Koronawirus w powiecie malborskim [27.06]. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Liczba testów, zakażeń, szczepień

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Pixabay
Publikujemy najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia na temat nowych zakażeń, ozdrowieńców, osób w kwarantannie domowej i testach na koronawirusa wykonanych w powiecie malborskim.

Aktualizacja - niedziela 27.06.2021 r.

Od wielu dni w powiecie malborskim nie ma nowych zakażeń koronawirusem. Ale liczba testów też jest niewielka – na poziomie kilkudziesięciu na dobę. W sobotę (26 czerwca) wykonano ich 29.
O stabilizacji sytuacji epidemicznej świadczy też spadająca liczba mieszkańców objętych kwarantanną domową. W sobotę ten środek bezpieczeństwa był nałożony na 26 osób w powiecie malborskim.

Zewsząd płyną apele o zaszczepienie się przeciwko COVID-19. W sobotę w naszym powiecie żaden punkt nie wykonywał szczepień. Do 26 czerwca włącznie preparat podano 30 481 osobom, zaszczepionych podwójną dawką były 12 184 osoby.

Minionej doby w województwie pomorskim potwierdzono tylko 3 przypadki zakażenia. W raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych.
W skali kraju było 71 zakażeń. Raport mówi też o 5 ofiarach śmiertelnych, wszystkie osoby miały choroby współistniejące i COVID-19.

Aktualizacja – piątek 18.06.2021 r.

Sytuacja epidemiczna z każdym dniem jest coraz lepsza. Miniona doba była kolejną w powiecie malborskim bez informacji o ofiarach śmiertelnych epidemii oraz bez zakażeń. Co prawda, wykonano tylko 29 testów, ale wynika to z faktu, że coraz mniej osób kierowanych jest na wymazy.
Już tylko 21 osób znajdowało się w kwarantannie domowej.

Na Pomorzu potwierdzono zaledwie 3 nowe przypadki zakażenia, ale niestety w raporcie Ministerstwa Zdrowia jest mowa aż o 14 ofiarach śmiertelnych (wszystkie miały choroby współistniejące z COVID).
W skali kraju było 190 nowych zakażeń. Zmarło 48 osób, w tym 12 wyłącznie z powodu COVID.

Wczoraj w powiecie malborskim wykonano 526 szczepień. Ogółem do 17 czerwca włącznie podano 27 976 szczepionek, w tym podwójną dawkę otrzymało 10 748 mieszkańców.

Aktualizacja - czwartek, 17.06.2021 r.

Najważniejsze jest to, że nie ma informacji o osobach zmarłych z powiatu malborskiego.

Minionej doby dla mieszkańców naszego powiatu wykonano 89 testów. Jeden z nich miał wynik pozytywny, ale ostatecznie (zapewne po wykonaniu dodatkowego testu w tym konkretnym przypadku) nie potwierdzono żadnych nowych zakażeń.

Kwarantanną domową w środę objętych było 85 zdrowych osób.
Nikogo spośród zakażonych nie zaliczono do grona ozdrowieńców.

Wczoraj w punktach w powiecie malborskim wykonano 783 szczepienia. Ogółem do 16 czerwca włącznie podano 27 448 szczepionek, w tym podwójną dawką zostało zaszczepionych 10 378 mieszkańców.

Dane dla Pomorza i kraju:

 • w województwie pomorskim potwierdzono 10 nowych zakażeń koronawirusem. Niestety jest mowa o 3 ofiarach śmiertelnych;
 • w skali kraju odnotowano 218 zakażeń. W raporcie jest mowa o śmierci 46 osób, a 13 z nich wyłącznie z powodu COVID-19.

Aktualizacja - wtorek, 15.06.2021 r.

W raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych w powiecie malborskim.
Wykonano 104 testy i żaden nie był pozytywny - nie ma nowych zakażeń.
Wczoraj nikogo nie zaliczono do grona ozdrowieńców. Kwarantanną domową objętych było 89 osób.

Na Pomorzu minionej doby odnotowano 9 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby, obie miały choroby współistniejące.
W Polsce potwierdzono 215 zakażeń. Zmarły 52 osoby, a 10 z nich wyłącznie z powodu COVID-19.

W poniedziałek w powiecie malborskim zaszczepiono 75 osób. Ogółem do 14 czerwca włącznie podano 26 489 szczepionek.

Aktualizacja - poniedziałek 14.06.2021 r.

Minionej doby w powiecie malborskim nie było nowych zakażeń koronawirusem. Zostało wykonanych 31 testów pod tym kątem.
Ministerstwo Zdrowia nie podało też informacji o ofiarach śmiertelnych w powiecie. W skali całego kraju jest mowa tylko o 1 osobie, która zmarła (miała choroby współistniejące z COVID). W województwie pomorskim potwierdzono tylko 7 nowych zakażeń. W całej Polsce - 140.

W niedzielę kwarantanną domową objętych było 85 mieszkańców powiatu malborskiego (osoby zdrowe po kontakcie z zakażonymi). Do grona ozdrowieńców zaliczono 4 osoby.
Wczoraj w naszym powiecie nie wykonywano szczepień.

Aktualizacja - niedziela 13.06.2021 r.

W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych w powiecie malborskim. Minionej doby dla mieszkańców naszego powiatu wykonano 55 testów na obecność koronawirusa; wszystkie dały wynik negatywny, co oznacza, że nie było nowych przypadków zakażenia.
Według stanu na sobotę kwarantanną domową objętych było 101 osób.
Wczoraj punkty w naszym powiecie nie wykonywały szczepień.

W województwie pomorskim minionej doby potwierdzono 10 nowych zakażeń. Służby sanitarne nie dostały informacji, by ktokolwiek zmarł.
W skali kraju potwierdzono 227 zakażeń. W raporcie jest mowa o 11 ofiarach śmiertelnych (5 osób zmarło wyłącznie z powodu COVID).

Aktualizacja - sobota 12.06.2021 r.

Minionej doby wykonano 72 testy na obecność koronawirusa mieszkańcom powiatu malborskiego. Na tej podstawie potwierdzono zakażenie u 1 osoby. Nikogo nie zaliczono do grona ozdrowieńców. Na szczęście, w raporcie za piątek nie ma też mowy o ofiarach śmiertelnych z naszego powiatu.

Kwarantanną domową objętych było 98 osób mieszkańców pow. malborskiego.

Na Pomorzu odnotowano minionej doby 12 nowych zakażeń. W najnowszym raporcie jest mowa o 5 ofiarach śmiertelnych, wszystkie miały choroby współistniejące z COVID.
W skali kraju potwierdzono 239 zakażeń. Według nowego raportu, zmarło 47 osób (15 wyłącznie z powodu COVID).

W piątek w powiecie malborskim wykonano 488 szczepień; ogółem 11 czerwca włącznie podano 25 990 szczepionek.

Aktualizacja - piątek 11.06.2021 r.

W powiecie malborskim od dłuższego czasu utrzymuje się dobra tendencja braku nowych zakażeń. Minionej doby nie potwierdzono ani jednego przypadku zakażenia SARS-CoV-2. W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma też mowy o ofiarach śmiertelnych.

Według stanu na czwartek pozostałe dane przedstawiały się następując: wykonano 53 testy na obecność koronawirusa mieszkańcom naszego powiatu; 84 osoby (zdrowe) były objęte kwarantanną domową; do grona ozdrowieńców nie zaliczono nikogo z obecnie zakażonych (a ilu jest zakażonych - nie wiadomo, bo takie dane nie są upubliczniane).

W czwartek w powiecie malborskim wykonano 488 szczepień; ogółem do 10 czerwca włącznie podano 25 990 szczepionek.

Dane dla województwa i kraju:

 • w województwie pomorskim minionej doby potwierdzono 19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a w skali kraju - 341;
 • w najnowszym raporcie jest mowa o 2 ofiarach śmiertelnych na Pomorzu (1 osoba zmarła wyłącznie z powodu COVID) oraz o 68 osobach zmarłych w całej Polsce (19 osób wyłącznie na COVID).

Aktualizacja - czwartek 10.06.2021 r.

Na szczęście, w najnowszym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych w powiecie malborskim. Nie było też żadnych nowych zakażeń, ale i liczba testów utrzymuje się na niskim poziomie - w środę wykonano 52.

Do grona ozdrowieńców zaliczono minionej doby 2 osoby, co oznacza, że albo ktoś opuścił oddział covidowy, albo skończył izolację domową. Z kolei w kwarantannie domowej według stanu na 9 czerwca włącznie przebywały 72 osoby zdrowe, które mogły mieć kontakt z osobami zakażonymi.

Minionej doby w powiecie malborskim (2 punkty szczepień masowych oraz 5 punktów szczepień populacyjnych) wykonano 910 szczepień. Ogółem do 9 czerwca włącznie mieszkańcom naszego powiatu podano 25 535 szczepionek.

Dane dla województwa i kraju:

 • W całym województwie pomorskim potwierdzono 14 nowych zakażeń kornawirusem. W raporcie jest mowa o śmierci jednego mieszkańca Pomorza, który miał choroby współistniejące z COVID-19.
 • W skali kraju odntowano 382 nowe zakażenia. Zmarły 84 osoby, a 22 z nich wyłącznie z powodu COVID.

Aktualizacja – środa 9.06.2021 r.

Minionej doby mieszkańcom powiatu malborskiego wykonano 104 testy na obecność koronawirusa. Tylko jeden test miał wynik pozytywny, ale ostatecznie okazało się, że w ogóle nie było osób zakażonych.
Dla porównania, w województwie pomorskim potwierdzono 8 nowych zakażeń, a w skali kraju 428.

W najnowszym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w powiecie malborskim. Na Pomorzu zmarła 1 osoba (z powodu chorób współistniejących z COVID-19), a w całym kraju – 108 (27 wyłącznie z powodu COVID).

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba osób objętych kwarantanną - 89
 • liczba ozdrowieńców - 3
 • liczba wykonanych szczepień w ciągu doby – 367
 • liczba szczepień ogółem - 24 612

Aktualizacja - wtorek, 8.06.2021 r.

Minionej doby w Polsce potwierdzono 400 nowych zakażeń, w województwie pomorskim – 18, a w powiecie malborskim nie było ani jednego przypadku zakażenia (a wykonano 80 testów na obecność koronawirusa).
Na Pomorzu zmarła jedna osoba, która miała choroby współistniejące z COVID-19. W skali kraju zmarło 95 osób, a 26 z nich wyłącznie na COVID.

Minionej doby kwarantanną było objętych 72 mieszkańców powiatu malborskiego.
W poniedziałek w naszym powiecie wykonano 196 szczepień. Ogółem do 7 czerwca włącznie podano 24 245 szczepionek.

Aktualizacja - poniedziałek 7.06.2021 r.

Minionej doby w powiecie malborskim na szczęście nikt nie zmarł na COVID-19. Nie stwierdzono też żadnych przypadków zakażenia. Ale wykonano niewiele, bo tylko 27 testów na obecność koronawirusa.
1 osoba została zaliczona do grona ozdrowieńców.

Wg stanu na 6 czerwca, kwarantanną objętych było 61 mieszkańców naszego powiatu. Ta liczba z każdym dniem jest coraz mniejsza.

W całym województwie pomorskim potwierdzono tylko 7 nowych zakażeń (wykonano 1987 testów), a w całym kraju – 194 (wykonano 32 135 testów).
Na Pomorzu nikt nie zmarł. W skali całej Polsce w najnowszym raporcie jest mowa o 8 ofiarach śmiertelnych; dwie osoby zmarły wyłącznie z powodu COVID-19.

W niedzielę w powiecie malborskim nie wykonywano szczepień. Ogólna liczba podanych szczepionek do tej pory to 24 049.

Aktualizacja – niedziela 6.06.2021 r.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 0
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 41
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 0
 • liczba osób zakażonych - 0
 • liczba ozdrowieńców – 3
 • liczba osób objętych kwarantanną – 69
 • dzienna liczba szczepień – 0
 • liczba szczepień ogólnie – 24 049

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7066 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 116 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące i COVID).

W województwie pomorskim minionej doby potwierdzono 11 zakażeń, a w całym kraju - 312.
W najnowszym raporcie podano, że w całej Polsce zmarło 13 osób; 4 z nich wyłącznie z powodu COVID-19. Na Pomorzu nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych.

Aktualizacja – sobota 5.06.2021 r.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 0
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 113
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 5
 • liczba osób zakażonych - 5
 • liczba ozdrowieńców – 3
 • liczba osób objętych kwarantanną – 77
 • dzienna liczba szczepień – 645
 • liczba szczepień ogólnie – 24 049

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7066 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 116 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące i COVID).

W województwie pomorskim minionej doby potwierdzono 17 zakażeń, a w całym kraju - 415.
W najnowszym raporcie podano, że na Pomorzu zmarły 2 osoby, obie miały choroby współistniejące z COVID-19. W skali Polski jest mowa o 38 ofiarach śmiertelnych; 8 osób zmarło wyłącznie z powodu COVID-19.

Aktualizacja – piątek 4.06.2021 r.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 0
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 41
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 0
 • liczba osób zakażonych - 0
 • liczba ozdrowieńców – 4
 • liczba osób objętych kwarantanną – 91
 • dzienna liczba szczepień – 70
 • liczba szczepień ogólnie – 23 404

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7061 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 116 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące i COVID).

W województwie pomorskim minionej doby potwierdzono 15 zakażeń, a w całym kraju - 319.
W najnowszym raporcie podano, że na Pomorzu nikt nie zmarł. W skali Polski jest mowa o 26 ofiarach śmiertelnych; 7 osób zmarło wyłącznie z powodu COVID-19.

Aktualizacja – czwartek 3.06.2021 r.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 0
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 67
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 2
 • liczba osób zakażonych - 2
 • liczba ozdrowieńców – 4
 • liczba osób objętych kwarantanną – 84
 • dzienna liczba szczepień – 932
 • liczba szczepień ogólnie – 23 334

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7061 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 116 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące i COVID).

W województwie pomorskim minionej doby potwierdzono 23 zakażenia, a w całym kraju - 572.
W najnowszym raporcie podano, że na Pomorzu zmarły 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące i COVID-19. W skali Polski jest mowa o 91 ofiarach śmiertelnych; 30 osób zmarło wyłącznie z powodu COVID-19.

Aktualizacja – środa 2.06.2021 r.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 1
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 91
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 0
 • liczba osób zakażonych - 0
 • liczba ozdrowieńców – 3
 • liczba osób objętych kwarantanną – 86
 • dzienna liczba szczepień – 467
 • liczba szczepień ogólnie – 22 390

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7059 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 116 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące i COVID).

W województwie pomorskim minionej doby potwierdzono 27 zakażeń, a w całym kraju - 664.
W najnowszym raporcie podano, że na Pomorzu zmarło 6 osób, wszystkie miały choroby współistniejące i COVID-19. W skali Polski jest mowa o 128 ofiarach śmiertelnych; 31 osób zmarło wyłącznie z powodu COVID-19.

Aktualizacja – wtorek 1.06.2021 r.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 0
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 115
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 3
 • liczba osób zakażonych - 2
 • liczba ozdrowieńców – 5
 • liczba osób objętych kwarantanną – 111
 • dzienna liczba szczepień – 65
 • liczba szczepień ogólnie – 21 923

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7059 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 115 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

W województwie pomorskim minionej doby potwierdzono 40 zakażeń, a w całym kraju - 588.
W najnowszym raporcie podano, że na Pomorzu zmarły 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące i COVID-19. W skali Polski jest mowa o 111 ofiarach śmiertelnych; 35 osób zmarło wyłącznie z powodu COVID-19.

Aktualizacja – poniedziałek 31.05.2021 r.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 0
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 34
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 2
 • liczba osób zakażonych - 2
 • liczba ozdrowieńców – 3
 • liczba osób objętych kwarantanną – 125
 • dzienna liczba szczepień – 0
 • liczba szczepień ogólnie – 21 858

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7057 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 115 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

W województwie pomorskim minionej doby potwierdzono 24 zakażenia, a w całym kraju - 333.
Na Pomorzu nikt nie zmarł. W skali Polski jest mowa o 7 ofiarach śmiertelnych; 5 osób zmarły wyłącznie z powodu COVID-19.

Aktualizacja – niedziela 30.05.2021 r.

W powiecie malborskim minionej doby nie było żadnych nowych zakażeń koronawirusem. W województwie pomorskim potwierdzono 34, a w całym kraju - 579.
Na Pomorzu nikt nie zmarł. W skali Polski jest mowa o 56 ofiarach śmiertelnych; 23 osoby zmarły wyłącznie z powodu COVID-19.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 0
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 52
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 0
 • liczba osób zakażonych - 0
 • liczba ozdrowieńców – 8
 • liczba osób objętych kwarantanną – 161
 • dzienna liczba szczepień – 0
 • liczba szczepień ogólnie – 21 858

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7055 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 115 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Aktualizacja – sobota 29.05.2021 r.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 0
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 123
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 1
 • liczba osób zakażonych - 1
 • liczba ozdrowieńców – 6
 • liczba osób objętych kwarantanną – 192
 • dzienna liczba szczepień – 276
 • liczba szczepień ogólnie – 21 858

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7055 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 115 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Aktualizacja – piątek 28.05.2021 r.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 0
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 96
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 2
 • liczba osób zakażonych - 2
 • liczba ozdrowieńców – 12
 • liczba osób objętych kwarantanną – 213
 • dzienna liczba szczepień – 375
 • liczba szczepień ogólnie – 21 582

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7054 osoby z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 115 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:

 • bytowski - 3
 • chojnicki - 2
 • człuchowski - 0
 • gdański - 2
 • kartuski - 4
 • kościerski - 1
 • kwidzyński - 7
 • lęborski - 0
 • malborski - 2
 • nowodworski - 2
 • pucki - 2
 • słupski - 5
 • starogardzki – 3
 • sztumski - 0
 • tczewski - 4
 • wejherowski - 5
 • Gdańsk - 11
 • Gdynia - 2
 • Słupsk - 5
 • Sopot - 0

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 60 nowych przypadków zakażenia. Zmarła jedna osoba, miała choroby współistniejące z COVID.
W skali kraju odnotowano 946 nowych zakażeń. Zmarło 117 osób, a 35 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

Aktualizacja – czwartek 27.05.2021 r.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 0
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 89
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 3
 • liczba osób zakażonych - 2
 • liczba ozdrowieńców – 6
 • liczba osób objętych kwarantanną – 225
 • dzienna liczba szczepień – 626
 • liczba szczepień ogólnie – 21 207

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7052 osoby z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 115 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:

 • bytowski - 5
 • chojnicki - 4
 • człuchowski - 2
 • gdański - 9
 • kartuski - 3
 • kościerski - 0
 • kwidzyński - 5
 • lęborski - 1
 • malborski - 2
 • nowodworski - 1
 • pucki - 0
 • słupski - 6
 • starogardzki – 2
 • sztumski - 0
 • tczewski - 2
 • wejherowski - 4
 • Gdańsk - 14
 • Gdynia - 7
 • Słupsk - 3
 • Sopot - 0

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 70 nowych przypadków zakażenia. Zmarło 6 osób, wszystkie miały choroby współistniejące z COVID.
W skali kraju odnotowano 1230 nowych zakażeń. Zmarło 135 osób, a 30 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

Aktualizacja – środa 26.05.2021 r.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 0
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 103
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 4
 • liczba osób zakażonych - 4
 • liczba ozdrowieńców – 0
 • liczba osób objętych kwarantanną – 208
 • dzienna liczba szczepień – 272
 • liczba szczepień ogólnie – 20 580

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7050 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 115 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:

 • bytowski - 2
 • chojnicki - 2
 • człuchowski - 0
 • gdański - 4
 • kartuski - 2
 • kościerski - 0
 • kwidzyński - 3
 • lęborski - 0
 • malborski - 4
 • nowodworski - 0
 • pucki - 0
 • słupski - 5
 • starogardzki – 6
 • sztumski - 2
 • tczewski - 5
 • wejherowski - 5
 • Gdańsk - 17
 • Gdynia - 12
 • Słupsk - 1
 • Sopot - 0

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 70 nowych przypadków zakażenia. Zmarła jedna osoba, która miała choroby współistniejące z COVID.
W skali kraju odnotowano 1267 nowych zakażeń. Zmarło 209 osób, a 55 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

Aktualizacja – wtorek 25.05.2021 r.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 1 (choroby współistniejące z COVID)
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 82
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 5
 • liczba osób zakażonych - 5
 • liczba ozdrowieńców – 3
 • liczba osób objętych kwarantanną – 237
 • dzienna liczba szczepień – 150
 • liczba szczepień ogólnie – 20 306

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7046 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 115 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:

 • bytowski - 1
 • chojnicki - 2
 • człuchowski - 2
 • gdański - 1
 • kartuski - 1
 • kościerski - 0
 • kwidzyński - 0
 • lęborski - 0
 • malborski - 5
 • nowodworski - 0
 • pucki - 0
 • słupski - 4
 • starogardzki – 0
 • sztumski - 0
 • tczewski - 0
 • wejherowski - 1
 • Gdańsk - 8
 • Gdynia - 2
 • Słupsk - 2
 • Sopot - 2

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 31 nowych przypadków zakażenia. Zmarło 6 osób, wszystkie miały choroby współistniejące z COVID.
W skali kraju odnotowano 1000 nowych zakażeń. Zmarło 151 osób, a 41 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

Aktualizacja – poniedziałek 24.05.2021 r.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 0
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 39
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 3
 • liczba osób zakażonych - 3
 • liczba ozdrowieńców – 15
 • liczba osób objętych kwarantanną – 239
 • dzienna liczba szczepień – 0
 • liczba szczepień ogólnie – 20 156

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7041 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 114 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:

 • bytowski - 0
 • chojnicki - 0
 • człuchowski - 0
 • gdański - 7
 • kartuski - 1
 • kościerski - 1
 • kwidzyński - 2
 • lęborski - 0
 • malborski - 3
 • nowodworski - 0
 • pucki - 2
 • słupski - 0
 • starogardzki - 0
 • sztumski - 1
 • tczewski - 2
 • wejherowski - 2
 • Gdańsk - 5
 • Gdynia - 2
 • Słupsk - 1
 • Sopot - 0

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 29 nowych przypadków zakażenia. Zmarła 1 osoba, która miała choroby współistniejące z COVID.
W skali kraju odnotowano 559 nowych zakażeń. Zmarło 17 osób, a 5 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

Aktualizacja – niedziela 23.05.2021 r.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 0
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 66
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 4
 • liczba osób zakażonych - 2
 • liczba ozdrowieńców – 22
 • liczba osób objętych kwarantanną – 293
 • dzienna liczba szczepień – 0
 • liczba szczepień ogólnie – 20 156

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7041 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 114 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:

 • bytowski - 1
 • chojnicki - 2
 • człuchowski - 1
 • gdański - 7
 • kartuski - 8
 • kościerski - 0
 • kwidzyński - 4
 • lęborski - 0
 • malborski - 2
 • nowodworski - 0
 • pucki - 2
 • słupski - 11
 • starogardzki - 2
 • sztumski - 3
 • tczewski - 7
 • wejherowski - 6
 • Gdańsk - 18
 • Gdynia - 8
 • Słupsk - 2
 • Sopot - 0

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 84 nowe przypadki zakażenia. Zmarły 2 osoby, obie miały choroby współistniejące z COVID.
W skali kraju odnotowano 1075 nowe zakażenia. Zmarło 46 osób, a 8 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

Aktualizacja – sobota, 22.05.2021 r.

Niestety Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci jednej osoby z powiatu malborskiego. Przyczyny były choroby współistniejące z COVID-19.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 1
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 115
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 3
 • liczba osób zakażonych - 1
 • liczba ozdrowieńców – 8
 • liczba osób objętych kwarantanną – 313
 • dzienna liczba szczepień – 375
 • liczba szczepień ogólnie – 20 156

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7039 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 114 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Nowe zakażenia na Pomorzu:

 • 15 osób - Gdańsk
 • 11 osób - Gdynia
 • 7 osób - powiat słupski
 • 6 osób - Słupsk
 • 6 osób - powiat wejherowski
 • 5 osób - powiat kwidzyński
 • 5 osób - powiat kartuski
 • 5 osób - powiat chojnicki
 • 4 osób - powiat człuchowski
 • 3 osób - powiat kościerski
 • 3 osób - powiat bytowski
 • 2 osób - powiat gdański
 • 2 osób - powiat sztumski
 • 2 osób - powiat tczewski
 • 2 osób - powiat lęborski
 • 1 osób - powiat malborski
 • 1 osób - powiat starogardzki
 • 1 osób - powiat pucki
 • 0 osób - Sopot
 • 0 osób - powiat nowodworski

W województwie pomorskim potwierdzono 81 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W nowym raporcie jest również mowa o 22 ofiarach śmiertelnych. Jedna z osób zmarła wyłącznie z powodu COVID, pozostałe miały choroby współistniejące z COVID.

