18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konkurs "Wielcy Nieobecni" w Malborku. Znani są już uczestnicy koncertu galowego

Radosław Konczyński
Fot. Radosław Konczyński
17 młodych wykonawców zgłosiło się do regionalnego konkursu "Wielcy Nieobecni", poświęconego twórczości poetów polskich. Centrum kultury zorganizowało to przedsięwzięcie po raz siódmy. Najlepsi zaprezentują się podczas koncertu galowego 9 listopada.

Przesłuchania konkursowe po raz pierwszy odbyły się w auli im. Leopolda Cieplaka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Malborku. Wśród uczestników zdecydowaną większość stanowili gospodarze, a właściwie gospodynie, bo w obu kategoriach dominowały dziewczęta i kobiety, a rodzynkiem w tym gronie był Michał Fabiański. Piosenkę poetycką śpiewały także młode wokalistki z Warszawy i Grudziądza.

Zobacz też:

Poczynania uczestników konkursu oceniała komisja na czele z aktorem Witoldem Szulcem. Mieszkańcy Malborka powinni go pamiętać z roli króla Władysława Jagiełły podczas spektakli Oblężenia Malborka (w edycjach, w których von Plauena grał Robert Gonera). W skład jury weszli też: Paulina Czapla, Grzegorz Pacanowski i Tadeusz Seibert.

Zobacz także: Oblężenie Malborka 2012. Witold Szulc jako Jagiełło

"Wielcy Nieobecni" to pomysł Marii Seibert z czasów, gdy istniał Młodzieżowy Dom Kultury Ratusz. Była dyrektor tej placówki, obecnie instruktor w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji, cały czas czuwa nad organizacją imprezy.

Frekwencja podczas naszego konkursu od początku utrzymuje się na podobnym poziomie i jak na regionalny festiwal jest wystarczająca. Natomiast poziom artystyczny co roku jest wysoki, po tegorocznych przesłuchaniach też jestem zadowolona, bo nadal on jest bardzo dobry. Istotne jest też to, że młodzież mogła się nauczyć czegoś od siebie nawzajem i miała możliwość konsultacji z jurorami - mówi Maria Seibert.

Wiadomo już, kto dostał przepustkę do koncertu galowego, ale dopiero podczas niego organizatorzy ogłoszą kolejność. W kategorii wiekowej 12-16 lat jury dostrzegło Karolinę Pawełczyk (Studio Wokalne Zbigniewa Poliszczuka w Grudziądzu), Jolantę Dudę (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Stawie), Beatę Krakowiak (Gimnazjum nr 1 w Malborku), Sandrę Elminowską (Zespół Szkół nr 1 w Malborku) i Milenę Rachańską (ZSP 1 Malbork).

W grupie starszej - w wieku 17-21 lat - do koncertu galowego zakwalifikowały się: Blanka Pieńkos (ZPSM II st. im Chopina w Warszawie), Martyna Parteka (Grudziądz), Patrycja Jewsienia (ZSP 1 Malbork), Milena Wiśniewska (ZSP 2 Malbork).

Koncert galowy odbędzie się 9 listopada w Przyziemiu Karwanu. Początek o godz. 18. Wstęp wolny i organizatorzy zapraszają całe rodziny. Zwłaszcza że zaraz po koncercie warto pozostać w Karwanie na pierwszy w historii miasta musical pt. "Nasze Radio Ptasie", przygotowany przez Studio Wokalne Balbiny prowadzone przez Marię Seibert.

- Dla mnie, dla nas wszystkich jest to ogromne przeżycie, że możemy zrobić taki spektakl w Malborku - dodaje Maria Seibert.

Przeczytaj też:

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto