzyn w zwycięskim meczu z Olimpią Sztum.
Supra Kwidzyn w zwycięskim meczu z Olimpią Sztum. Supra Kwidzyn
W piątek, 2 czerwca, na stadionie miejskim Supra Kwidzyn podejmowała Olimpię Sztum. Podczas meczu licznie zgromadzeni kibice mogli oglądać kanonadę w wykonaniu gospodarzy.

Trzynaste zwycięstwo Supry Kwidzyn

W piątek, 2 czerwca, na stadionie miejskim Supra Kwidzyn podejmowała Olimpię Sztum. W pierwszej połowie strzelanie rozpoczął Dariusz Staniaszek w 30 min. meczu pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam, później gole do tzw. szatni zdobywali Sebastian Gwóźdź oraz Adrian Tamowicz, dla którego jest to już czwarty kolejny mecz z golem. Supra do przerwy prowadziła 3:0.

W drugiej połowie trener Tołstik dokonał kilku zmian, a na boisku pojawili się rzadziej występujący piłkarze, natomiast nie zatrzymało to kwidzynian w strzelaniu kolejnych bramek. Na 4:0 podwyższył wracający po kontuzji Tomasz Wacławski, a ostatnią bramkę zdobył kapitan drużyny Paweł Juchniewicz.

Supra, dzięki kolejnemu (13 z rzędu) zwycięstwu, na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zajmuje 1. miejsce z przewagą 6 pkt. nad drugą drużyną (Wietcisa Skarszewy). W najbliższym spotkaniu, które odbędzie się w czwartek, 8 czerwca, o godz. 17:00 w Nowym Dworze Gdańskim, Supra zmierzy się z zespołem Żuław. Brak porażki kwidzynian będzie skutkował awansem do IV ligi.

Jedyną smutną wiadomością z ostatniego meczu był fakt, że w 45 min. meczu Michał Trautsolt doznał podwójnego złamania kości obojczyka i czeka go dłuższa przerwa.