W skali kraju odnotowano 1516 nowych zakażeń. Zmarło 191 osób, a 44 z nich wyłącznie z powodu COVID.

Aktualizacja – piątek 21.05.2021 r.

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

 • liczba ofiar śmiertelnych – 0
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 110
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 7
 • liczba osób zakażonych - 6
 • liczba ozdrowieńców – 14
 • liczba osób objętych kwarantanną – 287
 • dzienna liczba szczepień – 410
 • liczba szczepień ogólnie – 19 781

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7038 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 113 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:

[lista]* Gdańsk - 12

 • Gdynia - 11
 • powiat gdański - 9
 • powiat wejherowski - 7
 • powiat kwidzyński - 7
 • powiat malborski - 6
 • powiat słupski - 6
 • powiat chojnicki - 6
 • powiat człuchowski - 5
 • powiat kościerski - 5
 • powiat tczewski - 4
 • powiat kartuski - 3
 • Słupsk - 3
 • powiat nowodworski - 3
 • powiat sztumski - 2
 • powiat bytowski - 2
 • powiat starogardzki - 1
 • powiat pucki - 1
 • Sopot - 1
 • powiat lęborski - 0
  [/lista]

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 94 nowe przypadki zakażenia. Zmarło 11 osób, a jedna z nich wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 1679 nowych zakażeń. Zmarło 191 osób, a 58 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

[sc]Aktualizacja – czwartek 20.05.2021 r.[/sc]

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
[lista] liczba ofiar śmiertelnych – *0

 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 109
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 8
 • liczba osób zakażonych - 7
 • liczba ozdrowieńców – 10
 • liczba osób objętych kwarantanną – 247
 • dzienna liczba szczepień – 684
 • liczba szczepień ogólnie – 19 371
  [/lista]

> Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7032 osoby z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 113 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
[lista]* bytowski - 5

 • chojnicki - 5
 • człuchowski - 13
 • gdański - 8
 • kartuski - 6
 • kościerski - 1
 • kwidzyński - 10
 • lęborski - 2
 • malborski - 7
 • nowodworski - 1
 • pucki - 2
 • słupski - 8
 • starogardzki - 1
 • sztumski - 6
 • tczewski - 8
 • wejherowski - 9
 • Gdańsk - 19
 • Gdynia - 18
 • Słupsk - 3
 • Sopot - 6
  [/lista]

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 138 nowych przypadków zakażenia. Zmarło 9 osób, a jedna z nich wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 2086 nowe zakażenia. Zmarło 250 osób, a 68 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

[sc]Aktualizacja – środa 19.05.2021 r.[/sc]

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
[lista] liczba ofiar śmiertelnych – *0

 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 99
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 14
 • liczba osób zakażonych - 14
 • liczba ozdrowieńców – 0
 • liczba osób objętych kwarantanną – 218
 • dzienna liczba szczepień – 247
 • liczba szczepień ogólnie – 18 687
  [/lista]

> Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7025 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 113 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
[lista]* bytowski - 5

 • chojnicki - 5
 • człuchowski - 4
 • gdański - 5
 • kartuski - 7
 • kościerski - 5
 • kwidzyński - 5
 • lęborski - 1
 • malborski - 14
 • nowodworski - 2
 • pucki - 0
 • słupski - 2
 • starogardzki - 4
 • sztumski - 0
 • tczewski - 9
 • wejherowski - 10
 • Gdańsk - 19
 • Gdynia - 14
 • Słupsk - 2
 • Sopot - 0
  [/lista]

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 113 nowych przypadków zakażenia. Zmarło 16 osób, wszystkie miały choroby współistniejące z COVID.
W skali kraju odnotowano 2344 nowe zakażenia. Zmarło 329 osób, a 74 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

[sc]Aktualizacja – wtorek 18.05.2021 r.[/sc]

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
[lista] liczba ofiar śmiertelnych – *0

 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 132
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 10
 • liczba osób zakażonych - 9
 • liczba ozdrowieńców – 5
 • liczba osób objętych kwarantanną – 228
 • dzienna liczba szczepień – 146
 • liczba szczepień ogólnie – 18 440
  [/lista]

> Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7011 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 113 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
[lista]* bytowski - 4

 • chojnicki - 3
 • człuchowski - 6
 • gdański - 3
 • kartuski - 4
 • kościerski - 5
 • kwidzyński - 2
 • lęborski - 1
 • malborski - 9
 • nowodworski - 1
 • pucki - 2
 • słupski - 4
 • starogardzki - 4
 • sztumski - 3
 • tczewski - 2
 • wejherowski - 3
 • Gdańsk - 20
 • Gdynia - 11
 • Słupsk - 7
 • Sopot - 0
  [/lista]

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 94 nowe przypadki zakażenia. Zmarło 12 osób, a jedna z nich wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 1734 nowe zakażenia. Zmarło 245 osób, a 73 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

[sc]Aktualizacja – poniedziałek 17.05.2021 r.[/sc]

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
[lista] liczba ofiar śmiertelnych – *0

 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 30
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 0
 • liczba osób zakażonych - 0
 • liczba ozdrowieńców – 19
 • liczba osób objętych kwarantanną – 195
 • dzienna liczba szczepień – 0
 • liczba szczepień ogólnie – 18 286
  [/lista]

> Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7002 osoby z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 113 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
[lista]* bytowski - 2

 • chojnicki - 5
 • człuchowski - 2
 • gdański - 14
 • kartuski - 6
 • kościerski - 1
 • kwidzyński - 2
 • lęborski - 1
 • malborski - 0
 • nowodworski - 1
 • pucki - 1
 • słupski - 4
 • starogardzki - 13
 • sztumski - 1
 • tczewski - 11
 • wejherowski - 6
 • Gdańsk - 17
 • Gdynia - 7
 • Słupsk - 4
 • Sopot - 0
  [/lista]

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 98 nowych przypadków zakażenia. W nowym raporcie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych w naszym województwie.
W skali kraju odnotowano 1109 nowych zakażeń. Zmarło 11 osób, a 7 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

[sc]Aktualizacja – niedziela 16.05.2021 r.[/sc]

Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
[lista] liczba ofiar śmiertelnych – *0

 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 62
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 5
 • liczba osób zakażonych - 3
 • liczba osób objętych kwarantanną – 223
 • dzienna liczba szczepień – 0
 • liczba szczepień ogólnie – 18 286
  [/lista]

> Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 7002 osoby z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 113 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Zakażenia na Pomorzu według powiatów:

[lista]* bytowski - 10

 • chojnicki - 7
 • człuchowski - 4
 • gdański - 14
 • kartuski - 3
 • kościerski - 2
 • kwidzyński - 9
 • lęborski - 6
 • malborski - 3
 • nowodworski - 1
 • pucki - 4
 • słupski - 10
 • starogardzki - 7
 • tczewski - 11
 • wejherowski - 14
 • sztumski - 0
 • Gdańsk - 23
 • Gdynia - 21
 • Słupsk - 8
 • Sopot - 0
  [/lista]

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 158 nowych przypadków zakażenia. Wg raportu, zmarły 2 osoby, obie z powodu COVID i chorób współistniejących.
W skali kraju odnotowano 2167 nowych zakażeń. Zmarło 55 osób, a 21 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

[sc]Aktualizacja – sobota 15.05.2021 r.[/sc]
W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia na szczęście nie ma mowy o nowych ofiarach śmiertelnych epidemii koronawirusa w powiecie malborskim.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
[lista] liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – *92

 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 12
 • liczba osób zakażonych - 12
 • liczba ozdrowieńców – 22
 • liczba osób objętych kwarantanną – 201
 • dzienna liczba szczepień – 347
 • liczba szczepień ogólnie – 18 286
  [/lista]

> Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6999 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 113 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Zakażenia na Pomorzu według powiatów:
[lista]* bytowski - 9

 • chojnicki - 11
 • człuchowski - 13
 • gdański - 14
 • kartuski - 4
 • kościerski - 2
 • kwidzyński - 12
 • lęborski - 4
 • malborski - 12
 • nowodworski - 0
 • pucki - 5
 • słupski - 10
 • starogardzki – 15
 • sztumski - 8
 • tczewski - 10
 • wejherowski - 5
 • Gdańsk - 32
 • Gdynia - 17
 • Słupsk - 8
 • Sopot - 0
  [/lista]

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 191 nowych przypadków zakażenia. Wg raportu, zmarło 10 osób, a jedna z nich wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 2896 nowych zakażeń. Zmarło 298 osób, a 100 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

[sc]Aktualizacja – piątek 14.05.2021 r.[/sc]
W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia na szczęście nie ma mowy o nowych ofiarach śmiertelnych epidemii koronawirusa w powiecie malborskim.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
[lista] liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – *98

 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 24
 • liczba osób zakażonych - 23
 • liczba ozdrowieńców – 12
 • liczba osób objętych kwarantanną – 214
 • dzienna liczba szczepień – 478
 • liczba szczepień ogólnie – 17 939
  [/lista]

> Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6987 osoby z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 113 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

[sc]Aktualizacja – czwartek 13.05.2021 r.[/sc]
W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia na szczęście nie ma mowy o nowych ofiarach śmiertelnych epidemii koronawirusa w powiecie malborskim.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
[lista] liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – *100

 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 9
 • liczba osób zakażonych - 9
 • liczba ozdrowieńców – 4
 • liczba osób objętych kwarantanną – 212
 • dzienna liczba szczepień – 472
 • liczba szczepień ogólnie – 17 461
  [/lista]

> Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6964 osoby z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 113 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Zakażenia na Pomorzu według powiatów:
[lista]* bytowski - 3

 • chojnicki - 9
 • człuchowski - 5
 • gdański - 18
 • kartuski - 7
 • kościerski - 1
 • kwidzyński - 15
 • lęborski - 3
 • malborski - 9
 • nowodworski - 3
 • pucki - 16
 • słupski - 18
 • starogardzki – 6
 • sztumski - 6
 • tczewski - 10
 • wejherowski - 22
 • Gdańsk - 43
 • Gdynia - 26
 • Słupsk - 6
 • Sopot - 1
  [/lista]

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 227 nowych przypadków zakażenia. Wg raportu, zmarło 29 osób, a jedna z nich wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 3730 nowych zakażeń. Zmarły 342 osoby, a 88 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

[sc]Aktualizacja – środa 12.05.2021 r.[/sc]
W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia na szczęście nie ma mowy o nowych ofiarach śmiertelnych epidemii koronawirusa w powiecie malborskim.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
[lista] liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – *151

 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 13
 • liczba osób zakażonych - 13
 • liczba ozdrowieńców – 7
 • liczba osób objętych kwarantanną – 206
 • dzienna liczba szczepień – 322
 • liczba szczepień ogólnie – 16 989
  [/lista]

> Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6955 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 113 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Zakażenia na Pomorzu według powiatów:
[lista]* bytowski - 6

 • chojnicki - 9
 • człuchowski - 14
 • gdański - 22
 • kartuski - 12
 • kościerski - 3
 • kwidzyński - 8
 • lęborski - 2
 • malborski - 13
 • nowodworski - 8
 • pucki - 4
 • słupski - 25
 • starogardzki – 13
 • sztumski - 10
 • tczewski - 21
 • wejherowski - 11
 • Gdańsk - 63
 • Gdynia - 18
 • Słupsk - 13
 • Sopot - 4
  [/lista]

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 271 nowych przypadków zakażenia. Wg raportu, zmarło 15 osób, wszystkie miały choroby współistniejące z COVID-19.
W skali kraju odnotowano 4255 nowych zakażeń. Zmarły 343 osoby, a 87 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

[sc]Aktualizacja – wtorek 11.05.2021 r.[/sc]
W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia na szczęście nie ma mowy o nowych ofiarach śmiertelnych epidemii koronawirusa w powiecie malborskim.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
[lista] liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – *97

 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 9
 • liczba osób zakażonych - 9
 • liczba ozdrowieńców – 11
 • liczba osób objętych kwarantanną – 201
 • dzienna liczba szczepień – 228
 • liczba szczepień ogólnie – 16 666
  [/lista]

> Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6942 osoby z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 113 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Zakażenia na Pomorzu według powiatów:
[lista]* bytowski - 7

 • chojnicki - 5
 • człuchowski - 4
 • gdański - 3
 • kartuski - 4
 • kościerski - 4
 • kwidzyński - 1
 • lęborski - 1
 • malborski - 9
 • nowodworski - 1
 • pucki - 3
 • słupski - 5
 • starogardzki – 0
 • sztumski - 1
 • tczewski - 2
 • wejherowski - 7
 • Gdańsk - 44
 • Gdynia - 15
 • Słupsk - 6
 • Sopot - 0
  [/lista]

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 122 nowe przypadki zakażenia. Wg raportu, zmarło 19 osób, a dwie z nich wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 3098 nowych zakażeń. Zmarło 319 osób, a 84 spośród nich wyłącznie z powodu COVID.

[sc]Aktualizacja – poniedziałek 10.05.2021 r.[/sc]
W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia na szczęście nie ma mowy o nowych ofiarach śmiertelnych epidemii koronawirusa w powiecie malborskim.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
[lista] liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – *37

 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 1
 • liczba osób zakażonych - 1
 • liczba ozdrowieńców – 8
 • liczba osób objętych kwarantanną – 186
 • dzienna liczba szczepień – 0
  [/lista]

> Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6933 osoby z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 113 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Zakażenia na Pomorzu według powiatów:
[lista]* bytowski - 0

 • chojnicki - 8
 • człuchowski - 3
 • gdański - 9
 • kartuski - 11
 • kościerski - 2
 • kwidzyński - 9
 • lęborski - 2
 • malborski - 1
 • nowodworski - 0
 • pucki - 9
 • słupski - 3
 • starogardzki – 12
 • sztumski - 2
 • tczewski - 7
 • wejherowski - 9
 • Gdańsk - 30
 • Gdynia - 8
 • Słupsk - 3
 • Sopot - 1
  [/lista]

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 129 nowych przypadków zakażenia. Wg raportu, zmarły kolejne dwie osoby, obie miały choroby współistniejące z COVID.
W skali kraju odnotowano 2032 nowe zakażenia. Zmarły 22 osoby, połowa wyłącznie z powodu COVID.

[sc]Aktualizacja – niedziela 9.05.2021 r.[/sc]
Ministerstwo Zdrowia podało, że zmarł kolejny mieszkaniec powiatu malborskiego wcześniej zakażony koronawirusem. Przyczyną śmierci był COVID i choroby współistniejące.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
[lista] liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – *51

 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 3
 • liczba osób zakażonych - 3
 • liczba ozdrowieńców – 18
 • liczba osób objętych kwarantanną – 173
 • dzienna liczba szczepień – 50
  [/lista]

> Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6932 osoby z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 113 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Zakażenia na Pomorzu według powiatów:
[lista]* bytowski - 5

 • chojnicki - 6
 • człuchowski - 3
 • gdański - 13
 • kartuski - 7
 • kościerski - 3
 • kwidzyński - 8
 • lęborski - 2
 • malborski - 3
 • nowodworski - 0
 • pucki - 3
 • słupski - 16
 • starogardzki – 12
 • sztumski - 8
 • tczewski - 28
 • wejherowski - 22
 • Gdańsk - 52
 • Gdynia - 10
 • Słupsk - 15
 • Sopot - 1
  [/lista]

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 217 nowych przypadków zakażenia. W danych resortu zdrowia jest mowa o 16 ofiarach śmiertelnych. Dwie osoby zmarły wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 3852 nowe zakażenia. Zmarło 147 osób, w tym 43 wyłącznie z powodu COVID.

[sc]Aktualizacja – sobota 8.05.2021 r.[/sc]
W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych w powiecie malborskim.
Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
[lista] liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – *116

 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 16
 • liczba osób zakażonych - 16
 • liczba ozdrowieńców – 21
 • liczba osób objętych kwarantanną – 199
 • dzienna liczba szczepień – 497
  [/lista]

> Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6929 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 112 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Zakażenia na Pomorzu według powiatów:
[lista]* bytowski - 4

 • chojnicki - 9
 • człuchowski - 7
 • gdański - 15
 • kartuski - 13
 • kościerski - 6
 • kwidzyński - 8
 • lęborski - 3
 • malborski - 16
 • nowodworski - 10
 • pucki - 10
 • słupski - 16
 • starogardzki – 15
 • sztumski - 15
 • tczewski - 28
 • wejherowski - 18
 • Gdańsk - 62
 • Gdynia - 30
 • Słupsk - 13
 • Sopot - 4
  [/lista]

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 382 nowe przypadki zakażenia. W danych resortu zdrowia jest mowa o 28 ofiarach śmiertelnych. Pięć osób zmarło wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 4765 nowych zakażeń. Zmarło 421 osób, w tym 109 wyłącznie z powodu COVID.

[sc]Aktualizacja – piątek 7.05.2021 r.[/sc]

Nie ma na szczęście ofiar śmiertelnych w powiecie malborskim. Tak wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
[lista] liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – *170

 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 24
 • liczba osób zakażonych - 23
 • liczba ozdrowieńców – 16
 • liczba osób objętych kwarantanną – 207
 • dzienna liczba szczepień – 570
  [/lista]

> Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6913 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 112 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

Zakażenia na Pomorzu według powiatów:
[lista]* bytowski - 19

 • chojnicki - 28
 • człuchowski - 10
 • gdański - 22
 • kartuski - 14
 • kościerski - 5
 • kwidzyński - 15
 • lęborski - 2
 • malborski - 23
 • nowodworski - 10
 • pucki - 7
 • słupski - 15
 • starogardzki - 23
 • tczewski - 19
 • wejherowski - 19
 • sztumski - 18
 • Gdańsk - 78
 • Gdynia - 43
 • Słupsk - 6
 • Sopot - 6
  [/lista]

Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 383 nowe przypadki zakażenia. W danych resortu zdrowia jest mowa o 26 ofiarach śmiertelnych. Trzy osoby zmarły wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 6047 nowych zakażeń. Zmarły 453 osoby, w tym 117 wyłącznie z powodu COVID.

[sc]Aktualizacja – czwartek 6.05.2021 r.[/sc]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że niestety zmarła jedna osoba z powiatu malborskiego. Resort podaje, że przyczyną śmierci były choroby współistniejące i COVID.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
[lista] liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – *133

 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 13
 • liczba osób zakażonych - 13
 • liczba ozdrowieńców – 8
 • liczba osób objętych kwarantanną – 221
 • dzienna liczba szczepień – 431

  > Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6890 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 112 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

  Zakażenia na Pomorzu według powiatów:

  • bytowski - 9

  • chojnicki - 9

  • człuchowski - 5

  • gdański - 28

  • kartuski - 11

  • kościerski - 5

  • kwidzyński - 6

  • lęborski - 5

  • malborski - 13

  • nowodworski - 7

  • pucki - 8

  • słupski - 20

  • starogardzki – 11

  • sztumski - 5

  • tczewski - 23

  • wejherowski - 30

  • Gdańsk - 71

  • Gdynia - 38

  • Słupsk - 16

  • Sopot - 2

   Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 322 nowe przypadki zakażenia. W danych resortu zdrowia jest mowa o 11 ofiarach śmiertelnych. Dwie osoby zmarły wyłącznie z powodu COVID.
   W skali kraju odnotowano 6431 nowych zakażeń. Zmarło 510 osób, w tym 158 wyłącznie z powodu COVID.

   ## Aktualizacja – środa 5.05.2021 r.

   W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia na szczęście nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

   Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 74

  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 9

  • liczba osób zakażonych - 9

  • liczba ozdrowieńców – 5

  • liczba osób objętych kwarantanną – 207

  • dzienna liczba szczepień – 138

   > Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6876 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 111 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

   Zakażenia na Pomorzu według powiatów:

   • bytowski - 4

   • chojnicki - 10

   • człuchowski - 11

   • gdański - 6

   • kartuski - 4

   • kościerski - 2

   • kwidzyński - 2

   • lęborski - 1

   • malborski - 9

   • nowodworski - 1

   • pucki - 1

   • słupski - 14

   • starogardzki – 8

   • sztumski - 1

   • tczewski - 3

   • wejherowski - 6

   • Gdańsk - 30

   • Gdynia - 15

   • Słupsk - 17

   • Sopot - 5

    Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 150 nowych przypadków zakażenia. W danych resortu zdrowia jest mowa o 18 ofiarach śmiertelnych. Jedna osoba zmarła wyłącznie z powodu COVID.
    W skali kraju odnotowano 3896 nowych zakażeń. Zmarło 349 osób, w tym 82 wyłącznie z powodu COVID.

    ## Aktualizacja – wtorek 4.05.2021 r.

    W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia na szczęście nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

    Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

   • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 31

   • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 4

   • liczba osób zakażonych - 4

   • liczba ozdrowieńców – 18

   • liczba osób objętych kwarantanną – 182

   • dzienna liczba szczepień – 0

    > Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6867 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 111 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

    Zakażenia na Pomorzu według powiatów:

    • bytowski - 8

    • chojnicki - 2

    • człuchowski - 0

    • gdański - 11

    • kartuski - 5

    • kościerski - 7

    • kwidzyński - 1

    • lęborski - 5

    • malborski - 4

    • nowodworski - 0

    • pucki - 4

    • słupski - 9

    • starogardzki – 2

    • sztumski - 3

    • tczewski - 18

    • wejherowski - 12

    • Gdańsk - 30

    • Gdynia - 15

    • Słupsk - 5

    • Sopot - 4

     Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 145 nowych przypadków zakażenia. W danych resortu zdrowia jest mowa o 6 ofiarach śmiertelnych. Jedna osoba zmarła wyłącznie z powodu COVID.
     W skali kraju odnotowano 2296 nowych zakażeń. Zmarło 28 osób, w tym 6 wyłącznie z powodu COVID.

     ## Aktualizacja – poniedziałek 3.05.2021 r.

     W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia na szczęście nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

     Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

    • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 45

    • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 7

    • liczba osób zakażonych - 5

    • liczba ozdrowieńców – 15

    • liczba osób objętych kwarantanną – 196

    • dzienna liczba szczepień – 0

     > Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6867 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 111 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

     Zakażenia na Pomorzu według powiatów:

     • bytowski - 4

     • chojnicki - 14

     • człuchowski - 6

     • gdański - 10

     • kartuski - 2

     • kościerski - 3

     • kwidzyński - 1

     • lęborski - 1

     • malborski - 5

     • nowodworski - 2

     • pucki - 3

     • słupski - 8

     • starogardzki – 6

     • sztumski - 2

     • tczewski - 17

     • wejherowski - 17

     • Gdańsk - 25

     • Gdynia - 20

     • Słupsk - 14

     • Sopot - 2

      Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 163 nowe przypadki zakażenia. W danych resortu zdrowia jest mowa o 1 ofierze śmiertelnej, która zmarła z powodu COVID i chorób współistniejących.
      W skali kraju odnotowano 2525 nowych zakażeń. Zmarło 37 osób, w tym 14 wyłącznie z powodu COVID.

      ## Aktualizacja - niedziela 2.05.2021 r.

      W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia na szczęście nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

      Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

     • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 69

     • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 10

     • liczba osób zakażonych - 8

     • liczba ozdrowieńców – 20

     • liczba osób objętych kwarantanną – 231

     • dzienna liczba szczepień – 0

      > Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6862 osoby z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 111 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

      ## Aktualizacja – piątek 30.04.2021 r.

      W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia na szczęście nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

      Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

      • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 87

      • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 15

      • liczba osób zakażonych - 15

      • liczba ozdrowieńców – 25

      • liczba osób objętych kwarantanną – 284

      • dzienna liczba szczepień – 329

       > Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6875 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 111 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

       Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:

      • bytowski - 7

      • chojnicki - 8

      • człuchowski - 16

      • gdański - 16

      • kartuski - 23

      • kościerski - 10

      • kwidzyński - 16

      • lęborski - 3

      • malborski - 15

      • nowodworski - 12

      • pucki - 16

      • słupski - 23

      • starogardzki - 31

      • tczewski - 13

      • wejherowski - 53

      • sztumski - 6

      • Gdańsk - 84

      • Gdynia - 47

      • Słupsk - 16

      • Sopot - 5

       W województwie pomorskim potwierdzono minionej doby łącznie 420 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 19 osób, wszystkie miały choroby współistniejące.
       W skali kraju odnotowano 6796 nowych zakażeń. Zmarło 429 osób, a 129 wyłącznie z powodu COVID.

       ## Aktualizacja – czwartek 29.04.2021 r.

       W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia na szczęście nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

       Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

      • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 121

      • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 24

      • liczba osób zakażonych - 19

      • liczba ozdrowieńców – 15

      • liczba osób objętych kwarantanną – 305

       > Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6860 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 111 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

       Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:

      • bytowski - 12

      • chojnicki - 19

      • człuchowski - 6

      • gdański - 25

      • kartuski - 24

      • kościerski - 12

      • kwidzyński - 17

      • lęborski - 5

      • malborski - 19

      • nowodworski - 8

      • pucki - 17

      • słupski - 15

      • starogardzki - 28

      • tczewski - 28

      • wejherowski - 35

      • sztumski - 16

      • Gdańsk - 73

      • Gdynia - 49

      • Słupsk - 16

      • Sopot - 2

      • W województwie pomorskim potwierdzono minionej doby łącznie 427 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 39 osób, a 3 z nich wyłącznie z powodu COVID.
       W skali kraju odnotowano 8427 nowych zakażeń. Zmarło 541 osób, a 139 wyłącznie z powodu COVID.

       ## Aktualizacja – środa 28.04.2021 r.

       W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia jest, niestety, mowa aż o 3 ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie. Przyczyną śmierci wszystkich osób był, jak podaje resort, COVID-19.

       Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:

      • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 174

      • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 17

      • liczba osób zakażonych - 15

      • liczba ozdrowieńców – 12

      • liczba osób objętych kwarantanną – 317

       > Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6841 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 111 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).

       Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:

      • bytowski - 17

      • chojnicki - 12

      • człuchowski - 9

      • gdański - 22

      • kartuski - 14

      • kościerski - 8

      • kwidzyński - 6

      • lęborski - 7

      • malborski - 15

      • nowodworski - 10

      • pucki - 15

      • słupski - 18

      • starogardzki - 8

      • tczewski - 22

      • wejherowski - 34

      • sztumski - 12

      • Gdańsk - 66

      • Gdynia - 31

      • Słupsk - 16

      • Sopot - 6

      • W województwie pomorskim potwierdzono minionej doby łącznie 349 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 27 osób, a 3 z nich wyłącznie z powodu COVID.
       W skali kraju odnotowano 8895 nowych zakażeń. Zmarło 636 osób, a 179 wyłącznie z powodu COVID.

       Szczepienia w powiecie malborskim
       Ministerstwo Zdrowia na bieżąco raportuje liczbę wykonywanych szczepień. W powiecie malborskim 27.04.2021 r. wykonano 214 szczepień. Do tej pory podano łącznie

12 930/b] szczepionek (w tym są także osoby zaszczepione podwójnie).

Aktualizacja – wtorek 27.04.2021 r.


W najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia na szczęście nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 78
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 9
 • liczba osób zakażonych - 9
 • liczba ozdrowieńców – 24
 • liczba osób objętych kwarantanną – 326

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6826 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 108 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:

 • bytowski - 3
 • chojnicki - 13
 • człuchowski - 8
 • gdański - 3
 • kartuski - 14
 • kościerski - 6
 • kwidzyński - 3
 • lęborski - 0
 • malborski - 9
 • nowodworski - 0
 • pucki - 5
 • słupski - 15
 • starogardzki – 4
 • sztumski - 2
 • tczewski - 11
 • wejherowski - 10
 • Gdańsk - 35
 • Gdynia - 28
 • Słupsk - 12
 • Sopot - 2


W województwie pomorskim potwierdzono 183 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 21 osób, a 3 z nich wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 5709 nowych zakażeń. Zmarło 460 osób, a 99 wyłącznie z powodu COVID.

Szczepienia w powiecie malborskim
Ministerstwo Zdrowia na bieżąco raportuje liczbę wykonywanych szczepień. W powiecie malborskim 26.04.2021 r. wykonano 192 szczepienia. Do tej pory podano łącznie 12 716/b] szczepionek (w tym są także osoby zaszczepione podwójnie).

Aktualizacja – poniedziałek 26.04.2021 r.


W najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia na szczęście nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 30
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 2
 • liczba osób zakażonych - 2
 • liczba ozdrowieńców – 24
 • liczba osób objętych kwarantanną – 323

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6817 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 108 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
 • bytowski - 10
 • chojnicki - 8
 • człuchowski - 1
 • gdański - 12
 • kartuski - 5
 • kościerski - 0
 • kwidzyński - 6
 • lęborski - 2
 • malborski - 2
 • nowodworski - 2
 • pucki - 16
 • słupski - 6
 • starogardzki – 19
 • sztumski - 4
 • tczewski - 8
 • wejherowski - 9
 • Gdańsk - 67
 • Gdynia - 22
 • Słupsk - 10
 • Sopot - 2

W województwie pomorskim potwierdzono 211 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W nowym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych.
W skali kraju odnotowano 3451 nowych zakażeń. Zmarły 22 osoby, a 4 wyłącznie z powodu COVID.

Szczepienia w powiecie malborskim
Ministerstwo Zdrowia na bieżąco raportuje liczbę wykonywanych szczepień, ale „ze względów technicznych” nie podało danych za sobotę i niedzielę.
W powiecie malborskim w weekendy i tak nie wykonuje się szczepień. Do tej pory podano 12 524 szczepionki (w tym są także osoby zaszczepione podwójnie).

Aktualizacja – niedziela 25.04.2021 r.


W najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia na szczęście nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 79
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 20
 • liczba osób zakażonych - 18
 • liczba ozdrowieńców – 48
 • liczba osób objętych kwarantanną – 393

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6815 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 108 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
 • bytowski - 12
 • chojnicki - 16
 • człuchowski - 1
 • gdański - 26
 • kartuski - 19
 • kościerski - 1
 • kwidzyński - 19
 • lęborski - 1
 • malborski - 18
 • nowodworski - 9
 • pucki - 15
 • słupski - 16
 • starogardzki – 21
 • sztumski - 12
 • tczewski - 24
 • wejherowski - 24
 • Gdańsk - 46
 • Gdynia - 47
 • Słupsk - 25
 • Sopot - 4

W województwie pomorskim potwierdzono 356 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W nowym raporcie jest mowa o 3 ofiarach śmiertelnych; przyczyną śmierci jednej z nich był COVID.
W skali kraju odnotowano 7219 nowych zakażeń. Zmarły 193 osoby, a 49 wyłącznie z powodu COVID.

Szczepienia w powiecie malborskim
Ministerstwo Zdrowia na bieżąco raportuje liczbę wykonywanych szczepień, ale w niedzielę „ze względów technicznych” nie podało danych za sobotę.
W powiecie malborskim w weekendy i tak nie wykonuje się szczepień. Do tej pory podano 12 524 szczepionki (w tym są także osoby zaszczepione podwójnie).


Aktualizacja – sobota 24.04.2021 r.


W najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia na szczęście nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 76
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 16
 • liczba osób zakażonych - 16
 • liczba ozdrowieńców – 57
 • liczba osób objętych kwarantanną – 433

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6797 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 108 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
 • bytowski - 16
 • chojnicki - 16
 • człuchowski - 15
 • gdański - 23
 • kartuski - 10
 • kościerski - 10
 • kwidzyński - 17
 • lęborski - 5
 • malborski - 16
 • nowodworski - 11
 • pucki - 19
 • słupski - 13
 • starogardzki – 22
 • sztumski - 7
 • tczewski - 5
 • wejherowski - 63
 • Gdańsk - 87
 • Gdynia - 47
 • Słupsk - 14
 • Sopot - 0

W województwie pomorskim potwierdzono 416 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W nowym raporcie jest mowa o 28 ofiarach śmiertelnych; przyczyną śmierci 5 osób był COVID.
W skali kraju odnotowano 9505 nowych zakażeń. Zmarło 513 osób, a 136 wyłącznie z powodu COVID.

Szczepienia w powiecie malborskim
Ministerstwo Zdrowia na bieżąco raportuje liczbę wykonywanych szczepień. Z aktualnych danych wynika, że 23.04.2021 r. w powiecie malborskim wykonano 304 szczepienia. Ogólna liczba wykonanych szczepień do 23 kwietnia włącznie to 12 524.

Aktualizacja – piątek 23.04.2021 r.


W najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia jest, niestety, mowa o jednej ofierze śmiertelnej epidemii w naszym powiecie. Jako przyczynę podano choroby współistniejące wraz z COVID-19.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 146
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 25
 • liczba osób zakażonych - 23
 • liczba ozdrowieńców – 34
 • liczba osób objętych kwarantanną – 447

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6781 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 108 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
 • bytowski - 15
 • chojnicki - 23
 • człuchowski - 12
 • gdański - 33
 • kartuski - 23
 • kościerski - 3
 • kwidzyński - 24
 • lęborski - 4
 • malborski - 23
 • nowodworski - 12
 • pucki - 12
 • słupski - 14
 • starogardzki – 37
 • sztumski - 34
 • tczewski - 47
 • wejherowski - 42
 • Gdańsk - 116
 • Gdynia - 46
 • Słupsk - 14
 • Sopot - 2

W województwie pomorskim potwierdzono 537 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W nowym raporcie jest mowa o 25 ofiarach śmiertelnych; przyczyną śmierci 3 osób był COVID.
W skali kraju odnotowano 10 858 nowych zakażeń. Zmarło 539 osób, a 149 wyłącznie z powodu COVID.

Szczepienia w powiecie malborskim
Ministerstwo Zdrowia na bieżąco raportuje liczbę wykonywanych szczepień. Z aktualnych danych wynika, że 22.04.2021 r. w powiecie malborskim wykonano 304 szczepienia. Ogólna liczba wykonanych szczepień do 22 kwietnia włącznie to 12 220.
Przypomnijmy, że w naszym powiecie jest sześć punktów szczepień - trzy w Malborku, po jednym w Starym Polu, Nowym Stawie i Lichnowach.

Aktualizacja – czwartek 22.04.2021 r.W najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 126
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 24
 • liczba osób zakażonych - 23
 • liczba ozdrowieńców – 50
 • liczba osób objętych kwarantanną – 457

Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6758 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 107 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
 • bytowski - 14
 • chojnicki - 35
 • człuchowski - 29
 • gdański - 24
 • kartuski - 21
 • kościerski - 12
 • kwidzyński - 23
 • lęborski - 10
 • malborski - 23
 • nowodworski - 7
 • pucki - 9
 • słupski - 23
 • starogardzki – 43
 • sztumski - 13
 • tczewski - 27
 • wejherowski - 45
 • Gdańsk - 91
 • Gdynia - 71
 • Słupsk - 14
 • Sopot - 4

W województwie pomorskim potwierdzono 538 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W nowym raporcie jest mowa o 40 ofiarach śmiertelnych; przyczyną śmierci 8 osób był COVID.

W skali kraju odnotowano 12 762 nowe zakażenia. Zmarły 694 osoby, a 175 wyłącznie z powodu COVID.

Szczepienia w powiecie malborskim
Ministerstwo Zdrowia na bieżąco raportuje liczbę wykonywanych szczepień. Z aktualnych danych wynika, że 21.04.2021 r. w powiecie malborskim wykonano 498 szczepień. Ogólna liczba wykonanych szczepień do 21 kwietnia włącznie to 11 916.
Przypomnijmy, że w naszym powiecie jest sześć punktów szczepień - trzy w Malborku, po jednym w Starym Polu, Nowym Stawie i Lichnowach.

Aktualizacja – środa 21.04.2021 r.W najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia podało, że niestety zmarły dwie osoby z powiatu malborskiego. Przyczyną ich śmierci – jak informuje resort – był COVID-19.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 141
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 29
 • liczba osób zakażonych - 25
 • liczba ozdrowieńców – 15
 • liczba osób w kwarantannie domowej – 420


Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6735 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 107 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
 • bytowski - 27
 • chojnicki - 14
 • człuchowski - 11
 • gdański - 37
 • kartuski - 24
 • kościerski - 15
 • kwidzyński - 28
 • lęborski - 6
 • malborski - 25
 • nowodworski - 9
 • pucki - 28
 • słupski - 52
 • starogardzki – 31
 • sztumski - 13
 • tczewski - 49
 • wejherowski - 36
 • Gdańsk - 159
 • Gdynia - 56
 • Słupsk - 39
 • Sopot - 5

W województwie pomorskim potwierdzono 665 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W nowych raporcie jest mowa o 37 ofiarach śmiertelnych, spośród których 7 osób zmarło wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 13 926 nowych zakażeń. Zmarło 740 osób, a 201 wyłącznie z powodu COVID.

Szczepienia w powiecie malborskim
Ministerstwo Zdrowia na bieżąco raportuje liczbę wykonywanych szczepień. Z aktualnych danych wynika, że 20.04.2021 r. w powiecie malborskim wykonano 286 szczepień. Ogólna liczba wykonanych szczepień do 20 kwietnia włącznie to 11 418.

Aktualizacja – wtorek 20.04.2021 r.W najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia podało, że niestety zmarła jedna osoba z powiatu malborskiego. Przyczyną śmierci – jak informuje resort – był COVID-19.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 116
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 17
 • liczba osób zakażonych - 16
 • liczba ozdrowieńców – 20
 • liczba osób w kwarantannie domowej – 407


Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6710 osoby z potwierdzonym zakażeniem. Zmarło 105 osób (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
 • bytowski - 13
 • chojnicki - 20
 • człuchowski - 11
 • gdański - 10
 • kartuski - 23
 • kościerski - 8
 • kwidzyński - 9
 • lęborski - 7
 • malborski - 16
 • nowodworski - 2
 • pucki - 33
 • słupski - 4
 • starogardzki – 27
 • sztumski - 8
 • tczewski - 8
 • wejherowski - 47
 • Gdańsk - 104
 • Gdynia - 50
 • Słupsk - 6
 • Sopot - 11

W województwie pomorskim potwierdzono 417 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W nowych raporcie jest mowa o 34 ofiarach śmiertelnych, spośród których 4 osoby zmarły wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 9246 nowych zakażeń. Zmarło 601 osób, a 164 wyłącznie z powodu COVID.

Szczepienia w powiecie malborskim
Ministerstwo Zdrowia na bieżąco raportuje liczbę wykonywanych szczepień. Z aktualnych danych wynika, że 19.04.2021 r. w powiecie malborskim wykonano 120 szczepień. Ogólna liczba wykonanych szczepień do 19 kwietnia włącznie to 11 132.

Aktualizacja – poniedziałek 19.04.2021 r.W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w powiecie malborskim.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 47
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 12
 • liczba osób zakażonych - 11
 • liczba ozdrowieńców – 52
 • liczba osób w kwarantannie domowej – 412


Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6694 osoby z potwierdzonym zakażeniem. Zmarły 104 osoby (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
 • bytowski - 7
 • chojnicki - 19
 • człuchowski - 7
 • gdański - 16
 • kartuski - 21
 • kościerski - 8
 • kwidzyński - 24
 • lęborski - 6
 • malborski - 11
 • nowodworski - 3
 • pucki - 17
 • słupski - 7
 • starogardzki – 24
 • sztumski - 4
 • tczewski - 23
 • wejherowski - 43
 • Gdańsk - 90
 • Gdynia - 37
 • Słupsk - 10
 • Sopot - 6

W województwie pomorskim potwierdzono 383 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W nowych raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych.
W skali kraju odnotowano 7283 nowe zakażenia. Zmarło 101 osób, a 48 wyłącznie z powodu COVID.

Szczepienia w powiecie malborskim
Ministerstwo Zdrowia na bieżąco raportuje liczbę wykonywanych szczepień. Z aktualnych danych wynika, że 18.04.2021 r. w powiecie malborskim nie wykonano szczepień. Łączna liczba wykonanych szczepień do 18 kwietnia włącznie to 11 012.

Aktualizacja – niedziela 18.04.2021 r.W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w powiecie malborskim.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 102
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 23
 • liczba osób zakażonych - 21
 • liczba ozdrowieńców – 49
 • liczba osób w kwarantannie domowej – 444


Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6683 osoby z potwierdzonym zakażeniem. Zmarły 104 osoby (bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące).


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
 • bytowski - 16
 • chojnicki - 37
 • człuchowski - 9
 • gdański - 46
 • kartuski - 23
 • kościerski - 11
 • kwidzyński - 21
 • lęborski - 13
 • malborski - 21
 • nowodworski - 4
 • pucki - 15
 • słupski - 25
 • starogardzki – 45
 • sztumski - 10
 • tczewski - 26
 • wejherowski - 41
 • Gdańsk - 110
 • Gdynia - 69
 • Słupsk - 38
 • Sopot - 8

W województwie pomorskim potwierdzono 588 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 2 osoby, obie miały choroby współistniejące.
W skali kraju odnotowano 12 153 nowych zakażeń. Zmarło 207 osób, a 52 wyłącznie z powodu COVID.

Szczepienia w powiecie malborskim
Ministerstwo Zdrowia na bieżąco raportuje liczbę wykonywanych szczepień. Z aktualnych danych wynika, że 17.04.2021 r. w powiecie malborskim nie wykonano szczepień. Łączna liczba wykonanych szczepień do 17 kwietnia włącznie to 11 012.

Aktualizacja – sobota 17.04.2021 r.W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w powiecie malborskim.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 268
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 24
 • liczba osób zakażonych - 22
 • liczba ozdrowieńców – 60
 • liczba osób w kwarantannie domowej – 489


Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6662 osoby z potwierdzonym zakażeniem. Zmarły 104 osoby – bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące.


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
 • bytowski - 39
 • chojnicki - 30
 • człuchowski - 36
 • gdański - 45
 • kartuski - 37
 • kościerski - 18
 • kwidzyński - 26
 • lęborski - 10
 • malborski - 22
 • nowodworski - 11
 • pucki - 21
 • słupski - 38
 • starogardzki – 72
 • sztumski - 16
 • tczewski - 54
 • wejherowski - 89
 • Gdańsk - 190
 • Gdynia - 87
 • Słupsk - 27
 • Sopot - 13

W województwie pomorskim potwierdzono w sumie 881 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 46 osób a dwie wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 15 763 nowych zakażeń. Zmarło 616 osób, a 141 wyłącznie z powodu COVID.

Szczepienia w powiecie malborskim
Ministerstwo Zdrowia na bieżąco raportuje liczbę wykonywanych szczepień. 16.04.2021 r. w powiecie malborskim zaszczepiono 151 osób. Łączna liczba wykonanych szczepień do 15 kwietnia włącznie to 11 012. Resort nie podaje w ostatnich dniach, ile w tym jest osób w pełni zaszczepionych (po dwóch dawkach).


Aktualizacja – piątek 16.04.2021 r.Niestety, Ministerstwo Zdrowia podało, że zmarła 1 osoba z naszego powiatu wcześniej zakażona koronawirusem. Główną przyczyną śmierci były choroby współistniejące.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 181
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 49
 • liczba osób zakażonych - 44
 • liczba ozdrowieńców – 26
 • liczba osób w kwarantannie domowej – 508


Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6640 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarły 104 osoby – bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące.


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
 • bytowski - 23
 • chojnicki - 27
 • człuchowski - 20
 • gdański - 43
 • kartuski - 39
 • kościerski - 12
 • kwidzyński - 36
 • lęborski - 11
 • malborski - 44
 • nowodworski - 14
 • pucki - 24
 • słupski - 29
 • starogardzki – 57
 • sztumski - 13
 • tczewski - 68
 • wejherowski - 93
 • Gdańsk - 157
 • Gdynia - 115
 • Słupsk - 26
 • Sopot - 16

W województwie pomorskim potwierdzono w sumie 867 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 43 osoby, a dwanaście wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 17 847 nowych zakażeń. Zmarło 595 osób, a 176 wyłącznie z powodu COVID.

Szczepienia w powiecie malborskim
Ministerstwo Zdrowia na bieżąco raportuje też liczbę wykonanych szczepień – również w ujęciu dla powiatów. 15.04.2021 r. w powiecie malborskim zaszczepiono 160 osób. Łączna liczba wykonanych szczepień do 15 kwietnia włącznie to 10 861.

Aktualizacja – czwartek 15.04.2021 r.Jak podało Ministerstwo Zdrowia, niestety zmarła 1 osoba z naszego powiatu wcześniej zakażona koronawirusem. Główną przyczyną śmierci były choroby współistniejące.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 166
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 61
 • liczba osób zakażonych - 60
 • liczba ozdrowieńców – 6
 • liczba osób w kwarantannie domowej – 550


Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6596 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarły 103 osoby – bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące.


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
 • bytowski - 27
 • chojnicki - 38
 • człuchowski - 32
 • gdański - 40
 • kartuski - 35
 • kościerski - 24
 • kwidzyński - 36
 • lęborski - 9
 • malborski - 60
 • nowodworski - 15
 • pucki - 32
 • słupski - 40
 • starogardzki – 64
 • sztumski - 22
 • tczewski - 36
 • wejherowski - 194
 • Gdańsk - 221
 • Gdynia - 131
 • Słupsk - 37
 • Sopot - 15

W województwie pomorskim potwierdzono w sumie 1008 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 22 osoby, a jedna wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 21 130 nowych zakażeń. Zmarły 682 osoby, a 175 wyłącznie z powodu COVID.

Szczepienia w powiecie malborskim
Ministerstwo Zdrowia na bieżąco raportuje też liczbę wykonanych szczepień – również w ujęciu dla powiatów. 14.04.2021 r. w powiecie malborskim zaszczepiono 415 osób. Łączna liczba wykonanych szczepień do 14 kwietnia włącznie to 10 701. Liczba osób zaszczepionych dwoma dawkami – 2981.

Aktualizacja – środa 14.04.2021 r.Jak podało Ministerstwo Zdrowia, w naszym powiecie nie ma żadnego śmiertelnego przypadku wśród chorych na COVID-19.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 131
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 31
 • liczba osób zakażonych - 31
 • liczba ozdrowieńców – 14
 • liczba osób w kwarantannie domowej – 528


Od początku pandemii w powiecie malborskim odnotowano 6536 osób z potwierdzonym zakażeniem. Zmarły 102 osoby – bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące.


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
 • bytowski - 28
 • chojnicki - 40
 • człuchowski - 22
 • gdański - 66
 • kartuski - 44
 • kościerski - 20
 • kwidzyński - 31
 • lęborski - 20
 • malborski - 31
 • nowodworski - 16
 • pucki - 40
 • słupski - 54
 • starogardzki – 40
 • sztumski - 12
 • tczewski - 67
 • wejherowski - 102
 • Gdańsk - 253
 • Gdynia - 157
 • Słupsk - 52
 • Sopot - 12

W województwie pomorskim potwierdzono w sumie 1108 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 38 osób, a trzy wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 21 283 nowych zakażeń. Zmarły 803 osoby, a 182 wyłącznie z powodu COVID.

Szczepienia w powiecie malborskim
Ministerstwo Zdrowia na bieżąco raportuje też liczbę wykonanych szczepień – również w ujęciu dla powiatów. 13.04.2021 r. w powiecie malborskim zaszczepiono 241 osób. Łączna liczba wykonanych szczepień do 13 kwietnia włącznie to 10 284. Liczba osób zaszczepionych dwoma dawkami – 2899.

Aktualizacja – wtorek 13.04.2021 r.Jak podało Ministerstwo Zdrowia, w naszym powiecie nie ma żadnego śmiertelnego przypadku wśród chorych na COVID-19.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 146
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 51
 • liczba osób zakażonych - 45
 • liczba ozdrowieńców – 40
 • liczba osób w kwarantannie domowej – 549


Od początku pandemii w powiecie malborskim było 6505 z potwierdzonym zakażeniem. Zmarły 102 osoby
– bezpośrednio na COVID lub na choroby współtowarzyszące.

Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
 • bytowski - 13
 • chojnicki - 22
 • człuchowski - 19
 • gdański - 25
 • kartuski - 39
 • kościerski - 37
 • kwidzyński - 20
 • lęborski - 4
 • malborski - 45
 • nowodworski - 10
 • pucki - 8
 • słupski - 16
 • starogardzki – 32
 • sztumski - 7
 • tczewski - 24
 • wejherowski - 52
 • Gdańsk - 148
 • Gdynia - 69
 • Słupsk - 10
 • Sopot - 12

W województwie pomorskim potwierdzono w sumie 614 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 49 osób, a siedem wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju odnotowano 13 227 nowych zakażeń. Zmarły 644 osoby, a 216 wyłącznie z powodu COVID.

Aktualizacja – poniedziałek 12.04.2021 r.Jak podało Ministerstwo Zdrowia, nie było żadnego śmiertelnego przypadku wśród chorych na COVID-19.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 87
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 16
 • liczba osób zakażonych - 14
 • liczba ozdrowieńców – 40
 • liczba osób w kwarantannie domowej – 571


Od początku pandemii w powiecie malborskim udokumentowano 6460 zakażeń. Zmarły 102 osoby.


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:

 • bytowski - 9
 • chojnicki - 23
 • człuchowski - 6
 • gdański - 53
 • kartuski - 24
 • kościerski - 10
 • kwidzyński - 29
 • lęborski - 17
 • malborski - 14
 • nowodworski - 6
 • pucki - 52
 • słupski - 20
 • starogardzki – 52
 • sztumski - 18
 • tczewski - 55
 • wejherowski - 70
 • Gdańsk - 173
 • Gdynia - 61
 • Słupsk - 23
 • Sopot - 9

W województwie pomorskim potwierdzono w sumie 727 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych w naszym regionie.
W skali kraju odnotowano 12 013 nowych zakażeń. Zmarło 61 osób, a 15 wyłącznie z powodu COVID.

Aktualizacja – niedziela 11.04.2021 r.Jak podało Ministerstwo Zdrowia nie było żadnego śmiertelnego przypadku wśród chorych na COVID-19.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 123
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 24
 • liczba osób zakażonych - 21
 • liczba ozdrowieńców – 33
 • liczba osób w kwarantannie domowej – 630


Od początku pandemii w powiecie malborskim udokumentowano 6446 zakażeń. Zmarły 102 osoby.


Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:

 • bytowski - 40
 • chojnicki - 34
 • człuchowski - 8
 • gdański - 121
 • kartuski - 46
 • kościerski - 17
 • kwidzyński - 50
 • lęborski - 24
 • malborski - 21
 • nowodworski - 15
 • pucki - 24
 • słupski - 34
 • starogardzki - 61
 • tczewski - 44
 • wejherowski - 99
 • sztumski - 21
 • Gdańsk - 355
 • Gdynia - 170
 • Słupsk - 42
 • Sopot - 17


Aktualizacja – sobota 10.04.2021 r.Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 179
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 68
 • liczba osób zakażonych – 64
 • liczba ozdrowieńców – 57
 • liczba osób w kwarantannie domowej – 630


W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma, na szczęście, mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w powiecie malborskim.

Od początku epidemii w naszym powiecie udokumentowano 6425 zakażeń. Zmarły 102 osoby.


Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
 • bytowski – 39
 • chojnicki – 63
 • człuchowski – 32
 • gdański – 98
 • kartuski – 50
 • kościerski – 28
 • kwidzyński – 59
 • lęborski – 20
 • malborski – 64
 • nowodworski – 21
 • pucki – 41
 • słupski – 31
 • starogardzki – 86
 • sztumski – 20
 • tczewski – 53
 • wejherowski – 73
 • Gdańsk – 211
 • Gdynia – 161
 • Słupsk – 52
 • Sopot – 12


W województwie pomorskim odnotowano 1214 nowych przypadków zakażenia. W raporcie podano, że zmarło 42 Pomorzan, a 4 wyłącznie z powodu COVID.
W skali kraju potwierdzono 24 856 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 749 osób, a 193 wyłącznie z powodu COVID.

Aktualizacja – piątek 9.04.2021 r.Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 129
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 28
 • liczba osób zakażonych – 28
 • liczba ozdrowieńców – 67
 • liczba osób w kwarantannie domowej – 671


W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma, na szczęście, mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w powiecie malborskim.

Od początku epidemii w naszym powiecie udokumentowano 6361 zakażenia. Zmarły 102 osoby.


Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
 • bytowski – 24
 • chojnicki – 43
 • człuchowski – 30
 • gdański – 100
 • kartuski – 46
 • kościerski – 24
 • kwidzyński – 48
 • lęborski – 20
 • malborski – 28
 • nowodworski – 27
 • pucki – 46
 • słupski – 44
 • starogardzki – 74
 • sztumski – 24
 • tczewski – 108
 • wejherowski – 150
 • Gdańsk – 228
 • Gdynia – 196
 • Słupsk – 45
 • Sopot – 18


W województwie pomorskim odnotowano 1323 nowe przypadki zakażenia. W raporcie podano, że zmarło 47 Pomorzan, a 3 wyłącznie z powodu COVID (są to dane z kilku ostatnich dni).
W skali kraju potwierdzono 28 487 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 768 osób, a 212 wyłącznie z powodu COVID (są to dane z kilku ostatnich dni).

Aktualizacja – czwartek 8.04.2021 r.


Jak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, 4 osoby z powiatu zmarły z powodu zakażenia koronawirusem. U wszystkich stwierdzono również choroby współistniejące z COVID-19.

Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
 • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 161
 • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 62
 • liczba osób zakażonych – 60
 • liczba ozdrowieńców - 37
 • liczba osób w kwarantannie domowej – 633

Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 6333 zakażenia. Zmarły 102 osoby.

Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
 • bytowski – 53
 • chojnicki – 41
 • człuchowski – 31
 • gdański – 91
 • kartuski – 44
 • kościerski – 45
 • kwidzyński – 63
 • lęborski – 27
 • malborski – 60
 • nowodworski – 26
 • pucki – 67
 • słupski – 43
 • starogardzki – 73
 • sztumski – 16

  Aktualizacja – środa 7.04.2021 r.  Niestety, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2 mieszkańcach powiatu malborskiego, którzy byli zakażeni koronawirusem i niestety zmarli. Jak bezpośrednią przyczynę podano COVID-19.

  Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 183
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 28
  • liczba osób zakażonych - 27
  • liczba ozdrowieńców – 21
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 647


  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 6273 zakażenia. Zmarło 98 osób.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 10
  • chojnicki – 27
  • człuchowski – 3
  • gdański – 47
  • kartuski – 31
  • kościerski – 20
  • kwidzyński – 14
  • lęborski – 5
  • malborski – 27
  • nowodworski – 15
  • pucki – 14
  • słupski – 36
  • starogardzki – 11
  • sztumski – 4
  • tczewski – 22
  • wejherowski – 33
  • Gdańsk – 283
  • Gdynia – 69
  • Słupsk – 46
  • Sopot – 11


  W województwie pomorskim potwierdzono 730 nowe zakażenia. Zmarło 28 osób, a pięć z nich wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano 14 910 nowych zakażeń. Zmarło 638 osób, a 158 z nich wyłącznie na COVID.

  Aktualizacja – wtorek 6.04.2021 r.  Minionej doby w powiecie malborskim potwierdzono ledwie kilka zakażeń koronawirusem. Są to jeszcze "dane świąteczne" wynikające wprost z dużo mniejszej liczby wykonanych testów.

  Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 34
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 6
  • liczba osób zakażonych - 6
  • liczba ozdrowieńców – 46
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 644


  W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych z powiatu malborskiego.

  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 6246 zakażeń. Zmarło 96 osób.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 15
  • chojnicki – 15
  • człuchowski – 6
  • gdański – 34
  • kartuski – 23
  • kościerski – 18
  • kwidzyński – 18
  • lęborski – 2
  • malborski – 6
  • nowodworski – 0
  • pucki – 27
  • słupski – 9
  • starogardzki – 16
  • sztumski – 9
  • tczewski – 33
  • wejherowski – 53
  • Gdańsk – 191
  • Gdynia – 62
  • Słupsk – 25
  • Sopot – 10


  W województwie pomorskim potwierdzono 573 nowe zakażenia. Zmarło 5 osób, a dwie z nich wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano 8245 nowych zakażeń. Zmarły 60 osób, a 28 z nich wyłącznie na COVID.

  Aktualizacja – poniedziałek 5.04.2021 r.  Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w Wielką Niedzielę w powiecie malborskim potwierdzono dużo mniej zakażeń koronawirusem niż w dniach wcześniejszych. Ale jak mówią specjaliści od epidemiologii, to oznacza tylko tyle, że mamy do czynienia z "danymi świątecznymi". Wczoraj wykonano dużo mniej testów.

  Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 53
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 12
  • liczba osób zakażonych - 12
  • liczba ozdrowieńców – 69
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 667


  W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych z powiatu malborskiego.

  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 6240 zakażeń. Zmarło 96 osób.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 10
  • chojnicki – 19
  • człuchowski – 3
  • gdański – 29
  • kartuski – 26
  • kościerski – 10
  • kwidzyński – 41
  • lęborski – 9
  • malborski – 12
  • nowodworski – 7
  • pucki – 16
  • słupski – 6
  • starogardzki – 70
  • sztumski – 1
  • tczewski – 50
  • wejherowski – 67
  • Gdańsk – 121
  • Gdynia – 44
  • Słupsk – 4
  • Sopot – 4


  W województwie pomorskim potwierdzono 550 nowych zakażeń. Zmarły 4 osoby, a jedna z nich wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano 9902 nowych zakażeń. Zmarły 64 osoby, a 19 z nich wyłącznie na COVID.

  Aktualizacja – niedziela 4.04.2021 r.


  Niestety, z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że zmarła kolejna osoba z powiatu malborskiego wcześniej zakażona koronawirusem. Miała choroby współistniejące.
  Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 119
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 33
  • liczba osób zakażonych - 30
  • liczba ozdrowieńców – 68
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 736


  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 6228 zakażeń. Zmarło 96 osób.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 21
  • chojnicki – 18
  • człuchowski – 6
  • gdański – 106
  • kartuski – 47
  • kościerski – 15
  • kwidzyński – 41
  • lęborski – 21
  • malborski – 30
  • nowodworski – 17
  • pucki – 67
  • słupski – 33
  • starogardzki – 72
  • sztumski – 15
  • tczewski – 60
  • wejherowski – 127
  • Gdańsk – 375
  • Gdynia – 136
  • Słupsk – 47
  • Sopot – 18


  W województwie pomorskim potwierdzono 1273 nowe zakażenia. Zmarło 5 osób, a jedna z nich wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano 22 947 nowych zakażeń. Zmarły 204 osoby, a 50 z nich wyłącznie na COVID.

  Aktualizacja – sobota 3.04.2021 r.  Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 136
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 41
  • liczba osób zakażonych - 41
  • liczba ozdrowieńców – 78
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 781


  W nowym raporcie na szczęście nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych z naszego powiatu.

  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 6198 zakażenia. Zmarło 95 osób.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 40
  • chojnicki – 66
  • człuchowski – 26
  • gdański – 139
  • kartuski – 91
  • kościerski – 27
  • kwidzyński – 64
  • lęborski – 23
  • malborski – 41
  • nowodworski – 9
  • pucki – 115
  • słupski – 56
  • starogardzki – 85
  • sztumski – 16
  • tczewski – 92
  • wejherowski – 102
  • Gdańsk – 732
  • Gdynia – 193
  • Słupsk – 74
  • Sopot – 25


  W województwie pomorskim potwierdzono 2018 nowe zakażenia. Zmarły 24 osoby, a dwie z nich wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano 28 073 nowych zakażeń. Zmarło 571 osób, a 145 z nich wyłącznie na COVID.

  Aktualizacja – piątek 2.04.2021 r.  Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono u 32 osób z powiatu malborskiego. W sumie wykonano w ciągu ostatniej doby 165 testów.
  Na kwarantannie przebywa obecnie 816 osób.
  Zmarła kolejna osoba, u której stwierdzono COVID-19. Chorowała także na inne choroby. To 96 osoba z powiatu będą ofiarą pandemii.

  W województwie pomorskim potwierdzono 1335 nowych zakażeń. W kwarantannie w całym regionie przebywa 30 476 osób.
  Zmarło 29 osób; tylko jedna z powodu koronawirusa, pozostałe miały choroby współistniejące z COVID-19.

  Dane z całego kraju mówią o 30 546 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia.
  Z powodu COVID-19 zmarło 145 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 352 osoby.

  Aktualizacja – czwartek 1.04.2021 r.  Jak podało Ministerstwo Zdrowia w dzisiejszym raporcie, niestety zmarły dwie osoby z powiatu malborskiego – jedna na COVID, a druga miała choroby współistniejące.

  Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 156
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 58
  • liczba osób zakażonych - 57
  • liczba ozdrowieńców – 48
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 816


  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 6125 zakażenia. Zmarło 95 osób.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 64
  • chojnicki – 77
  • człuchowski – 28
  • gdański – 109
  • kartuski – 84
  • kościerski – 51
  • kwidzyński – 56
  • lęborski – 40
  • malborski – 57
  • nowodworski – 24
  • pucki – 67
  • słupski – 60
  • starogardzki – 119
  • sztumski – 28
  • tczewski – 116
  • wejherowski – 143
  • Gdańsk – 393
  • Gdynia – 239
  • Słupsk – 93
  • Sopot – 23


  W województwie pomorskim potwierdzono 1873 nowe zakażenia. Zmarło 41 osób, a trzy z nich wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano 35 251 nowych zakażeń. Zmarło 621 osób, a 130 z nich wyłącznie na COVID.

  Aktualizacja – środa 31.03.2021 r.  Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 202
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 67
  • liczba osób zakażonych - 65
  • liczba ozdrowieńców – 15
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 803


  W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia na szczęście nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 6068 zakażenia. Zmarły 93 osoby.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 50
  • chojnicki – 26
  • człuchowski – 7
  • gdański – 92
  • kartuski – 88
  • kościerski – 34
  • kwidzyński – 59
  • lęborski – 12
  • malborski – 65
  • nowodworski – 31
  • pucki – 30
  • słupski – 50
  • starogardzki – 58
  • sztumski – 16
  • tczewski – 75
  • wejherowski – 140
  • Gdańsk – 224
  • Gdynia – 294
  • Słupsk – 57
  • Sopot – 21


  W województwie pomorskim potwierdzono 1433 nowe zakażenia. Zmarły 24 osoby, a sześć z nich wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano 32 874 nowych zakażeń. Zmarły 653 osoby, a 151 z nich wyłącznie na COVID.

  Aktualizacja – wtorek 30.03.2021 r.  Niestety, w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia jest mowa o 1 ofierze śmiertelnej epidemii w naszym powiecie.

  Pozostałe dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 122
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 35
  • liczba osób zakażonych - 32
  • liczba ozdrowieńców – 40
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 764


  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 6003 zakażenia. Zmarły 93 osoby.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 18
  • chojnicki – 24
  • człuchowski – 25
  • gdański – 14
  • kartuski – 54
  • kościerski – 44
  • kwidzyński – 27
  • lęborski – 20
  • malborski – 32
  • nowodworski – 13
  • pucki – 63
  • słupski – 37
  • starogardzki – 10
  • sztumski – 10
  • tczewski – 34
  • wejherowski – 98
  • Gdańsk – 224
  • Gdynia – 160
  • Słupsk – 54
  • Sopot – 23


  W województwie pomorskim potwierdzono 989 nowych zakażeń. Zmarło 46 osób, a trzy z nich wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano 20 870 nowych zakażeń. Zmarło 461 osób, a 100 z nich wyłącznie na COVID.

  Aktualizacja – poniedziałek 29.03.2021 r.  Na szczęście, w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

  Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 53
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 17
  • liczba osób zakażonych - 17
  • liczba ozdrowieńców – 40
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 782


  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 5971 zakażeń. Zmarły 92 osoby.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 11
  • chojnicki – 21
  • człuchowski – 10
  • gdański – 61
  • kartuski – 63
  • kościerski – 13
  • kwidzyński – 51
  • lęborski – 24
  • malborski – 17
  • nowodworski – 5
  • pucki – 57
  • słupski – 7
  • starogardzki – 103
  • sztumski – 19
  • tczewski – 59
  • wejherowski – 140
  • Gdańsk – 204
  • Gdynia – 114
  • Słupsk – 16
  • Sopot – 9


  W województwie pomorskim potwierdzono 1007 nowych zakażeń. Zmarły 3 osoby, a jedna z nich wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano 16 965 nowych zakażeń. Zmarło 48 osób, a 11 z nich wyłącznie na COVID.

  Aktualizacja – niedziela, 28.03.2021 r.  W porównaniu z poprzednimi raportami, w powiecie malborskim jest mniej zakażeń, ale to nadal blisko 50. W stosunku do wcześniej doby spadła trochę liczba osób w kwarantannie domowej. Na szczęście, w raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

  Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 127
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 48
  • liczba osób zakażonych - 48
  • liczba ozdrowieńców – 40
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 830


  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 5954 zakażenia. Zmarły 92 osoby.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 45
  • chojnicki – 44
  • człuchowski – 10
  • gdański – 149
  • kartuski – 82
  • kościerski – 26
  • kwidzyński – 51
  • lęborski – 34
  • malborski – 48
  • nowodworski – 20
  • pucki – 80
  • słupski – 44
  • starogardzki – 159
  • tczewski – 79
  • wejherowski – 92
  • sztumski – 40
  • Gdańsk – 517
  • Gdynia – 245
  • Słupsk – 82
  • Sopot – 22


  W województwie pomorskim potwierdzono 1874 nowe zakażenia. Zmarły 2 osoby, obie miały choroby współistniejące.

  Aktualizacja – sobota, 27.03.2021 r.  Niestety, Ministerstwo Zdrowia podało, że zmarły kolejne dwie osoby z powiatu malborskiego. Przyczyną śmierci jednej z nich był COVID-19. Druga z osób miała choroby współistniejące.
  To była kolejna doba z dużą liczbą nowych zakażeń w naszym powiecie. Wzrosła też liczba mieszkańców w kwarantannie domowej.

  Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 181
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 71
  • liczba osób zakażonych - 70
  • liczba ozdrowieńców – 47
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 843


  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 5906 zakażeń. Zmarły 92 osoby.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 39
  • chojnicki – 63
  • człuchowski – 21
  • gdański – 130
  • kartuski – 109
  • kościerski – 27
  • kwidzyński – 76
  • lęborski – 27
  • malborski – 70
  • nowodworski – 22
  • pucki – 74
  • słupski – 72
  • starogardzki – 115
  • tczewski – 91
  • wejherowski – 174
  • sztumski – 18
  • Gdańsk – 469
  • Gdynia – 252
  • Słupsk – 116
  • Sopot – 15


  W województwie pomorskim potwierdzono 1986 nowych zakażeń. Zmarło 26 osób, a sześć z nich wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano 31 757 nowych zakażeń. Zmarły 448 osób, a 110 z nich wyłącznie na COVID.

  Aktualizacja – piątek, 26.03.2021 r.  Tylu zakażeń w powiecie malborskim nie było od początku epidemii. Ministerstwo Zdrowia podało, że minionej doby potwierdzono koronawirusa u prawie 160 osób. Jest też jeszcze jedna zła wiadomość. Niestety zmarła kolejna osoba z powiatu malborskiego. Z raportu wynika, że chorowała na COVID.

  Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 328
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 162
  • liczba osób zakażonych - 159
  • liczba ozdrowieńców – 63
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 778


  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 5836 zakażeń. Zmarło 90 osób.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 57
  • chojnicki – 58
  • człuchowski – 46
  • gdański – 218
  • kartuski – 103
  • kościerski – 41
  • kwidzyński – 63
  • lęborski – 48
  • malborski – 159
  • nowodworski – 44
  • pucki – 109
  • słupski – 56
  • starogardzki – 90
  • tczewski – 130
  • wejherowski – 201
  • sztumski – 45
  • Gdańsk – 645
  • Gdynia – 400
  • Słupsk – 70
  • Sopot – 37


  W województwie pomorskim potwierdzono 2625 nowych zakażeń. Zmarły 34 osoby, a siedem z nich wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano 35 143 nowych zakażeń. Zmarły 443 osoby, a 125 z nich wyłącznie na COVID.

  Aktualizacja - czwartek, 25.03.2021 r.  W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia niestety jest mowa o 2 ofiarach śmiertelnych z powiatu malborskiego. Resort podaje, że przyczyną śmierci mieszkańców był wyłącznie COVID.

  Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 170
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 59
  • liczba osób zakażonych - 58
  • liczba ozdrowieńców – 35
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 792


  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 5677 zakażeń. Zmarło 89 osób.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 53
  • chojnicki – 36
  • człuchowski – 24
  • gdański – 149
  • kartuski – 86
  • kościerski – 57
  • kwidzyński – 70
  • lęborski – 55
  • malborski – 58
  • nowodworski – 24
  • pucki – 87
  • słupski – 58
  • starogardzki – 141
  • tczewski – 112
  • wejherowski – 186
  • sztumski – 15
  • Gdańsk – 339
  • Gdynia – 318
  • Słupsk – 95
  • Sopot – 29


  W województwie pomorskim potwierdzono 1994 nowe zakażenia. Zmarło 35 osób, a dziewięć z nich wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano 34 151 nowych zakażeń. Zmarło 520 osób, a 107 z nich wyłącznie na COVID.

  Nowe zakażenia wg województw:
  • dolnośląskie - 2680
  • kujawsko-pomorskie - 2254
  • lubelskie - 970
  • lubuskie - 936
  • łódzkie - 2109
  • małopolskie - 2919
  • mazowieckie - 5104
  • opolskie - 642
  • podkarpackie - 1498
  • podlaskie - 577
  • pomorskie - 1994
  • śląskie - 5430
  • świętokrzyskie - 1024
  • warmińsko-mazurskie - 1082
  • wielkopolskie - 3334
  • zachodniopomorskie - 1163
  Aktualizacja - środa, 24.03.2021 r.  W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych z powiatu malborskiego.

  Może zwracać uwagę różnica między liczbą testów z pozytywnym wynikiem a liczbą osób zakażonych. Jak wyjaśniły nam służby sanitarne, może wynikać to z faktu, że w przypadku niektórych osób zbadano więcej niż jedną próbkę. Na przykład zdarza się tak, gdy najpierw wykonany był tzw. test kasetkowy (uznawany za mniej precyzyjny), a potem test PCR (próbka z wymazu).

  Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 135
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 59
  • liczba osób zakażonych - 54
  • liczba ozdrowieńców – 11
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 758


  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 5619 zakażeń. Zmarło 87 osób.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 39
  • chojnicki – 18
  • człuchowski – 17
  • gdański – 145
  • kartuski – 90
  • kościerski – 44
  • kwidzyński – 44
  • lęborski – 41
  • malborski – 54
  • nowodworski – 31
  • pucki – 53
  • słupski – 113
  • starogardzki – 84
  • tczewski – 92
  • wejherowski – 176
  • sztumski – 35
  • Gdańsk – 372
  • Gdynia – 349
  • Słupsk – 106
  • Sopot – 27


  W województwie pomorskim potwierdzono 1935 nowych zakażeń. Zmarły 42 osoby, a pięć z nich wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano 29 978 nowych zakażeń. Zmarło 575 osób, a 115 z nich wyłącznie na COVID.  Aktualizacja - wtorek, 23.03.2021 r.


  W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych epidemii w powiecie malborskim. Minionej doby potwierdzono 5 nowych przypadków zakażenia. Wzrosła liczba osób w kwarantannie domowej.

  Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 42
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 5
  • liczba osób zakażonych - 5
  • liczba ozdrowieńców – 37
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 705


  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 5565 zakażeń, zmarło 87 osób.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 8
  • chojnicki – 4
  • człuchowski – 7
  • gdański – 34
  • kartuski – 73
  • kościerski – 44
  • kwidzyński – 20
  • lęborski – 8
  • malborski – 5
  • nowodworski – 6
  • pucki – 93
  • słupski – 18
  • starogardzki – 11
  • sztumski – 4
  • tczewski – 24
  • wejherowski – 94
  • Gdańsk – 251
  • Gdynia – 95
  • Słupsk – 16
  • Sopot – 10


  W województwie pomorskim potwierdzono 871 nowych zakażeń. Zmarło 27 osób, a dwie z nich miały choroby współistniejące.
  W skali kraju odnotowano 16 741 nowych zakażeń. Zmarło 396 osób, a 82 z nich wyłącznie na COVID.

  Aktualizacja - poniedziałek, 22.03.2021 r.  W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych epidemii w powiecie malborskim. Minionej doby potwierdzono 16 nowych przypadków zakażenia. Lekko wzrosła liczba osób w kwarantannie domowej.

  Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 47
  • liczba testów z pozytywnym wynikiem – 16
  • liczba osób zakażonych - 16
  • liczba ozdrowieńców – 41
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 633


  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 5560 zakażeń, zmarło 87 osób.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 18
  • chojnicki – 27
  • człuchowski – 7
  • gdański – 59
  • kartuski – 84
  • kościerski – 18
  • kwidzyński – 51
  • lęborski – 29
  • malborski – 16
  • nowodworski – 5
  • pucki – 26
  • słupski – 11
  • starogardzki – 115
  • tczewski – 44
  • wejherowski – 169
  • sztumski – 14
  • Gdańsk – 421
  • Gdynia – 81
  • Słupsk – 24
  • Sopot – 8


  W województwie pomorskim potwierdzono 1231 nowych zakażeń. Zmarło 10 osób, wszystkie miały choroby współistniejące.
  W skali kraju odnotowano 14 579 nowych zakażeń. Zmarło 65 osób, a 11 z nich wyłącznie na COVID.

  Aktualizacja - niedziela, 21.03.2021 r.  W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych epidemii w powiecie malborskim. Minionej doby potwierdzono 38 nowych przypadków zakażenia. Spadła liczba osób w kwarantannie domowej.

  Dane dla powiatu malborskiego za minioną dobę:
  • liczba wykonanych testów na obecność koronawirusa – 113
  • liczba wyników pozytywnych – 38
  • liczba ozdrowieńców – 26
  • liczba osób w kwarantannie domowej – 625


  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 5544 zakażenia, zmarło 87 osób.


  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 12
  • chojnicki – 20
  • człuchowski – 8
  • gdański – 68
  • kartuski – 62
  • kościerski – 7
  • kwidzyński – 45
  • lęborski – 59
  • malborski – 38
  • nowodworski – 3
  • pucki – 58
  • słupski – 22
  • starogardzki – 92
  • tczewski – 131
  • wejherowski – 56
  • sztumski – 14
  • Gdańsk – 274
  • Gdynia – 174
  • Słupsk – 55
  • Sopot – 14


  W województwie pomorskim minionej doby potwierdzono 1213 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. W raporcie MZ jest mowa o tym, że zmarła jedna osoba z Pomorza, która miała choroby współistniejące.
  W skali kraju odnotowano 21 849 nowych zakażeń. Zmarło 140 osób, a 40 z nich wyłącznie z powodu COVID.

  Aktualizacja - sobota, 20.03.2021 r.  Niestety, jak wynika z oficjalnych danych upublicznianych przez Ministerstwo Zdrowia, zmarła kolejna osoba z powiatu malborskiego, która wcześniej była zakażona koronawirusem. Resort podaje, że główną przyczyną śmierci były choroby współistniejące. Od początku epidemii zmarło 87 mieszkańców naszego powiatu.

  Minionej doby wykonano 114 testów mieszkańcom powiatu malborskiego. U 46 potwierdzono obecność koronawirusa w organizmie. Od początku epidemii w naszym powiecie udokumentowano 5506 zakażeń.

  Rośnie liczba mieszkańców powiatów malborskiego objętych kwarantanną domową. Wczoraj znajdowało się w niej aż 708 osób. Do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 28 osób.

  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 33
  • chojnicki – 32
  • człuchowski – 16
  • gdański – 157
  • kartuski – 139
  • kościerski – 37
  • kwidzyński – 31
  • lęborski – 43
  • malborski – 46
  • nowodworski – 44
  • pucki – 53
  • słupski – 57
  • starogardzki – 93
  • tczewski – 83
  • wejherowski – 109
  • sztumski – 18
  • Gdańsk – 570
  • Gdynia – 194
  • Słupsk – 46
  • Sopot – 36


  Aktualizacja - piątek, 19.03.2021 r.  Niestety, w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia jest informacja o śmierci jednego mieszkańca powiatu malborskiego. Od początku epidemii odeszło 86 osób z naszego powiatu, które były zakażone SARS-CoV-2.

  Minionej doby dla mieszkańców powiatu malborskiego, u których istniało podejrzenie zakażenia koronawirusem, wykonano 132 testy. W tej grupie pozytywny wynik dostało 38 osób.
  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 5460 przypadków zakażenia.

  Wczoraj w kwarantannie domowej znajdowało się 686 mieszkańców naszego powiatu. Do grona tzw. ozdrowieńców, czyli tych, którzy opuszczają szpital lub izolację domową – zaliczono 42 osoby.

  Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
  • bytowski - 29
  • chojnicki - 37
  • człuchowski - 20
  • gdański - 85
  • kartuski - 77
  • kościerski - 39
  • kwidzyński - 34
  • lęborski - 48
  • malborski - 38
  • nowodworski - 34
  • pucki - 97
  • słupski - 45
  • starogardzki - 103
  • sztumski - 15
  • tczewski - 59
  • wejherowski - 175
  • Gdańsk - 331
  • Gdynia - 270
  • Słupsk - 48
  • Sopot - 16


  W województwie pomorskim minionej doby potwierdzono 1604 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 27 osób, w tym pięć wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano wczoraj 25 998 zakażeń. Zmarło 419 osób, a 116 z nich chorowało na chorobę wywołaną przez koronawirusa.

  Aktualizacja - czwartek, 18.03.2021 r.  Minionej doby dla mieszkańców powiatu malborskiego, u których istniało podejrzenie zakażenia koronawirusem, wykonano 161 testów. W tej grupie wynik potwierdzający obecność SARS-CoV-2 w organizmie miały 63 osoby.
  Od początku epidemii w powiecie malborskim udokumentowano 5422 przypadki zakażenia.

  Wczoraj w kwarantannie domowej znajdowało się 652 mieszkańców naszego powiatu. Do grona tzw. ozdrowieńców, czyli tych, którzy opuszczają szpital lub izolację domową – zaliczono 11 osób.
  Na szczęście w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma informacji, kolejny dzień z rzędu, o ofiarach śmiertelnych z powiatu malborskiego.

  Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
  • bytowski - 25
  • chojnicki - 35
  • człuchowski - 14
  • gdański - 126
  • kartuski - 99
  • kościerski - 46
  • kwidzyński - 47
  • lęborski - 69
  • malborski - 63
  • nowodworski - 27
  • pucki - 34
  • słupski - 48
  • starogardzki - 73
  • sztumski - 29
  • tczewski - 90
  • wejherowski - 148
  • Gdańsk - 430
  • Gdynia - 268
  • Słupsk - 57
  • Sopot - 19


  W województwie pomorskim minionej doby potwierdzono 1758 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 29 osób, w tym dwie wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano wczoraj 27 278 zakażeń. Zmarło 356 osób, a 78 z nich chorowało na chorobę wywołaną przez koronawirusa.

  Aktualizacja - środa, 17.03.2021 r.  Wyjątkowo dużo jak na powiat malborski, bo 147 testów na obecność koronawirusa wykonano minionej doby. Na tej podstawie służby ustaliły, że w naszym powiecie jest 51 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.
  Od początku epidemii udokumentowano 5359 zakażeń.

  Wczoraj kwarantanną domową objętych było 601 osób, czyli ta liczba wzrosła w stosunku do wcześniejszej doby. Do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 7 osób.
  W nowym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma, na szczęście, informacji o ofiarach śmiertelnych w powiecie malborskim.

  Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • bytowski – 24
  • chojnicki – 20
  • człuchowski – 3
  • gdański – 92
  • kartuski – 91
  • kościerski – 65
  • kwidzyński – 37
  • lęborski – 51
  • malborski – 51
  • nowodworski – 27
  • pucki – 50
  • słupski – 46
  • starogardzki – 39
  • tczewski – 97
  • wejherowski – 165
  • sztumski – 22
  • Gdańsk – 397
  • Gdynia – 303
  • Słupsk – 74
  • Sopot - 19


  W skali województwa potwierdzono 1685 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 21 osób, a trzy wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano aż 25 052 zakażenia. Zmarły 453 osoby, a 103 wyłącznie z powodu COVID.

  Aktualizacja - wtorek, 16.03.2021 r.  Minionej doby wykonano 91 testów mieszkańcom powiatu malborskiego pod kątem koronawirusa. W tej grupie potwierdzono 38 przypadków zakażenia. To oznacza, że od początku epidemii w naszym powiecie udokumentowano 5308 zakażeń.

  Wczoraj do 503 wzrosła liczba osób z pow. malborskiego objętych kwarantanną domową. Z kolei do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 21 osób.
  W nowym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma na szczęście informacji o ofiarach śmiertelnych w naszym powiecie.

  Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
  • powiat bytowski – 13
  • chojnicki – 26
  • człuchowski – 17
  • gdański – 82
  • kartuski – 77
  • kościerski – 57
  • kwidzyński – 14
  • lęborski – 10
  • malborski – 38
  • nowodworski – 16
  • pucki – 15
  • słupski – 24
  • starogardzki – 45
  • tczewski – 28
  • wejherowski – 62
  • sztumski – 7
  • Gdańsk – 317
  • Gdynia – 117
  • Słupsk – 48
  • Sopot – 9


  W województwie pomorskim minionej doby odnotowano 1030 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W raporcie podano również, że odeszło 26 Pomorzan. 6 osób zmarło wyłącznie na chorobę wywołaną przez SARS-CoV-2.
  W skali kraju potwierdzono wczoraj 14 396 zakażeń. Zmarło 372 osób, a 79 z nich wyłącznie z powodu COVID.

  Aktualizacja - poniedziałek, 15.03.2021 r.  Minionej doby mieszkańcom powiatu malborskiego wykonano 57 testów na obecność koronawirusa. Na tej podstawie zakażenie potwierdzono u 10 osób. Od początku epidemii w naszym powiecie udokumentowano 5270 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

  Wczoraj w kwarantannie domowej znajdowało się 446 mieszkańców pow. malborskiego, więc ta liczba trochę spadła. Do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 31 osób.

  W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia na szczęście nie ma mowy o nowych ofiarach śmiertelnych z naszego powiatu.

  Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
  • powiat bytowski – 23
  • chojnicki – 11
  • człuchowski – 5
  • gdański – 66
  • kartuski – 47
  • kościerski – 15
  • kwidzyński – 33
  • lęborski – 53
  • malborski – 10
  • nowodworski – 0
  • pucki – 23
  • słupski – 33
  • starogardzki – 58
  • tczewski – 76
  • wejherowski – 134
  • sztumski – 34
  • Gdańsk – 248
  • Gdynia – 180
  • Słupsk – 31
  • Sopot – 31


  W województwie pomorskim odnotowano 1100 nowych zakażeń. Zmarło 5 osób, wszystkie miały choroby współistniejące.
  W skali kraju potwierdzono 10 896 zakażeń. Zmarło 28 osób, a 5 z nich wyłącznie z powodu COVID.

  Aktualizacja - niedziela, 14.03.2021 r.  Minionej doby dla mieszkańców powiatu malborskiego wykonano 81 testów, które miały ustalić, czy są zakażeni koronawirusem. W przypadku 28 osób wynik był pozytywny. Od początku epidemii w naszym powiecie udokumentowano 5260 zakażeń.

  Wczoraj 458 mieszkańców znajdowało się w kwarantannie domowej. Do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 16 osób.
  W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych z powiatu malborskiego.

  Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
  • powiat bytowski – 14
  • chojnicki – 23
  • człuchowski – 3
  • gdański – 114
  • kartuski – 61
  • kościerski – 18
  • kwidzyński – 35
  • lęborski – 53
  • malborski – 28
  • nowodworski – 8
  • pucki – 43
  • słupski – 36
  • starogardzki – 84
  • tczewski – 33
  • wejherowski – 105
  • sztumski – 14
  • Gdańsk – 390
  • Gdynia – 201
  • Słupsk – 23
  • Sopot – 29


  W województwie pomorskim odnotowano 1318 nowych zakażeń. Zmarło 8 mieszkańców Pomorza, a jeden z nich wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju potwierdzono 17 259 przypadków zakażenia. Zmarło 110 osób, a 25 wyłącznie z powodu COVID.

  Aktualizacja - sobota, 13.03.2021 r.  Minionej doby w powiecie malborskim wykonano 133 testy na obecność koronawirusa. Na tej podstawie u 40 mieszkańców potwierdzono SARS-CoV-2. Od początki epidemii odnotowano w naszym powiecie 5232 zakażenia.

  Nieco spadła liczba osób w kwarantannie domowej. Wczoraj objętych nią było 510 mieszkańców. Do grona tzw. ozdrowieńców 33 osoby.
  W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii.

  Stan epidemii w powiecie był m.in. jednym z tematów posiedzenia komisji bezpieczeństwa przy staroście malborskim, które odbyło się w piątek (12 marca). Bieżącą sytuację opisał przedstawiciel sanepidu.

  - Niestety, tendencja jest taka, że widać u nas początki trzeciej fali epidemii. Przedstawiciel Państwowej Inspekcji Sanitarnej przekazał, że dotarła do naszego powiatu mutacja brytyjska koronawirusa. Potwierdzają się też te kwestie, o których mówi się w skali kraju. Wśród zakażonych jest coraz więcej młodych ludzi, a wynika to z tego, że bardzo długo czeka się ze zgłoszeniem do lekarza. Zwlekanie, wyczekiwanie do ostatniej chwili jest niewskazane, bo czasami może być za późno o tę chwilę. Dlatego, jeśli zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy, bardzo ważny jest szybki kontakt z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej - podkreśla Stanisław Chabel, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Malborku.

  Przypomnijmy, że w malborskim szpitalu działa oddział covidowy (miał być powiększony do 26 łóżek). Leczone są w nim osoby w cięższym stanie.
  - Wszystkie miejsca są zajęte - mówi Stanisław Chabel.

  Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
  • bytowski – 14
  • chojnicki – 25
  • człuchowski – 27
  • gdański – 133
  • kartuski – 63
  • kościerski – 33
  • kwidzyński – 40
  • lęborski – 40
  • malborski – 40
  • nowodworski – 23
  • pucki – 41
  • słupski – 46
  • starogardzki – 54
  • tczewski – 89
  • wejherowski – 164
  • sztumski – 21
  • Gdańsk – 398
  • Gdynia – 162
  • Słupsk – 65
  • Sopot – 13


  W województwie pomorskim potwierdzono 1494 nowych zakażeń. Zmarły 33 osoby, a 3 wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano 21 049 nowych przypadków zakażenia. Zmarły 343 osoby, a 70 wyłącznie z powodu COVID.

  Aktualizacja - piątek, 12.03.2021 r.  Minionej doby w powiecie malborskim wykonano 106 testów na obecność SARS-CoV-2. Wirusa potwierdzono u 35 mieszkańców. Od początku epidemii udokumentowano 5192 przypadków zakażenia.

  Kwarantanną domową objętych było wczoraj 542 mieszkańców powiatu malborskiego Do grona ozdrowieńców zaliczono 24 osoby.
  W nowym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

  Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
  • bytowski – 16
  • chojnicki – 27
  • człuchowski – 25
  • gdański – 96
  • kartuski – 59
  • kościerski – 19
  • kwidzyński – 18
  • lęborski – 62
  • malborski – 35
  • nowodworski – 28
  • pucki – 76
  • słupski – 28
  • starogardzki – 82
  • tczewski – 69
  • wejherowski – 179
  • sztumski – 5
  • Gdańsk – 543
  • Gdynia – 208
  • Słupsk – 25
  • Sopot – 13


  W województwie pomorskim minionej doby potwierdzono 1526 nowych przypadków zakażenia. Zmarły 24 osoby, a 2 wyłącznie z powodu COVID.
  W skali kraju odnotowano 18 775 zakażeń. Zmarło 351 osób, a 75 wyłącznie z powodu COVID.

  Aktualizacja - czwartek, 11.03.2021 r.  Minionej doby w powiecie malborskim potwierdzono 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Służby sanitarne ustaliły to na podstawie wykonanych 97 testów. Do grona ozdrowieńców zaliczono 21 osób.
  Od początku epidemii w pow. malborskim odnotowano 5157 zakażeń.

  W kwarantannie znajdowało się wczoraj 463 mieszkańców powiatu malborskiego.
  W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia na szczęście nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

  Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
  • bytowski – 28
  • chojnicki – 30
  • człuchowski – 22
  • gdański – 114
  • kartuski – 78
  • kościerski – 40
  • kwidzyński – 32
  • lęborski – 85
  • malborski – 25
  • nowodworski – 27
  • pucki – 29
  • słupski – 37
  • starogardzki – 64
  • tczewski – 56
  • wejherowski – 141
  • sztumski – 18
  • Gdańsk – 591
  • Gdynia – 216
  • Słupsk – 49
  • Sopot – 19
    W województwie pomorskim potwierdzono 1704 nowe przypadki zakażenia. Zmarło 6 osób, a cztery wyłącznie z powodu COVID.
    W skali kraju odnotowano 21 045 zakażeń. Zmarło 375 osób, a 99 wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - środa, 10.03.2021 r.[/sc]

    Niestety, kolejny dzień z rzędu Ministerstwo Zdrowia informuje o ofierze śmiertelnej w powiecie malborskim. Przyczyną śmierci mieszkańca naszego powiatu, wcześniej zakażonego koronawirusem, były choroby współistniejące.
    Od początku epidemii zmarło 85 osób z pow. malborskiego.

    Minionej doby potwierdzono 44 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców dawno nie była tak duża, bo wyniosła 6,94. Ale to też wynik dużej liczby wykonanych wczoraj testów – 168.
    Od początku epidemii odnotowano 5132 zakażenia.

    W kwarantannie domowej znajdowało się minionej doby 480 osób. Do grona ozdrowieńców zaliczono 5 osób.

    Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
    [lista]
   • bytowski – 16
   • chojnicki – 14
   • człuchowski – 16
   • gdański – 70
   • kartuski – 64
   • kościerski – 38
   • kwidzyński – 24
   • lęborski – 22
   • malborski – 44
   • nowodworski – 32
   • pucki – 65
   • słupski – 42
   • starogardzki – 39
   • tczewski – 52
   • wejherowski – 114
   • sztumski – 8
   • Gdańsk – 233
   • Gdynia – 233
   • Słupsk – 56
   • Sopot 21
   • [/lista]

    W województwie pomorskim potwierdzono 1207 nowych zakażeń. Zmarło 20 osób, a jedna wyłącznie z powodu COVID.
    W skali kraju odnotowano minionej doby 17 260 nowych przypadków zakażenia. Zmarło 398 osób, a 89 wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - wtorek, 9.03.2021 r.[/sc]

    Niestety, Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość o śmierci kolejnego mieszkańca powiatu malborskiego. Z danych resortu wynika, że przyczyną śmierci był COVID-19. Od początku epidemii w naszym powiecie odeszły 84 osoby.

    Minionej doby mieszkańcom pow. malborskiego wykonano 44 testy na obecność SARS-CoV-2, w wyniku czego potwierdzono 8 wyników dodatnich. Od początku epidemii udokumentowano 5088 zakażeń.

    Wczoraj w kwarantannie domowej znajdowało się 458 osób z naszego powiatu. Z każdym dniem ta liczba rośnie. Do grona ozdrowieńców zaliczone zostały 4 osoby.

    Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
    [lista]
   • bytowski – 11
   • chojnicki – 7
   • człuchowski – 3
   • gdański – 14
   • kartuski – 38
   • kościerski – 23
   • kwidzyński – 9
   • lęborski – 33
   • malborski – 8
   • nowodworski – 16
   • pucki – 5
   • słupski – 19
   • starogardzki – 8
   • tczewski – 40
   • wejherowski – 53
   • sztumski – 7
   • Gdańsk – 228
   • Gdynia – 57
   • Słupsk – 20
   • Sopot – 9
   • [/lista]

    W województwie pomorski odnotowano 613 nowych zakażeń. Zmarły 24 osoby, a 4 wyłącznie z powodu COVID.
    W skali kraju potwierdzono minionej doby 9954 nowe przypadki zakażenia. Zmarły 282 osoby, a 64 wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - poniedziałek, 8.03.2021 r.[/sc]

    W powiecie malborskim minionej doby nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Trzeba wziąć jednak pod uwagę fakt, że wykonano zaledwie 19 testów na obecność SARS-CoV-2.
    Do grona ozdrowieńców zaliczono 30 mieszkańców powiatu malborskiego (dotyczy osób, które mogą zakończyć izolację domową lub leczenie szpitalne). W kwarantannie domowej znajdowało się w niedzielę 407 osób.
    W nowym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych z naszego powiatu.
    Od początku epidemii w pow. malborskim potwierdzono 5080 przypadków zakażenia. Zmarły 83 osoby.

    Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
    [lista]
   • bytowski – 4
   • chojnicki – 9
   • człuchowski – 7
   • gdański – 40
   • kartuski – 45
   • kościerski – 14
   • kwidzyński – 18
   • lęborski – 48
   • malborski – 0
   • nowodworski – 6
   • pucki – 14
   • słupski – 18
   • starogardzki – 59
   • tczewski – 19
   • wejherowski – 30
   • sztumski – 1
   • Gdańsk – 264
   • Gdynia – 72
   • Słupsk – 24
   • Sopot - 17
   • [/lista]

    W województwie pomorskim potwierdzono minionej doby 715 nowych przypadków zakażenia. Zmarło 7 osób wcześniej zakażonych koronawirusem, wszystkie miały choroby współistniejące.
    W skali kraju odnotowano 6170 zakażeń. Zmarły 32 osoby, a cztery wyłącznie z powodu COVID-19.

    [sc]Aktualizacja - niedziela, 7.03.2021 r.[/sc]

    Minionej doby dla mieszkańców powiatu malborskiego wykonano 59 testów na obecność koronawirusa. Okazało się, że 19 wyników było pozytywnych - potweirdzono SARS-CoV-2. Do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 23 osoby.
    Od początku epidemii w powiecie malborskim odnotowano 5080 zakażeń na podstawie przeprowadzonych testów.

    W kwarantannie domowej przebywało wczoraj 390 mieszkańców powiatu malborskiego.
    W nowym raporcie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

    Na Pomorzu potwierdzono 1098 nowych zakażeń:
    [lista]
   • powiat bytowski – 18
   • chojnicki – 1
   • człuchowski – 11
   • gdański – 119
   • kartuski – 58
   • kościerski – 13
   • kwidzyński – 29
   • lęborski – 72
   • malborski – 19
   • nowodworski – 11
   • pucki – 59
   • słupski – 22
   • starogardzki – 34
   • tczewski – 25
   • wejherowski – 83
   • sztumski - 7
   • Gdańsk – 323
   • Gdynia – 162
   • Słupsk – 16
   • Sopot - 14
   • [/lista]

    W województwie pomorskim zmarło 6 osób wcześniej zakażonych koronawirusem. Wszystkie miały choroby współistniejące.
    W skali kraju potwierdzono 13 574. Zmarło 126 osób, a 25 wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - sobota, 6.03.2021 r.[/sc]

    Minionej doby mieszkańcom powiatu malborskiego wykonano 92 testy na obecność koronawirusa. W wyniku tych badań potwierdzono 28 nowych przypadków zakażenia. Z kolei do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 22 osoby.
    Od początku epidemii w naszym powiecie udokumentowano 5061 zakażeń SARS-CoV-2.

    W nowym raporcie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych z pow. malborskiego.
    Minionej doby w kwarantannie domowej znajdowało się 341 osób, co do których istniały obawy, że miały kontakt z osobami zakażonymi.

    Na Pomorzu potwierdzono 1303 nowe zakażenia:
    [lista]
   • bytowski – 17
   • chojnicki – 34
   • człuchowski – 12
   • gdański – 108
   • kartuski – 68
   • kościerski – 27
   • kwidzyński – 28
   • lęborski – 60
   • malborski – 28
   • nowodworski – 18
   • pucki – 24
   • słupski – 27
   • starogardzki – 38
   • tczewski – 114
   • wejherowski – 114
   • sztumski – 9
   • Gdańsk – 340
   • Gdynia – 153
   • Słupsk – 54
   • Sopot – 28
   • [/lista]

    W województwie pomorskim zmarło 20 osób zakażonych koronawirusem. Wszystkie miały choroby współistniejące.
    W skali kraju potwierdzono minionej doby 14 857 zakażeń. Zmarło 245 osób, a 56 wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - piątek, 5.03.2021 r.[/sc]

    21 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby w powiecie malborskim. To prawie 25 proc. osób, którzy dowiedzieli się wczoraj, jaki mieli wynik badania, bo testów wykonano 86. Do grona ozdrowieńców zaliczono natomiast 24 osoby. Od początku epidemii w naszym powiecie odnotowano 5039 zakażeń.

    Wczoraj kwarantanną było objętych 381 mieszkańców powiatu malborskiego.
    W nowym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych z powiatu malborskiego.

    Zakażenia na Pomorzu 5.03.2021 według powiatów:
    [lista]
   • bytowski - 14
   • chojnicki - 22
   • człuchowski - 22
   • gdański - 77
   • kartuski - 63
   • kościerski - 31
   • kwidzyński - 30
   • lęborski - 83
   • malborski - 21
   • nowodworski - 24
   • pucki - 64
   • słupski - 25
   • starogardzki - 54
   • tczewski - 61
   • wejherowski - 126
   • sztumski - 11
   • Gdańsk - 357
   • Gdynia - 176
   • Słupsk - 31
   • Sopot - 19
   • [/lista]

    Aktualizacja - czwartek, 4.03.2021 r.

    Minionej doby wykonano 99 testów na obecność koronawirusa dotyczących mieszkańców powiatu malborskiego. Wynik pozytywny potwierdzono u 25 osób. Z kolei do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 17 osób. Od początku epidemii potwierdzono 5015 zakażeń w naszym powiecie.

    W nowym raporcie, na szczęście, nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych z pow. malborskiego.
    Wczoraj kwarantanną objęte były 374 osoby.

    Na Pomorzu potwierdzono minionej doby 1337 nowych zakażeń:
    [lista]
   • Gdańsk - 328
   • Gdynia - 180
   • pow. wejherowski - 125
   • pow. gdański - 103
   • pow. lęborski - 71
   • pow. kartuski - 54
   • pow. człuchowski - 53
   • pow. starogardzki - 51
   • pow. tczewski - 51
   • Słupsk - 45
   • pow. chojnicki - 43
   • pow. pucki - 42
   • pow. kwidzyński - 40
   • pow. słupski - 34
   • pow. nowodworski - 27
   • pow. malborski - 25
   • pow. kościerski - 20
   • Sopot - 17
   • pow. bytowski - 12
   • pow. sztumski - 9
   • [/lista]

    W województwie pomorskim zmarły 23 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące.
    W skali kraju potwierdzono 15 250 nowych przypadków zakażenia. Zmarło 289, a 58 wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - środa, 3.03.2021 r.[/sc]

    Niestety, Ministerstwo Zdrowia znów przekazało informację o śmierci jednego mieszkańca powiatu malborskiego. Resort podał, że zmarła osoba miała choroby współistniejące.
    Od początku epidemii odeszło 83 mieszkańców naszego powiatu zakażonych koronawirusem.

    Z raportu wynika, że minionej doby wykonano 128 testów na obecność SARS-CoV-2 mieszkańcom pow. malborskiego. 32 osoby miały wynik pozytywny. Do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 5 osób.
    Od początku epidemii w powiecie odnotowano 4990 zakażeń.

    Kwarantanną domową były wczoraj objęte 362 osoby z powiatu malborskiego.

    Na Pomorzu potwierdzono 1339 nowych zakażeń:
    [lista]
   • bytowski – 15
   • chojnicki – 17
   • człuchowski – 17
   • gdański – 115
   • kartuski – 73
   • kościerski – 49
   • kwidzyński – 36
   • malborski – 32
   • nowodworski – 31
   • pucki – 42
   • słupski – 35
   • starogardzki – 36
   • tczewski – 57
   • wejherowski – 105
   • sztumski – 22
   • Gdańsk – 391
   • Gdynia – 213
   • Sopot – 43
   • Sopot – 19
   • [/lista]

    W województwie pomorskim zmarło 18 osób, a dwie z nich wyłącznie z powodu COVID.
    W skali kraju potwierdzono 15 698 przypadków zakażenia. Zmarło 309 osób, a 61 z nich wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - wtorek, 2.03.2021 r.[/sc]

    Niestety, w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość o śmierci jednej osoby z powiatu malborskiego. Od początku epidemii odeszło już 82 mieszkańców naszego powiatu, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem.

    Z aktualnego raportu wynika też, że w pow. malborskim na podstawie 65 wykonanych testów potwierdzono minionej 17 nowych przypadków zakażenia. Tyle samo osób (17) zostało zaliczonych do grona tzw. ozdrowieńców (opuściło szpital bądź izolację domową). Od początku epidemii w naszym powiecie udokumentowano 4958 osób, u których testy potwierdziły obecność SARS-CoV-2 w organizmie.

    Wczoraj w kwarantannie znajdowało się 345 osób z naszego powiatu.

    Na Pomorzu potwierdzono 600 nowych zakażeń:
    [lista]
   • bytowski – 3
   • chojnicki – 19
   • człuchowski – 7
   • gdański – 31
   • kartuski – 48
   • kościerski – 13
   • kwidzyński – 2
   • lęborski – 32
   • malborski – 17
   • nowodworski – 20
   • pucki – 18
   • słupski – 13
   • starogardzki – 7
   • tczewski – 6
   • wejherowski – 26
   • sztumski – 3
   • Gdańsk – 227
   • Gdynia – 63
   • Słupsk – 34
   • Sopot - 5
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - poniedziałek, 1.03.2021 r.[/sc]

    Tylko 2 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2 potwierdzono minionej doby w powiecie malborskim. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że wykonano tylko 16 testów na obecność koronawirusa. Od początku epidemii w powiecie malborskim odnotowano 4941 zakażeń.

    W nowym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie. Do tej pory odeszło 81 osób.
    Minionej doby kwarantanną objętych było 323 mieszkańców pow. malborskiego.

    Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:

    [lista]
   • bytowski - 4
   • chojnicki - 7
   • człuchowski - 8
   • gdański - 59
   • kartuski - 46
   • kościerski - 17
   • kwidzyński - 4
   • lęborski - 59
   • malborski - 2
   • nowodworski - 6
   • pucki - 8
   • słupski - 9
   • starogardzki - 32
   • tczewski - 26
   • wejherowski - 73
   • sztumski - 9
   • Gdańsk - 170
   • Gdynia - 86
   • Słupsk - 4
   • Sopot - 11
   • [/lista]


    [sc]Aktualizacja - niedziela, 28.02.2021 r.[/sc]

    18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby w powiecie malborskim. Kwarantanną objętych było 330 mieszkańców naszego powiatu. Wykonano 74 testy na obecność koronawirusa.

    W nowym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych koronawirusa w powiecie malborskim.

    Nowe zakażenia na Pomorzu:
    [lista]
   • Gdańsk - 218
   • Gdynia - 112
   • Sopot - 15
   • Słupsk - 44
   • powiat wejherowski - 98
   • powiat starogardzki - 43
   • powiat pucki - 27
   • powiat tczewski - 47
   • powiat gdański - 91
   • powiat bytowski - 12
   • powiat kartuski - 64
   • powiat lęborski - 33
   • powiat nowodworski - 10
   • powiat malborski - 18
   • powiat kwidzyński - 23
   • powiat sztumski - 7
   • powiat chojnicki - 13
   • powiat człuchowski - 7
   • powiat kościerski - 24
   • powiat słupski - 35
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - sobota, 27.02.2021 r.[/sc]

    W piątek (26.02.2021 r.) Ministerstwo Zdrowia nie podało danych za dzień wcześniejszy dla poszczególnych powiatów…
    Dzisiaj natomiast opublikowało informacje za piątek. Wynika z nich, że w powiecie malborskim potwierdzono 27 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Na szczęście w raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych z naszego powiatu.

    Minionej doby kwarantanną objętych było 367 mieszkańców pow. malborskiego. Wykonano 122 testy na obecność koronawirusa.

    Na Pomorzu potwierdzono 1050 nowych zakażeń:
    [lista]
   • 353 osób - Gdańsk
   • 161 osób - Gdynia
   • 96 osób - powiat gdański
   • 74 osób - powiat wejherowski
   • 54 osób - powiat kartuski
   • 49 osób - powiat tczewski
   • 38 osób - powiat lęborski
   • 28 osób - powiat pucki
   • 27 osób - powiat malborski
   • 25 osób - powiat starogardzki
   • 24 osób - powiat słupski
   • 22 osób - powiat kwidzyński
   • 21 osób - powiat nowodworski
   • 17 osób - Sopot
   • 17 osób - Słupsk
   • 13 osób - powiat sztumski
   • 12 osób - powiat chojnicki
   • 11 osób - powiat kościerski
   • 4 osób - powiat bytowski
   • 4 osób - powiat człuchowski
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - czwartek, 25.02.2021 r.[/sc]

    Ministerstwo Zdrowia, na podstawie danych od służb sanitarnych, poinformowało, że niestety zmarła kolejna osoba z powiatu malborskiego zakażona koronawirusem. W raporcie jako przyczynę śmierci podano choroby współistniejące.
    Od początku epidemii odeszło 80 mieszkańców naszego powiatu, którzy zmarli wyłącznie z powodu COVID lub w wyniku chorób współistniejących.

    Z najnowszego raportu wynika też, że minionej w powiecie potwierdzono 16 nowych przypadków zakażenia. Do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 11 osób. Od początku epidemii udokumentowano 4919 zakażeń.

    Wczoraj w kwarantannie domowej znajdowało się 356 mieszkańców powiatu malborskiego. Wykonano 69 testów na obecność SARS-CoV-2.

    Na Pomorzu potwierdzono 1112 nowe zakażenia:

    [lista]
   • bytowski - 17
   • chojnicki - 19
   • człuchowski - 5
   • gdański - 68
   • kartuski - 59
   • kościerski - 27
   • kwidzyński - 28
   • lęborski - 90
   • malborski - 16
   • nowodworski - 14
   • pucki - 30
   • słupski - 32
   • starogardzki - 38
   • tczewski - 50
   • wejherowski - 71
   • sztumski - 19
   • Gdańsk - 339
   • Gdynia - 120
   • Słupsk - 39
   • Sopot - 27
   • [/lista]

    W województwie pomorskim zmarły 23 osoby, a trzy z nich wyłącznie z powodu COVID.
    W skali kraju potwierdzono 12 142 nowe przypadki zakażenia. Zmarło 286 osób, a 34 wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - środa, 24.02.2021 r.[/sc]

    Ministerstwo Zdrowia podało, że w powiecie malborskim minionej doby potwierdzono 22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Z kolei do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 3 mieszkańców (służby sanitarne za ozdrowieńców uważają osoby, które opuściły izolację domową lub szpital).
    Od początku epidemii w naszym powiecie na podstawie testów udokumentowano 4908 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

    Spadła liczba osób znajdujących się w kwarantannie domowej – wczoraj objętych nią było 291 mieszkańców powiatu malborskiego. Minionej doby wykonano 92 testy na obecność koronawirusa.
    W nowym raporcie nie ma mowy o śmiertelnych ofiarach epidemii w powiecie malborskim.

    Na Pomorzu potwierdzono 1113 nowych zakażeń:
    [lista]
   • powiat bytowski – 15
   • chojnicki – 4
   • człuchowski – 29
   • gdański – 107
   • kartuski – 49
   • kościerski – 28
   • kwidzyński – 23
   • lęborski – 22
   • malborski – 22
   • nowodworski – 28
   • pucki – 44
   • słupski – 37
   • starogardzki – 21
   • tczewski – 33
   • wejherowski – 69
   • sztumski – 12
   • Gdańsk – 367
   • Gdynia – 158
   • Słupsk – 22
   • Sopot - 21
   • [/lista]

    Wg nowego raportu, w województwie pomorskim zmarły 33 osoby:
    [lista]
   • pow. bytowski – 2
   • gdański – 1
   • kartuski – 1
   • kościerski – 1
   • kwidzyński – 1
   • lęborski – 2
   • nowodworski – 1
   • pucki – 1
   • słupski – 2
   • starogardzki – 2
   • tczewski – 1
   • wejherowski – 2
   • Gdańsk – 8
   • Gdynia – 5
   • Słupsk – 3
   • [/lista]

    Z danych resortu wynika, że dwie z 33 osób na Pomorzu zmarły wyłącznie z powodu COVID.
    W skali kraju potwierdzono 12 146 nowych przypadków zakażenia. Z raportu MZ wynika, że zmarły 372 osoby, a 67 wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - wtorek, 23.02.2021 r.[/sc]

    Niestety, Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie przekazało wiadomość o śmierci jednego mieszkańca powiatu malborskiego. Resort podaje, że przyczyną były choroby współistniejące. Od początku epidemii w naszym powiecie zmarło 79 osób.

    W nowym raporcie jest też mowa o 10 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 w powiecie malborskim. Do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 10 osób. Od początku epidemii udokumentowano 4886 zakażeń w naszym powiecie.

    Wczoraj w kwarantannie domowej znajdowało się 361 osób. Wykonano 63 testy na obecność koronawirusa.

    Na Pomorzu potwierdzono 515 nowych zakażeń:
    [lista]
   • bytowski – 2
   • chojnicki – 16
   • człuchowski – 0
   • gdański – 19
   • kartuski – 29
   • kościerski – 22
   • kwidzyński – 2
   • lęborski – 17
   • malborski – 10
   • nowodworski – 7
   • pucki – 13
   • słupski – 17
   • starogardzki – 4
   • tczewski – 15
   • wejherowski – 46
   • sztumski – 4
   • Gdańsk – 187
   • Gdynia – 67
   • Słupsk – 26
   • Sopot – 9
   • [/lista]

    W województwie pomorskim zmarły 22 osoby. Jedna z nich wyłącznie z powodu COVID, jak podaje Ministerstwo Zdrowia.

    W skali kraju minionej doby odnotowano 6310 osób z pozytywnym wynikiem badania na obecność koronawirusa. Zmarło 247 osób, a 47 z nich wyłącznie z powodu COVID.

    [g]7982921[/g]

    [sc]Aktualizacja - poniedziałek, 22.02.2021 r. [/sc]

    Ministerstwo Zdrowia podało, że minionej doby w powiecie malborskim potwierdzono 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Do grona ozdrowieńców zaliczono 9 osób. Od początku epidemii w naszym powiecie odnotowano 4876 zakażeń.

    W niedzielę w kwarantannie znajdowały się 403 osoby. Wykonano 29 testów mieszkańcom pow. malborskiego na obecność SARS-CoV-2.

    W nowym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w powiecie malborskim. W województwie pomorskim zmarła jedna osoba.

    Na Pomorzu potwierdzono 545 nowych zakażeń:
    [lista]
   • bytowski – 10
   • chojnicki – 5
   • człuchowski – 0
   • gdański – 47
   • kartuski – 52
   • kościerski – 13
   • kwidzyński – 13
   • lęborski – 38
   • malborski – 8
   • nowodworski – 4
   • pucki – 18
   • słupski – 10
   • starogardzki – 26
   • tczewski – 29
   • wejherowski – 27
   • sztumski – 7
   • Gdańsk – 173
   • Gdynia – 47
   • Słupsk – 11
   • Sopot – 6
   • [/lista]

    W skali kraju potwierdzono 3890 zakażeń. Resort zdrowia podaje w nowym raporcie, że zmarło 17 osób, a trzy z nich wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - niedziela, 21.02.2021 r.[/sc]

    11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby w powiecie malborskim. Tyle samo osób zostało zaliczonych do grona tzw. ozdrowieńców. Od początku epidemii w naszym powiecie udokumentowano 4068 zakażeń.

    Rośnie liczba osób objętych kwarantanną. Minionej doby miejsca zamieszkania nie mogło opuszczać 401 osób, które są zdrowe, ale mogły być narażone na transmisję wirusa. Wykonano 89 testów na obecność SARS-CoV-2.

    Na szczęście, w najnowszym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii z powiatu malborskiego. W województwie pomorskim zmarło siedem osób, wszystkie miały choroby współistniejące.

    Na Pomorzu odnotowano 727 nowych zakażeń:
    [lista]
   • bytowski – 9
   • chojnicki – 12
   • człuchowski – 6
   • gdański – 98
   • kartuski – 35
   • kościerski – 13
   • kwidzyński – 15
   • lęborski – 54
   • malborski – 11
   • nowodworski – 6
   • pucki – 25
   • słupski – 21
   • starogardzki – 11
   • tczewski – 23
   • wejherowski – 65
   • sztumski – 7
   • Gdańsk – 179
   • Gdynia – 98
   • Słupsk – 29
   • Sopot – 7
   • [/lista]

    W skali kraju potwierdzono 7038 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 94 osoby, a 21 z nich wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - sobota, 20.02.2021 r.[/sc]

    Ministerstwo Zdrowia podało, że minionej doby w powiecie malborskim potwierdzono 22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 13 osób. Od początku epidemii w naszym powiecie udokumentowano 4057 osób z pozytywnym wynikiem testu na obecność SARS-CoV-2.

    Wczoraj w kwarantannie domowej znajdowało się 398 mieszkańców powiatu malborskiego. Wykonano 83 testy pod kątem koronawirusa.
    Na szczęście, w nowym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

    Na Pomorzu potwierdzono 779 nowych zakażeń:
    [lista]
   • bytowski – 5
   • chojnicki – 17
   • człuchowski – 5
   • gdański – 74
   • kartuski – 33
   • kościerski – 20
   • kwidzyński – 18
   • lęborski – 47
   • malborski – 22
   • nowodworski – 9
   • pucki – 14
   • słupski – 32
   • starogardzki – 14
   • tczewski – 22
   • wejherowski – 54
   • sztumski – 5
   • Gdańsk – 247
   • Gdynia – 77
   • Słupsk – 50
   • Sopot – 11
   • [/lista]

    W województwie pomorskim zmarło 19 osób, a jedna z nich wyłącznie z powodu COVID.
    Resort zdrowia podał, że w skali kraju odnotowano minionej doby 8510 nowych przypadków zakażenia. Zmarły 254 osoby, a 45 wyłącznie z powodu choroby wywołanej przez koronawirusa.

    [sc]Aktualizacja - piątek, 19.02.2021 r.[/sc]

    17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby w powiecie malborskim. Tak wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. Z kolei do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 11 osób. Od początku epidemii w powiecie udokumentowano 4035 zakażeń.

    W kwarantannie znajdowały się wczoraj 383 osoby. Wykonano 81 testów na obecność wirusa mieszkańcom powiatu malborskiego.
    Na szczęście, w najnowszym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie.

    Na Pomorzu potwierdzono 787 nowych zakażeń:
    [lista]
   • bytowski – 3
   • chojnicki – 11
   • człuchowski – 9
   • gdański – 79
   • kartuski – 45
   • kościerski – 5
   • kwidzyński – 13
   • lęborski – 41
   • malborski – 17
   • nowodworski – 12
   • pucki – 17
   • słupski – 11
   • starogardzki – 37
   • tczewski – 26
   • wejherowski – 74
   • sztumski – 12
   • Gdańsk – 248
   • Gdynia – 97
   • Słupsk – 16
   • Sopot - 14
   • [/lista]

    W województwie pomorskim zmarło 13 osób. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, wszystkie miały choroby współistniejące.
    W skali kraju minionej doby było 8777 nowych zakażeń. Zmarło 241, a 43 z nich wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - czwartek, 18.02.2021 r. [/sc]

    Niestety, tak złych wiadomości nie było od dawna. Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie, opublikowanym 18 lutego, podało, że w ostatnim czasie zmarło aż czterech mieszkańców powiatu malborskiego zakażonych koronawirusem. Resort informuje, że przyczyną śmierci dwóch osób był COVID, a dwie pozostałe osoby miały choroby współistniejące. Od początku epidemii odeszło 78 osób z naszego powiatu.

    Z najnowszego raportu wynika też, że minionej doby wirusa potwierdzono u 19 mieszkańców powiatu malborskiego. Do grona ozdrowieńców zaliczono również 19 osób. Od początku epidemii zakażenie na podstawie testów udokumentowano u 4018 osób.

    Wzrosła liczba mieszkańców naszego powiatu objętych kwarantanną domową. Minionej doby 389 osób nie mogło opuszczać swojego miejsca zamieszkania. Wykonano 85 testów na obecność koronawirusa.

    Na Pomorzu potwierdzono 807 nowych przypadków zakażenia:
    [lista]
   • bytowski – 14
   • chojnicki – 12
   • człuchowski – 12
   • gdański – 54
   • kartuski – 36
   • kościerski – 21
   • kwidzyński – 26
   • lęborski – 69
   • malborski – 19
   • nowodworski – 10
   • pucki – 23
   • słupski – 15
   • starogardzki – 16
   • tczewski – 27
   • wejherowski – 57
   • sztumski – 11
   • Gdańsk – 213
   • Gdynia – 117
   • Słupsk – 27
   • Sopot – 23
   • [/lista]

    W województwie pomorskim zmarły 33 osoby, a pięć z nich wyłącznie z powodu COVID.
    W skali kraju potwierdzono 9073 nowych zakażeń. Zmarły 273 osoby, a wyłączną przyczyną 44 z nich była choroba wywołana przez koronawirusa.

    [sc]Aktualizacja - środa, 17.02.2021 r.[/sc]

    15 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby w powiecie malborskim. Do grona ozdrowieńców zaliczono z kolei 3 osoby. Od początku epidemii w naszym powiecie udokumentowano 3999 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.
    Według stanu na wczoraj, kwarantanną domową objętych było 373 osób. Minionej doby wykonano 63 testy na obecność koronawirusa mieszkańcom pow. malborskiego.

    Na szczęście, w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o nowych ofiarach śmiertelnych epidemii w powiecie malborskim.

    Na Pomorzu potwierdzono 683 nowe zakażenia:
    [lista]
   • pow. bytowski – 4
   • chojnicki – 7
   • człuchowski - 3
   • gdański – 59
   • kartuski – 48
   • kościerski – 5
   • kwidzyński – 17
   • lęborski – 21
   • malborski – 15
   • nowodworski – 13
   • pucki – 20
   • słupski – 35
   • starogardzki – 14
   • tczewski – 14
   • wejherowski – 59
   • sztumski – 9
   • Gdańsk – 178
   • Gdynia – 105
   • [/lista]
    W województwie pomorskim zmarło 20 osób, a jedna z nich wyłącznie z powodu COVID.
    W skali kraju minionej doby potwierdzono 8694 nowych przypadków SARS-CoV-2. Zmarło 279 osób, a 45 wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - wtorek, 16.02.2021 r.[/sc]

    Niestety, zmarła kolejna osoba z powiatu malborskiego. Ministerstwo Zdrowia podaje, że przyczyną śmierci był COVID-19. Od początku epidemii zmarły 74 osoby.

    Z najnowszego raportu wynika też, że minionej doby w powiecie malborskim potwierdzono 9 przypadków zakażenia koronawirusem. Z kolei do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 5 osób. Od początku epidemii w naszym powiecie odnotowano 3984 zakażenia.

    Wczoraj kwarantanną domową objętych było 349 mieszkańców powiatu malborskiego. Wykonano 53 testy.

    Na Pomorzu potwierdzono 404 nowe zakażenia:
    [lista]
   • bytowski – 3
   • chojnicki – 12
   • człuchowski – 3
   • gdański – 34
   • kartuski – 22
   • kościerski – 11
   • kwidzyński – 5
   • lęborski – 17
   • malborski – 9
   • nowodworski – 6
   • pucki – 10
   • słupski – 6
   • starogardzki – 1
   • tczewski – 8
   • wejherowski – 21
   • sztumski – 2
   • Gdańsk – 153
   • Gdynia – 49
   • Słupsk – 21
   • Sopot - 6
   • [/lista]

    W województwie pomorskim zmarły 22 osoby, a trzy z nich wyłącznie z powodu COVID.
    W skali kraju jest 5178 nowych zakażeń. Zmarło 196 osób, a 44 wyłącznie na COVID.

    [sc]Aktualizacja - poniedziałek, 15.02.2021 r.[/sc]

    Według raportu Ministerstwa Zdrowia, w powiecie malborskim potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Natomiast do grona ozdrowieńców zaliczono 20 osób. Od początku epidemii w naszym powiecie odnotowano 3975 zakażeń.

    Minionej doby 283 osoby znajdowały się w kwarantannie domowej. Mieszkańcom powiatu malborskiego wykonano 53 testy na obecność koronawirusa.
    Na szczęście, w nowym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie. W województwie pomorskim zmarły dwie osoby, obie miały choroby współistniejące.

    Na Pomorzu potwierdzono 344 nowe zakażenia koronawirusem:
    [lista]
   • bytowski – 2
   • chojnicki – 9
   • człuchowski – 4
   • gdański – 38
   • kartuski – 27
   • kościerski – 8
   • kwidzyński – 4
   • lęborski – 24
   • malborski – 4
   • nowodworski – 0
   • pucki – 5
   • słupski – 6
   • starogardzki – 10
   • tczewski – 18
   • wejherowski – 22
   • sztumski – 4
   • Gdańsk – 115
   • Gdynia – 26
   • Słupsk – 10
   • Sopot - 6
   • [/lista]

    W skali kraju minionej doby potwierdzono 2543 nowe przypadki zakażenia. Zmarło 25 osób, a pięć z nich wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - niedziela, 14.02.2021 r.[/sc]

    9 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby w powiecie malborskim. Z kolei 17 osób zaliczono do grona tzw. ozdrowieńców. Od początku epidemii w naszym powiecie udokumentowano 3971 przypadków zakażenia.

    Według stanu na minioną dobę, w kwarantannie było 282 mieszkańców powiatu malborskiego. Wykonano 88 testów na obecność SARS-CoV-2.

    Na Pomorzu potwierdzono 651 nowych zakażeń:
    [lista]
   • bytowski – 3
   • chojnicki – 13
   • człuchowski – 6
   • gdański – 69
   • kartuski – 43
   • kościerski – 6
   • kwidzyński – 8
   • lęborski – 13
   • malborski – 9
   • nowodworski – 3
   • pucki – 33
   • słupski – 19
   • starogardzki – 27
   • tczewski – 38
   • wejherowski – 53
   • sztumski – 16
   • Gdańsk – 180
   • Gdynia – 58
   • Słupsk – 44
   • Sopot - 8
   • [/lista]

    Na szczęście, w nowym raporcie nie ma mowy o nowych ofiarach epidemii w powiecie malborskim. W województwie pomorskim zmarło niestety 10 osób, a dwie z nich – jak podaje resort – wyłącznie z powodu COVID.
    W całej Polsce minionej doby potwierdzono 5334 nowe zakażenia. Ministerstwo poinformowało o śmierci 98 pacjentów, a 21 z nich zmarło wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - sobota, 13.02.2021 r.[/sc]

    Niestety, odeszła kolejna osoba z powiatu malborskiego, która wcześniej była zakażona koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia podaje, że przyczyną były choroby współistniejące. Epidemia zabrała już 73 mieszkańców naszego powiatu.

    Z najnowszego raportu wynika też, że minionej doby w naszym powiecie potwierdzono 14 nowych przypadków zakażenia. 17 osób zostało natomiast zaliczonych do grona tzw. ozdrowieńców. Od początku epidemii udokumentowano 3962 zakażenia w powiecie malborskim.

    Według stanu na minioną dobę, w kwarantannie domowej znajdowały się 262 osoby. Wykonano 55 testów na obecność koronawirusa.

    [sc]Aktualizacja - piątek, 12.02.2021 r.[/sc]

    Ministerstwo Zdrowia podało, że w powiecie malborskim odnotowano 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a do grona tzw. odzrowieńców zaliczono 18 osób. Od początku epidemii potwierdzono 3945 zakażeń.

    Na szczęście, w nowym raporcie nie ma mowy o nowych ofiarach śmiertelnych z naszego powiatu.

    Minionej doby 249 mieszkańców pow. malborskiego znajdowało się w domowej kwarantannie. Wykonano 77 testów na obecność SARS-CoV-2.

    [sc]Aktualizacja - czwartek, 11.02.2021 r.[/sc]

    Niestety, w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia jest mowa o tym, że zmarła jedna osoba z powiatu malborskiego, która wcześniej była zakażona koronawirusem. Miała choroby współistniejące. Od początku epidemii odeszły 72 osoby.

    W naszym powiecie minionej doby potwierdzono 14 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, co oznacza, że od początku epidemii udokumentowano już 3937 zakażeń. Do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono w środę 9 osób.

    Minionej doby kwarantanną objętych było 239 mieszkańców powiatu malborskiego. Wykonano 59 testów na obecność koronawirusa.

    Na Pomorzu potwierdzono 702 nowe przypadki zakażeń:
    [lista]
   • powiat bytowski – 10
   • chojnicki – 13
   • człuchowski – 5
   • gdański – 61
   • kartuski – 33
   • kościerski – 25
   • kwidzyński – 20
   • lęborski – 40
   • malborski – 14
   • nowodworski – 8
   • pucki – 20
   • słupski – 33
   • starogardzki – 14
   • tczewski – 20
   • wejherowski – 62
   • sztumski – 14
   • Gdańsk – 181
   • Gdynia – 84
   • Słupsk – 33
   • Sopot – 11
   • [/lista]

    W całym województwie pomorskim zmarło aż 75 osób, a 5 z nich na COVID.
    W skali kraju potwierdzono 7008 nowych zakażeń. Zmarło 456 osób, a 95 wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - środa, 10.02.2021 r.[/sc]

    3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby w powiecie malborskim. Z kolei do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 1 osobę. Od początku epidemii udokumentowano na podstawie testów 3923 zakażeń w naszym powiecie.
    Z nowego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika też, że dobę wcześniej wykonano 79 testów. Z kolei kwarantanną domową objętych było 226 mieszkańców.

    Na szczęście, nie ma mowy o nowych ofiarach śmiertelnych epidemii w pow. malborskim. W województwie pomorskim zmarły niestety 23 osoby, a pięć z nich wyłącznie z powodu COVID.

    Na Pomorzu potwierdzono 540 nowych zakażeń:

    [lista]

   • powiat bytowski – 4
   • powiat chojnicki - 17
   • powiat człuchowski - 8
   • powiat gdański - 39
   • powiat kartuski - 20
   • powiat kościerski – 6
   • powiat kwidzyński – 11
   • powiat lęborski - 18
   • powiat malborski - 3
   • powiat nowodworski – 3
   • powiat pucki - 21
   • powiat słupski - 31
   • powiat starogardzki - 5
   • powiat sztumski - 3
   • powiat tczewski - 19
   • powiat wejherowski - 53
   • Gdańsk - 175
   • Gdynia – 67
   • Słupsk - 25
   • Sopot – 11
   • [/lista]

    W skali kraju potwierdzono 6930 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 360 osób, a spośród nich 90 wyłącznie na COVID.

    [sc]Aktualizacja - wtorek, 9.02.2021 r.[/sc]

    Jak wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, minionej doby wykonano 70 testów na koronawirusa dla mieszkańców powiatu malborskiego. W wyniku tego potwierdzono 20 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Tyle samo osób zostało zaliczonych do grona tzw. ozdrowieńców; tak służby sanitarne określają wszystkich, którzy mieli pozytywny wynik testu i opuścili już izolację domową lub zostali wypisani ze szpitala.
    Według stanu na wczoraj, kwarantanną domową objętych było 230 mieszańców naszego powiatu.

    Od początku epidemii w powiecie malborskim udokomentowano 3923 przypadki pozytywnych wyników na obecność SARS-CoV-2.

    Na szczęście, w najnowszym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w powiecie malborskim. W województwie pomorskim zmarło jedenaście osób, a trzy z nich wyłącznie z powodu COVID.

    Na Pomorzu potwierdzono 403 nowe zakażenia:
    [lista]
   • bytowski – 5
   • chojnicki – 10
   • człuchowski – 5
   • gdański – 22
   • kartuski – 18
   • kościerski – 9
   • kwidzyński – 4
   • lęborski – 7
   • malborski – 20
   • nowodworski – 4
   • pucki – 6
   • słupski – 8
   • starogardzki – 13
   • tczewski – 12
   • wejherowski – 19
   • sztumski – 3
   • Gdańsk – 127
   • Gdynia – 58
   • Słupsk – 46
   • Sopot - 6
   • [/lista]

    W całym kraju odnotowano 4029 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 227 osób, a 53 z nich z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - poniedziałek, 8.02.2021 r.[/sc]

    Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby mieszkańcom powiatu malborskiego wykonano 42 testy na obecność SAR-CoV-2. Wirusa potwierdzono u 1 osoby. Od początku epidemii pozytywny wynik badania uzyskało 3903 mieszkańców naszego powiatu.

    Znów spadła liczba osób w kwarantannie domowej. Minionej doby były nią objęte 292 osoby z powiatu malborskiego.

    Na szczęście w nowym raporcie nie ma mowy o nowych ofiarach śmiertelnych epidemii w powiecie malborskim. W województwie pomorskim zmarły 3 osoby.

    Na Pomorzu potwierdzono 332 nowe zakażenia:
    [lista]
   • bytowski – 2
   • chojnicki – 8
   • człuchowski – 5
   • gdański – 24
   • kartuski – 18
   • kościerski – 6
   • kwidzyński – 4
   • lęborski – 11
   • malborski – 1
   • nowodworski – 1
   • pucki – 7
   • słupski – 15
   • starogardzki – 9
   • sztumski – 3
   • tczewski – 20
   • wejherowski – 15
   • Gdańsk – 112
   • Gdynia – 42
   • Sopot – 3
   • Słupsk – 21
   • [/lista]
    W skali kraju odnotowano 2431 nowych przypadków zakażenia. Zmarło 45 osób, a 11 z nich – jak podaje resort – wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - niedziela, 7.02.2021 r.[/sc]

    9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w powiecie malborskim. Tak wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. Od początku epidemii udokumentowano więc ogółem 3902 pozytywne wyniki badania na obecność SARS-CoV-2.

    Z raportu można też dowiedzieć się, że spadła liczba osób objętych kwarantanną domową w związku z podejrzeniem zakażenia; według stanu na minioną dobę, miejsca zamieszkania nie mogło opuszczać 307 mieszkańców naszego powiatu. Jak to w weekend, wykonano mniej testów niż w dni powszednie; w sobotę wyniki po pobraniu wymazów poznały 62 osoby.

    Na szczęście, w nowym raporcie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych z powiatu malborskiego. Niestety, w województwie Pomorskim zmarły dwie osoby.

    Na Pomorzu potwierdzono 554 nowe zakażenia:
    [lista]
   • powiat bytowski – 3
   • chojnicki – 11
   • człuchowski – 6
   • gdański – 57
   • kartuski – 34
   • kościerski – 6
   • kwidzyński – 18
   • lęborski – 23
   • malborski – 9
   • nowodworski – 5
   • pucki – 19
   • tczewski – 37
   • słupski – 15
   • starogardzki – 21
   • sztumski – 13
   • wejherowski – 53
   • Gdańsk – 137
   • Gdynia – 59
   • Słupsk – 19
   • Sopot – 8
   • [/lista]
    W skali kraju potwierdzono 4728 nowych przypadków zakażenia SARS-Cov-2. Zmarły 93 osoby, a 33 z nich wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - sobota, 6.02.2021 r.[/sc]

    Niestety, zmarła kolejna osoba z powiatu malborskiego. Ministerstwo Zdrowia podało tę informację w sobotnim raporcie. Od początku epidemii w naszym powiecie odeszło 71 osób. Tym razem, według danych resortu, wyłączną przyczyną śmierci mieszkańca był COVID.

    Z danych ministerstwa wynika też, że w powiecie malborskim potwierdzono 24 nowe zakażenia. Od początku epidemii daje to łącznie 3893 pozytywnych testów na koronawirusa.
    Minionej doby kwarantanną objętych było 391 osób z naszego powiatu. Wykonano 65 testów.

    [sc]Na Pomorzu potwierdzono 601 nowych zakażeń:[/sc]
    [lista]
   • bytowski – 1
   • chojnicki – 9
   • człuchowski – 3
   • gdański – 47
   • kartuski – 30
   • kościerski - 10
   • kwidzyński – 15
   • lęborski – 18
   • malborski – 24
   • nowodworski – 7
   • pucki - 25
   • słupski – 10
   • starogardzki – 31
   • sztumski – 0
   • tczewski – 25
   • Gdańsk - 188
   • Gdynia – 62
   • Słupsk – 22
   • Sopot - 8
   • [/lista]
    W województwie pomorskim zmarło niestety 20 osób. Trzy z nich chorowały wyłącznie na COVID.

    [sc]Aktualizacja - piątek, 5.02.2021 r.[/sc]

    10 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby w powiecie malborskim. Do grona ozdrowieńców zaliczono 23 osoby. Od początku epidemii odnotowano 3869 zakażeń.
    Na szczęście, w raporcie ministerstwa nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych z naszego powiatu. W województwie pomorskim zmarły 43 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące.

    Wg stanu na minioną dobę, kwarantanną objętych było 391 mieszkańców powiatu malborskiego. Wykonano 62 testy.

    Na Pomorzu potwierdzono 507 nowych zakażeń:
    [lista]
   • bytowski – 10
   • chojnicki – 6
   • człuchowski – 4
   • gdański – 30
   • kartuski – 23
   • kościerski – 7
   • kwidzyński – 15
   • malborski – 10
   • nowodworski – 6
   • pucki – 18
   • słupski – 23
   • starogardzki – 18
   • tczewski – 7
   • wejherowski – 68
   • sztumski – 21
   • Gdańsk – 120
   • Gdynia – 70
   • Słupsk – 30
   • Sopot – 3
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - czwartek, 4.02.2021 r.[/sc]

    Niestety, w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia są złe wiadomości. Wynika z niego, że zmarły kolejne dwie osoby z powiatu malborskiego. Resort podaje, że przyczyną śmierci jednej z nich był wyłącznie COVID, a druga osoba miała choroby współistniejące.
    Od początku epidemii w naszym powiecie odeszło już 70 osób, które były zakażone koronawirusem.

    W powiecie malborskim minionej doby potwierdzono 18 nowych przypadków zakażenia. Tyle samo osób zostało zaliczonych do grona tzw. ozdrowieńców. Od początku epidemii w pow. malborskim odnotowano 3859 zakażeń.

    Według stanu na minioną dobę, kwarantanną objętych było 341 osób. Wykonano 125 testów.

    Na Pomorzu potwierdzono 564 nowe zakażenia SARS-CoV-2:
    [lista]
   • powiat bytowski – 4
   • chojnicki – 15
   • człuchowski – 10
   • gdański – 45
   • kartuski – 31
   • kościerski – 13
   • kwidzyński – 22
   • lęborski – 14
   • malborski – 18
   • nowodworski – 15
   • pucki – 14
   • słupski – 20
   • starogardzki – 40
   • tczewski – 27
   • wejherowski – 48
   • sztumski – 6
   • Gdańsk – 139
   • Gdynia – 55
   • Słupsk – 22
   • Sopot – 5
   • [/lista]

    Na Pomorzu zmarło 38 osób, a 6 z nich wyłącznie na COVID.
    W całej Polsce potwierdzono 6496 nowych zakażeń. Zmarły 444 osoby, 84 na COVID.

    [sc]Aktualizacja - środa, 3.02.2021 r. [/sc]

    Niestety, Ministerstwo Zdrowia podało 3 lutego, że zmarła jedna osoba z powiatu malborskiego. Z danych resortu ma wynikać, że bezpośrednią i wyłączną przyczyną śmierci była choroba wywołana po zakażeniu koronawirusem. Od początku epidemii odeszło już 68 mieszkańców naszego powiatu, którzy mieli choroby współistniejące lub zmarli wyłącznie z powodu COVID-19.

    Jeśli chodzi o nowe zakażenia koronawirusem, minionej doby potwierdzono ich 19 w powiecie malborskim. Do grona ozdrowieńców zaliczono 4 osoby. Od początku epidemii wirusa, na podstawie wykonanych testów, wykryto u 3841 mieszkańców naszego powiatu.

    Wg stanu na wczoraj, kwarantanną domową objętych było 321 osób z pow. malborskiego. Wykonano 101 testów na obecność SARS-CoV-2.

    Na Pomorzu potwierdzono 647 nowych zakażeń:
    [lista]
   • powiat bytowski – 12
   • chojnicki – 12
   • człuchowski – 11
   • gdański – 40
   • kartuski – 27
   • kościerski – 16
   • kwidzyński – 14
   • lęborski – 6
   • malborski – 19
   • nowodworski – 1
   • pucki – 20
   • słupski – 32
   • starogardzki – 7
   • tczewski – 40
   • wejherowski – 70
   • [/lista]

    Niestety, w województwie pomorskim zmarło 20 osób, a trzy z nich wyłącznie z powodu COVID, jak podaje resort zdrowia.
    W całym kraju potwierdzono 6802 nowe zakażenia. Zmarło 421 osób, a 137 z nich wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - wtorek, 2.02.2021 r.[/sc]

    W powiecie malborskim minionej doby potwierdzono 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a do grona ozdrowieńców zaliczono 15 (osoby, które opuszczają izolację domową lub szpital).
    Od początku epidemii odnotowano więc 3822 udokumentowane zakażenia.

    W kwarantannie domowej, wg stanu na minioną dobę, znajdowało się 333 mieszkańców powiatu malborskiego, więc cały czas w ostatnich dniach ta liczba maleje. Wykonano 80 testów.

    Na szczęście, w najnowszym raporcie nie ma mowy o nowych ofiarach śmiertelnych epidemii w naszym powiecie. Niestety w województwie pomorskim zmarły 32 osoby, a 3 z nich wyłącznie z powodu COVID.

    Na Pomorzu potwierdzono 326 nowych zakażeń:
    [lista]
   • bytowski – 7
   • chojnicki – 14
   • człuchowski – 7
   • gdański – 24
   • kartuski – 18
   • kościerski – 22
   • kwidzyński – 4
   • lęborski – 5
   • malborski – 11
   • nowodworski – 3
   • pucki – 7
   • słupski – 2
   • starogardzki – 16
   • tczewski – 5
   • wejherowski – 20
   • sztumski – 7
   • Gdańsk – 89
   • Gdynia – 61
   • Słupsk – 10
   • Sopot – 4
   • [/lista]

    W całym kraju odnotowano 4326 nowych zakażeń. Wg nowego raportu, w ostatnich dniach zmarły 253 osoby (40 na COVID).

    [sc]Aktualizacja - poniedziałek, 1.02.2021 r.[/sc]

    Tylko u 2 osób z powiatu malborskiego potwierdzono minionej doby koronawirusa. Do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono natomiast 20 osób. Od początku epidemii odnotowano 3811 zakażeń SARS-CoV-2 w powiecie malborskim.

    Spada liczba mieszkańców naszego powiatu w kwarantannie, minionej doby objętych nią było 371 osób. W niedzielę wykonano 44 testy. Przypomnijmy, że w Malborku wymazy pobierane są w punkcie prowadzonym przez Powiatowe Centrum Zdrowia na terenie szpitala. Do niedawna do tego celu służył namiot ustawiony na tyłach głównego budynku szpitalnego. Teraz wykorzystywany jest również kontener, który stanął tuż obok.

    Od dawna zapowiadane kontenery dla punktów wymazowych, jako wsparcie rządowe z Agencji Rezerw Materiałowych, w końcu dotarły do Malborka. Są dwa. W drugim, który znajduje się przy wejściu do oddziału ginekologiczno-położniczego, pobierane są wymazy mężczyznom, którzy chcą uczestniczyć w porodzie rodzinnym.

    Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 243 nowe zakażenia:
    [lista]
   • powiat bytowski – 3
   • chojnicki – 5
   • człuchowski – 1
   • gdański – 27
   • kartuski – 18
   • kościerski – 4
   • kwidzyński – 15
   • lęborski – 6
   • malborski – 2
   • nowodworski – 0
   • pucki – 4
   • słupski – 8
   • starogardzki – 22
   • tczewski – 8
   • wejherowski – 41
   • sztumski – 1
   • Gdańsk – 51
   • Gdynia – 17
   • Słupsk – 5
   • Sopot – 4
   • [/lista]

    Na szczęście, w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w województwie pomorskim.
    W całej Polsce minionej doby były 2503 zakażenia. Zmarły 42 osoby, a 9 z nich wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - niedziela, 31.01.2021 r.[/sc]

    Jest 15 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie malborskim. To dane Ministerstwa Zdrowia za minioną dobę (30 stycznia). Do grona ozdrowieńców zostało natomiast zaliczonych 11 osób. Od początku epidemii odnotowano 3809 zakażeń.

    Według stanu na wczoraj, kwarantanną objętych było 395 mieszkańców powiatu malborskiego. Wykonano 65 testów na obecność SARS-CoV-2.

    Na szczęście, w raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii ani w powiecie malborskim, ani w całym województwie pomorskim.

    Na Pomorzu potwierdzono 449 nowych przypadków zakażenia:
    [lista]
   • bytowski – 15
   • chojnicki – 11
   • człuchowski – 2
   • gdański – 39
   • kartuski – 23
   • kościerski – 5
   • kwidzyński – 16
   • lęborski – 15
   • malborski – 15
   • nowodworski – 2
   • pucki – 13
   • słupski – 27
   • starogardzki – 14
   • tczewski – 38
   • wejherowski – 53
   • sztumski – 9
   • Gdańsk – 84
   • Gdynia – 46
   • Słupsk – 21
   • Sopot – 0
   • [/lista]

    W całym kraju potwierdzono 4706 nowych zakażeń. Wg danych resortu zmarło 98 osób, a spośród nich 27 wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - sobota, 30.01.2021 r.[/sc]

    10 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby w powiecie malborskim. Przypomnijmy, że w zależności od stanu zdrowia zakażona osoba trafia do szpitala lub – jeśli czuje się dobrze – pozostaje w domu (izolacja domowa). Dawniej służby sanitarne podawały, ile osób jest hospitalizowanych, a ile w izolacji domowej. Po zmianie sposobu raportowania wprowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia takie informacje nie są ujawniane.

    Niedawno natomiast resort wrócił do podawania, ile osób, u których potwierdzono zakażenie, ma koronawirusa za sobą. Z najnowszego raportu wynika, że 29 stycznia (bo to dane za poprzednią dobę) w powiecie malborskim do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 29 osób.

    Według stanu na minioną dobę, w kwarantannie domowej znajdowało się 426 mieszkańców powiatu malborskiego (osoby zdrowe po kontakcie z osobami zakażonymi). Wykonano 92 testy na obecność koronawirusa.

    Od początku epidemii w naszym powiecie potwierdzono 3794 zakażenia. Niestety, w tym czasie zmarło 67 osób. W najnowszym raporcie nie ma, na szczęście, informacji o nowych ofiarach śmiertelnych epidemii z powiatu malborskiego.

    Na Pomorzu odnotowano 523 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2:
    [lista]
   • powiat bytowski – 10
   • chojnicki – 9
   • człuchowski – 4
   • gdański – 26
   • kartuski – 40
   • kościerski – 15
   • kwidzyński – 11
   • lęborski – 12
   • malborski – 10
   • nowodworski – 2
   • pucki – 11
   • słupski – 17
   • starogardzki – 8
   • tczewski – 24
   • wejherowski – 50
   • sztumski – 18
   • Gdańsk – 164
   • Gdynia – 68
   • Słupsk – 14
   • Sopot – 8
   • [/lista]

    W najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia podało, że niestety w ostatnim czasie zmarło 37 mieszkańców województwa pomorskiego (jedna osoba wyłącznie z powodu COVID).
    W skali kraju minionej doby były 5864 zakażenia. Zmarły 303 osoby (53 na COVID).

    [sc]Aktualizacja - piątek, 29.01.2021 r.[/sc]

    22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby w powiecie malborskim. Z kolei do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 29 osób, które były zakażone, ale mogły opuścić izolację domową lub szpital.
    Spadła liczba osób objętych kwarantanną. Według stanu na wczoraj, miejsca zamieszkania nie mogło opuszczać 412 mieszkańców powiatu malborskiego. Minionej doby wykonano 104 testy.

    Od początku epidemii w naszym powiecie odnotowano 3784 zakażenia. Zmarło niestety 67 osób – COVID lub choroby współistniejące (w najnowszym raporcie na szczęście nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych).

    Na Pomorzu potwierdzono 556 nowych zakażeń:
    [lista]
   • bytowski – 3
   • chojnicki – 9
   • człuchowski – 7
   • gdański – 42
   • kartuski – 30
   • kościerski – 10
   • kwidzyński – 19
   • lęborski – 12
   • malborski – 22
   • nowodworski – 6
   • pucki – 15
   • słupski – 54
   • starogardzki – 38
   • tczewski – 29
   • wejherowski – 41
   • sztumski – 15
   • Gdańsk – 131
   • Gdynia – 53
   • Słupsk – 17
   • Sopot – 3
   • [/lista]

    Niestety, w województwie pomorskim zmarło 15 osób, w tym 2 z nich wyłącznie z powodu COVID.
    W skali kraju potwierdzono 6144 zakażeń. Zmarło 336 osób, a wyłącznie z powodu COVID - 65.

    [sc]Aktualizacja - czwartek, czwartek, 28.01.2021 r.[/sc]

    Ministerstwo Zdrowia informuje, że minionej doby w powiecie malborskim potwierdzono 19 nowych zakażeń SARS-CoV-2. W przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców to średnio 3 zakażenia. Od początku epidemii na podstawie wyników testów udokumentowano w naszym powiecie 3762 zakażenia.
    Na dzień 27.01.2021 r. kwarantanną domową objętych było 435 osób z powiatu malborskiego, do grona tzw. ozdrowieńców zaliczono 18. Minionej doby wykonano 90 testów na koronawirusa.

    Na Pomorzu odnotowano 659 nowych zakażeń:
    [lista]
   • bytowski – 17
   • chojnicki – 15
   • człuchowski – 8
   • gdański – 48
   • kartuski – 31
   • kościerski – 14
   • kwidzyński – 41
   • lęborski – 24
   • malborski – 19
   • nowodworski – 12
   • pucki – 18
   • słupski – 46
   • starogardzki – 23
   • tczewski – 30
   • wejherowski – 55
   • sztumski – 15
   • Gdańsk – 104
   • Gdynia – 93
   • Słupsk – 37
   • Sopot – 6
   • [/lista]

    Na Pomorzu zmarło niestety 18 osób wcześniej zakażonych koronawirusem (wszystkie miały choroby współistniejące). Nie ma wśród nich mieszkańców powiatu malborskiego.

    W skali kraju odnotowano 7156 nowych zakażeń. Zmarło 389 osób, wyłącznie z powodu COVID - 78.

    [sc]Aktualizacja - środa, 27.01.2021 r.[/sc]

    Niestety, musimy zacząć od złej wiadomości. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 2 mieszkańców powiatu malborskiego na COVID. Od początku epidemii zmarło już 67 osób z naszego powiatu.

    W nowym raporcie jest również mowa o tym, że u 26 osób potwierdzono minionej doby zakażenie koronawirusem. Natomiast 13 osób zostało zaliczonych do grona ozdrowieńców, co oznacza, że mogło opuścić izolację domową albo szpital. Łącznie od początku epidemii odnotowano więc 3743.
    Wg stanu na minioną dobę, w kwarantannie domowej przebywało 450 mieszkańców powiatu malborskiego. Wykonano 115 testów na obecność koronawirusa.

    Na Pomorzu jest 636 nowych zakażeń:
    [lista]
   • powiat bytowski – 9
   • chojnicki – 23
   • człuchowski – 12
   • gdański – 32
   • kartuski – 15
   • kościerski – 16
   • kwidzyński – 13
   • lęborski – 10
   • malborski – 26
   • nowodworski – 9
   • pucki – 29
   • słupski – 26
   • starogardzki – 34
   • tczewski -24
   • wejherowski – 58
   • sztumski – 24
   • Gdańsk – 154
   • Gdynia – 72
   • Słupsk – 40
   • Sopot – 9
   • [/lista]

    Na Pomorzu zmarło niestety 31 osób, a 4 z nich wyłącznie z powodu COVID.
    W skali kraju zmarło 389 osób, 97 wyłącznie z powodu COVID.

    [sc]Aktualizacja - wtorek, 26.01.2021 r.[/sc]

    W powiecie malborskim minionej doby potwierdzono 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a 21 osób zostało zaliczonych do grona ozdrowieńców - jak wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.
    Od początku epidemii jest więc 3717 zakażeń, tych udokumentowanych w wyniku pobrania wymazów i przeprowadzenia testów.

    Wg stanu na minioną dobę, 461 mieszkańców powiatu malborskiego było objętych kwarantanną domową. Wykonano 89 testów.

    Na szczęście, w nowym raporcie nie ma złych wiadomości dla naszego powiatu. Resort nie informuje o ofiarach śmiertelnych epidemii. Niestety, w województwie pomorskim zmarło 25 osób (3 wyłącznie z powodu COVID), a w skali kraju - 264 osoby (39 na COVID).

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • Gdańsk – 99
   • Gdynia – 38
   • gdański – 28
   • kartuski – 23
   • Słupsk – 22
   • słupski – 19
   • pucki – 18
   • malborski – 17
   • wejherowski – 14
   • starogardzki – 10
   • bytowski – 9
   • chojnicki – 9
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - poniedziałek, 25.01.2021 r.[/sc]

    Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w pow. malborskim odnotowano zaledwie 3 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Tym samym liczba zakażonych mieszkańców naszego powiatu od początku epidemii wynosi do 24 stycznia włącznie 3700.

    Na szczęście, w nowym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w powiecie malborskim.
    Kwarantanną domową na wczoraj było objętych 514 mieszkańców. W niedzielę wykonano 40 testów na obecność koronawirusa.

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • powiat kościerski - 5
   • Gdynia - 36
   • powiat słupski - 17
   • kartuski - 22
   • Gdańsk - 99
   • powiat starogardzki - 22
   • wejherowski - 28
   • pucki - 19
   • tczewski - 16
   • Sopot - 6
   • powiat człuchowski - 7
   • gdański - 17
   • Słupsk - 17
   • powiat malborski - 3
   • sztumski - 5
   • kwidzyński - 5
   • chojnicki - 11
   • lęborski - 10
   • bytowski - 10
   • nowodworski - 2
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - niedziela, 24.01.2021 r.[/sc]

    Ministerstwo Zdrowia podało, że w powiecie malborskim potwierdzono 7 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Oznacza to, że łączna liczba zakażonych od początku epidemii w naszym powiecie 3697.
    Resort od kilku dni podaje, ile osób jest w kwarantannie domowej. Minionej doby tym środkiem bezpieczeństwa sanitarnego objętych było 548 mieszkańców pow. malborskiego. Testy na obecność koronawirusa wykonano 99 osobom.
    Na szczęście, w nowym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii w powiecie malborskim.

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • Gdańsk – 87
   • Gdynia – 47
   • gdański – 37
   • wejherowski – 35
   • pucki – 31
   • kartuski – 27
   • Słupsk – 27
   • słupski – 26
   • tczewski – 26
   • starogardzki – 20
   • sztumski - 18
   • kwidzyński – 15
   • bytowski – 13
   • chojnicki – 10
   • człuchowski – 10
   • malborski – 7
   • nowodworski – 7
   • Sopot – 7
   • lęborski – 6
   • kościerski – 1
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - sobota, 23.01.2021 r.[/sc]

    17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby w powiecie malborskim. Taką informację podało Ministerstwo Zdrowia w dobowym raporcie. Od początku epidemii jest więc 3690 udokumentowanych zakażeń.

    Minionej doby 548 mieszańców naszego powiatu objętych było kwarantanną domową. Wykonano też 99 testów.

    W raporcie resortu nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych z powiatu malborskiego. Na Pomorzu zmarły 44 osoby, z powodu COVID-19 - 12 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 32 osoby.

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • powiat Gdańsk - 127
   • powiat Gdynia - 58
   • powiat starogardzki - 42
   • powiat gdański - 38
   • powiat wejherowski - 34
   • powiat tczewski - 32
   • powiat kartuski - 25
   • powiat pucki - 22
   • powiat Słupsk - 21
   • powiat chojnicki - 21
   • powiat malborski - 17
   • powiat kwidzyński - 15
   • powiat słupski - 13
   • powiat lęborski - 11
   • powiat nowodworski - 8
   • powiat kościerski - 7
   • powiat bytowski - 7
   • powiat człuchowski - 6
   • powiat Sopot - 4
   • powiat sztumski - 4
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - piątek, 22.01.2021 r.[/sc]

    Z informacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że minionej doby w powiecie malborskim odnotowano 14 nowych zakażeń koronawirusem. Od początku epidemii jest więc 3673 udokumentowanych zakażeń.
    Niestety, jest zła wiadomość. W nowym raporcie jest mowa o 1 ofierze śmiertelnej z powiatu malborskiego. Przyczyną śmierci był COVID. Od początku epidemii zmarło już 65 osób.    W województwie pomorskim odnotowano 770 nowych przypadków zakażenia.

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • pow. bytowski: 16
   • chojnicki: 21
   • człuchowski: 13
   • gdański: 61
   • kartuski: 46
   • kościerski: 35
   • kwidzyński: 31
   • lęborski: 9
   • malborski: 14
   • nowodworski: 7
   • pucki: 36
   • słupski: 40
   • starogardzki: 28
   • tczewski: 29
   • wejherowski: 44
   • sztumski: 25
   • Gdańsk: 197
   • Gdynia: 51
   • Słupsk: 62
   • Sopot: 5
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - czwartek, 21.01.2021 r.[/sc]

    Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, w powiecie malborskim potwierdzono 19 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, co oznacza, że od początku epidemii udokumentowano już 3659 zakażeń.
    Minionej doby kwarantanną domową objętych było 560 osób z naszego powiatu. Wykonano 90 testów. Na szczęście, nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

    Na Pomorzu potwierdzono 740 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a w skali kraju - 7152.
    Niestety, w województwie pomorskim zmarło 31 osób, a 5 wyłącznie z powodu COVID. W całej Polsce odeszło 419, a 81 wyłącznie na COVID.

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • Gdańsk – 141
   • Gdynia – 85
   • słupski – 66
   • wejherowski – 58
   • gdański – 46
   • Słupsk – 43
   • pucki – 38
   • tczewski – 33
   • starogardzki – 32
   • kartuski – 25
   • lęborski – 25
   • chojnicki – 23
   • kwidzyński – 23
   • bytowski – 22
   • sztumski – 20
   • malborski – 19
   • Sopot – 12
   • człuchowski – 11
   • kościerski – 9
   • nowodworski – 7
   • [/lista]

    Mieszkańcy Pomorza, którzy ostatnio zmarli, wg raportu z 21.01.2021 r.:
    [lista]
   • Gdańsk - 13, 11, 2
   • wejherowski - 5, 5, 0
   • Gdynia - 3, 3, 0
   • tczewski - 2, 2, 0
   • bytowski - 1, 0, 1
   • chojnicki - 1, 1, 0
   • człuchowski - 1, 0, 1
   • gdański - 1, 1, 0
   • kościerski - 1, 0, 1
   • pucki - 1, 1, 0
   • Sopot - 1, 1, 0
   • starogardzki - 1, 1, 0
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - środa, 20.01.2021 r.[/sc]

    W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia jest mowa o 35 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie malborskim. Od początku epidemii odnotowano więc ogółem 3640 zakażeń. Skalę zagrożenia oddaje współczynnik zakażeń do liczby mieszkańców. I kolejny raz w naszym powiecie jest on największy w województwie pomorskim, bo to 5,52 zakażonych na 10 tysięcy mieszkańców.

    Od dzisiaj informacje podawane przez resort są trochę bogatsze. Wynika z nich minionej doby kwarantanną objętych było 559 mieszkańców powiatu malborskiego. Są też dane na temat testów - wykonano ich 128.
    Na szczęście, w raporcie MZ nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych epidemii z powiatu malborskiego.

    W województwie pomorskim potwierdzono 582 nowe zakażenia, zmarły 44 osoby (3 na COVID).
    W całej Polsce jest 6919 nowych przypadków zakażenia, zmarły 443 osoby, w tym 106 wyłącznie z powodu COVID.

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • Gdańsk – 122
   • Gdynia – 70
   • wejherowski – 53
   • gdański – 35
   • malborski – 35
   • starogardzki – 35
   • kartuski – 34
   • Słupsk – 24
   • bytowski – 22
   • tczewski – 22
   • słupski – 21
   • chojnicki – 19
   • człuchowski – 15
   • kościerski – 14
   • kwidzyński – 14
   • pucki – 14
   • sztumski – 11
   • nowodworski – 8
   • Sopot – 7
   • lęborski – 6
   • [/lista]

    Mieszkańcy Pomorza, którzy ostatnio zmarli, wg raportu z 20.01.2020 r.:
    [lista]
   • Gdańsk - , 13, 13, 0
   • wejherowski - 7, 6, 1
   • bytowski - 3, 2, 1
   • Słupsk - 3, 3, 0
   • tczewski - 3, 3, 0
   • chojnicki - 2, 2, 0
   • Gdynia - 2, 2, 0
   • kwidzyński - 2, 1, 1
   • nowodworski - 2, 2, 0
   • człuchowski - 1, 1, 0
   • gdański - 1, 1, 0
   • kartuski - 1, 1, 0
   • pucki - 1, 1, 0
   • słupski - 1, 1, 0
   • Sopot - 1, 1, 0
   • starogardzki - 1, 1, 0
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - wtorek, 19.01.2021 r.[/sc]

    Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o śmierci jednego mieszkańca powiatu malborskiego zakażonego wcześniej SARS-CoV-2. Przyczyną, jak wynika z raportu, była bezpośrednio choroba wywołana przez koronawirusa, czyli COVID. Od początku epidemii odeszły 64 osoby z powiatu malborskiego, które miały choroby współistniejące lub zmarły na COVID.

    Resort w nowym raporcie podaje, że w województwie pomorskim zmarły 22 osoby (4 na COVID), a w całej Polsce - 291 (60 na COVID).

    W naszym powiecie minionej doby potwierdzono 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii udokumentowano więc 3605 zakażeń.
    Na Pomorzu stwierdzono 411 nowych przypadków zakażenia, a w skali kraju - 4835.

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • Gdańsk – 115
   • Gdynia – 48
   • pow. słupski – 33
   • wejherowski – 24
   • Słupsk – 23
   • Sopot – 21
   • kartuski – 18
   • malborski – 18
   • gdański – 17
   • tczewski – 16
   • chojnicki – 14
   • człuchowski – 14
   • starogardzki – 14
   • pucki – 11
   • kościerski – 6
   • kwidzyński – 5
   • sztumski – 4
   • bytowski – 3
   • nowodworski – 3
   • lęborski – 2
   • [/lista]

    Mieszkańcy Pomorza, którzy ostatnio zmarli, wg raportu z 19.01.2021 r.:
    [lista]
   • pow. tczewski – 6 osób, wszystkie osoby miały choroby współistniejące
   • Gdańsk – 3 osoby, wszystkie osoby miały choroby współistniejące
   • Gdynia – 4 osoby, wszystkie osoby miały choroby współistniejące
   • człuchowski – 2 osoby, obie zmarły na COVID
   • kwidzyński – 2 osoby, obie osoby miały choroby współistniejące
   • sztumski – 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 na COVID
   • chojnicki – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • kartuski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • malborski – 1 osoba, na COVID
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - poniedziałek, 18.01.2021 r. [/sc]

    Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby w powiecie malborskim potwierdzono 12 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Od początku epidemii odnotowano więc 3587 zakażeń.

    Na całym Pomorzu minionej doby przybyło 468 zakażonych osób. Resort podał też, że zmarła jedna osoba - mieszkaniec Sopotu.
    W skali kraju odnotowano 3271 nowych przypadków zakażenia (trzeba pamiętać, że to dane z weekendu). Zmarły 52 osoby (11 na COVID).

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • bytowski - 12
   • chojnicki - 13
   • człuchowski - 6
   • gdański - 32
   • kartuski - 27
   • kościerski - 4
   • kwidzyński - 22
   • lęborski - 6
   • malborski - 12
   • nowodworski - 5
   • pucki - 33
   • słupski - 26
   • starogardzki - 35
   • tczewski - 24
   • wejherowski - 39
   • sztumski - 17
   • Gdańsk - 98
   • Gdynia - 37
   • Słupsk - 15
   • Sopot - 5
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - niedziela, 17.01.2021 r.[/sc]

    W nowym raporcie Ministerstwa Zdrowia jest mowa o 19 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie malborskim. Od początku epidemii odnotowano więc 3575 udokumentowanych zakażeń.
    Wg niedzielnego raportu, w naszym powiecie nie ma - na szczęście - ofiar śmiertelnych epidemii.

    W województwie pomorskim potwierdzono 603 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2, a w całej Polsce - 6055.
    Na Pomorzu zmarła jedna osoba - mieszkaniec powiatu kartuskiego, który miał chorobę współistniejącą; w skali kraju odeszły 142 osoby (37 na COVID).

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • Gdańsk - 132
   • Gdynia – 74
   • wejherowski – 46
   • pucki – 40
   • chojnicki – 39
   • kartuski – 39
   • tczewski – 30
   • starogardzki – 26
   • słupski – 21
   • bytowski – 19
   • malborski – 19
   • Słupsk – 19
   • sztumski – 19
   • kwidzyński – 15
   • lęborski – 13
   • człuchowski – 12
   • kościerski – 6
   • nowodworski – 4
   • Sopot – 2
   • [/lista]


    [sc]Aktualizacja - sobota, 16.01.2021 r.[/sc]

    Ministerstwo Zdrowia podało, że w powiecie malborskim potwierdzono 55 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Biorąc pod uwagę cały okres od początku testowania na obecność SARS-CoV-2, w naszym powiecie odnotowano 3556 zakażeń.
    Na szczęście, w nowym raporcie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych epidemii z powiatu malborskiego.

    Na Pomorzu jest 741 nowych przypadków zakażenia, a w całej Polsce - 7412.
    W województwie pomorskim zmarły 24 osoby (4 bezpośrednio na COVID), a w skali kraju - 369 (69 na COVID).

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • Gdańsk – 185
   • wejherowski – 66
   • Gdynia – 55
   • malborski – 55
   • człuchowski – 38
   • kartuski – 38
   • tczewski – 35
   • starogardzki – 33
   • sztumski – 32
   • kwidzyński – 31
   • gdański – 30
   • Słupsk – 29
   • słupski – 26
   • bytowski – 19
   • chojnicki – 19
   • pucki – 14
   • lęborski – 13
   • nowodworski – 8
   • Sopot – 8
   • kościerski – 6
   • [/lista]

    Mieszkańcy Pomorza, którzy ostatnio zmarli, wg raportu z 16.01.2021 r.:
    [lista]
   • Gdańsk – 9 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Gdynia – 4 osoby, wszystkie zmarły na COVID
   • kwidzyński – 4 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • kartuski – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • kościerski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • nowodworski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • pucki – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • starogardzki – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • tczewski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - piątek, 15.01.2021 r.[/sc]

    Resort podał, że w powiecie malborskim potwierdzono 22 nowe zakażenia. Od początku epidemii mamy więc 3501 zakażeń. Na szczęście, w nowym raporcie nie ma mowy o ofiarach śmiertelnych.

    Nowe zakażenia w powiatach na Pomorzu:
    [lista]
   • bytowski - 23
   • chojnicki - 16
   • człuchowski - 9
   • gdański - 30
   • kartuski - 42
   • kościerski - 9
   • kwidzyński - 23
   • lęborski - 13
   • malborski - 22
   • nowodworski - 8
   • pucki - 69
   • słupski - 57
   • starogardzki - 42
   • tczewski - 31
   • wejherowski - 66
   • sztumski - 6
   • Gdańsk - 117
   • Gdynia - 89
   • Słupsk - 65
   • Sopot - 3
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - czwartek, 14.01.2021 r.[/sc]

    Ministerstwo Zdrowia podało, że minionej doby w powiecie malborskim potwierdzono 38 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Od początku epidemii jest więc 3479 zakażeń udokumentowanych w wyniku przeprowadzonych testów.

    Wg nowego raportu w województwie pomorskim odnotowano 878 przypadków zakażenia, a w całej Polsce - 9436.
    Na Pomorzu zmarło 16 osób (1 na COVID), w skali kraju - 381 (92 na COVID).

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • Gdańsk – 216
   • Gdynia – 84
   • wejherowski – 67
   • kartuski – 59
   • pucki – 48
   • starogardzki – 45
   • gdański – 43
   • malborski – 38
   • tczewski – 38
   • kwidzyński – 35
   • słupski – 31
   • sztumski – 31
   • lęborski – 27
   • Słupsk – 25
   • chojnicki – 21
   • człuchowski – 19
   • bytowski – 16
   • nowodworski – 15
   • kościerski – 10
   • Sopot – 10
   • [/lista]

    Mieszkańcy Pomorza, którzy ostatnio zmarli, wg raportu z 14.01.2021 r.:
    [lista]
   • słupski - 8, 8, 0
   • Słupsk - 3, 3, 0
   • chojnicki - 1, 1, 0
   • Gdańsk - 1, 1, 0
   • Gdynia - 1, 1, 0
   • tczewski - 1, 1, 0
   • kwidzyński - 1, 0, 1
   • [/lista]


    [sc]Aktualizacja - środa, 13.01.2021 r.[/sc]

    Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby potwierdzono 43 nowe zakażenia koronawirusem w powiecie malborskim. Od początku epidemii odnotowano do tej pory łącznie 3441 zakażeń.
    Na mapie ze statystykami, udostępnianej codziennie przez MZ, w województwie pomorskim tylko pow. malborski i Słupsk są oznaczone najciemniejszym kolorem. Oznacza on, że minionej doby potwierdzono 6,42 zakażeń i więcej na 10 tysięcy mieszkańców.

    Na Pomorzu odnotowano 729 nowych zakażeń, a w całej Polsce - 9053.
    Wg najnowszego raportu w naszym województwie zmarły 32 osoby (3 na COVID), a w skali kraju - 481 (117 na COVID).

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • Gdańsk – 129
   • Gdynia – 106
   • wejherowski – 67
   • słupski – 62
   • Słupsk – 61
   • gdański – 55
   • malborski – 43
   • kartuski – 39
   • kwidzyński – 24
   • człuchowski – 20
   • chojnicki – 17
   • starogardzki – 17
   • kościerski – 16
   • pucki – 16
   • bytowski – 15
   • nowodworski – 12
   • tczewski – 11
   • sztumski – 9
   • Sopot – 6
   • lęborski – 4
   • [/lista]

    Mieszkańcy Pomorza, którzy ostatnio zmarli, wg raportu z 13.01.2021 r.:
    [lista]
   • Gdańsk – 6 osób, 5 miało choroby współistniejące, 1 zmarła na COVID
   • Gdynia – 6 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
   • bytowski – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • człuchowski – 3 osoby, 2 miały choroby współistniejące, 1 na COVID
   • gdański – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • tczewski – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • chojnicki – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • starogardzki – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • kartuski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • kwidzyński – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • sztumski – 1 osoba, na COVID
   • wejherowski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - wtorek, 12.01.2021 r.[/sc]

    Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 3 mieszkańców powiatu malborskiego zakażonych wcześniej koronawirusem. Z danych wynika, że zmarli na COVID-19. Epidemia zabrała już 63 osoby z naszego powiatu. Część zmarłych miała choroby współistniejące, część była ofiarą choroby wywołanej przez SARS-CoV-2.

    W nowym raporcie jest również mowa o 19 nowych przypadkach zakażenia w powiecie malborskim. Od początku epidemii to już 3398 zakażeń.

    Na Pomorzu odnotowano 583 nowe zakażenia. Zmarło 25 osób, w tym 7 na COVID.
    W całym kraju potwierdzono 5569 zakażeń. Zmarło 326 osób, w tym 93 na COVID.

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • Gdańsk – 215
   • Gdynia – 77
   • pucki – 46
   • tczewski – 40
   • gdański – 26
   • starogardzki – 25
   • wejherowski – 24
   • kartuski – 21
   • malborski – 19
   • sztumski – 15
   • chojnicki – 13
   • Słupsk – 13
   • kwidzyński – 9
   • słupski – 9
   • Sopot – 9
   • człuchowski – 8
   • kościerski – 7
   • bytowski – 3
   • lęborski – 2
   • nowodworski – 2
   • [/lista]

    Mieszkańcy Pomorza, którzy ostatnio zmarli, wg raportu z 12.01.2021 r.:
    [lista]
   • Gdańsk – 14 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Gdynia – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • malborski – 3 osoby, wszystkie zmarły na COVID
   • kościerski – 2 osoby, obie zmarły na COVID
   • kwidzyński – 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 zmarła na COVID
   • starogardzki – 1 osoba, na COVID
   • [/lista]

    [sc]Aktualizacja - poniedziałek, 11.01.2021 r.[/sc]

    Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w powiecie malborskim potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Od początku epidemii odnotowano więc 3379 zakażeń.
    Na Pomorzu potwierdzono 509 nowych przypadków zakażenia, a w całej Polsce - 462.

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • Gdańsk – 100
   • wejherowski – 57
   • Gdynia – 54
   • kartuski – 38
   • gdański – 36
   • kwidzyński – 33
   • tczewski – 28
   • Słupsk – 22
   • pucki – 21
   • słupski – 21
   • starogardzki – 19
   • sztumski – 16
   • lęborski – 15
   • chojnicki – 14
   • bytowski – 9
   • kościerski – 9
   • Sopot – 7
   • nowodworski – 5
   • malborski – 4
   • człuchowski – 1
   • [/lista]

    Według tego najnowszego raportu, na Pomorzu zmarły 22 osoby, aż 19 to mieszkańcy Gdańska, spośród których dwie osoby zmarły bezpośrednio na COVID-19. Resort poinformował też o śmierci 2 mieszkańców powiatu gdańskiego i 1 osoby z powiatu kościerskiego – wszystkie miały choroby współistniejące.
    W całej Polsce zmarło 75 osób (10 na COVID).

    [sc]Aktualizacja - niedziela, 10.01.2021 r.[/sc]

    W powiecie malborskim minionej doby odnotowano 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii jest więc 3375 zakażeń, oczywiście tych potwierdzonych w wyniku przeprowadzenia testów na obecność SARS-CoV-2.

    Na Pomorzu jest mowa o 1010 nowych przypadkach zakażenia, a w skali kraju - 9410.
    Z najnowszego raportu wynika, że w województwie pomorskim zmarły 24 osoby (3 na COVID), a w całej Polsce - 136 (41 na COVID).

    Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
    [lista]
   • Gdańsk – 175
   • Gdynia – 142
   • Słupsk – 102
   • pow. wejherowski – 81
   • słupski – 67
   • tczewski – 62
   • kwidzyński – 60
   • malborski – 54
   • gdański – 45
   • starogardzki – 43
   • kartuski – 38
   • chojnicki – 28
   • bytowski – 25
   • sztumski – 21
   • kościerski – 16
   • człuchowski – 15
   • pucki – 13
   • nowodworski – 9
   • Sopot – 9
   • lęborski – 5
   • [/lista]

    Mieszkańcy Pomorza, którzy ostatnio zmarli, wg raportu z 10.01.2021 r.:
   • Gdańsk – 17 osób, 16 miało choroby współistniejące, 1 zmarła na COVID
   • Gdynia – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • pow. chojnicki – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • gdański – 1 osoba, na COVID
   • kartuski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • starogardzki – 1 osoba, na COVID


   Aktualizacja - sobota, 9.01.2021 r.   Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w powiecie malborskim. W najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarły 2 osoby, które wcześniej były zakażone SARS-CoV-2. Od początku epidemii w Polsce odeszło już 60 mieszkańców naszego powiatu, którzy mieli choroby współistniejące lub zmarli bezpośrednio na COVID-19.

   W nowym raporcie MZ podało też, że minionej doby w pow. malborskim potwierdzono 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii odnotowano 3321 zakażeń.

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 255
   • Gdynia – 143
   • wejherowski – 80
   • gdański – 71
   • słupski – 56
   • kartuski – 39
   • tczewski – 39
   • Słupsk – 38
   • pucki – 36
   • kwidzyński – 33
   • malborski – 26
   • bytowski – 24
   • człuchowski – 22
   • sztumski – 22
   • chojnicki – 18
   • lęborski – 17
   • starogardzki – 16
   • nowodworski – 15
   • Sopot – 15
   • kościerski – 9


   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli ostatnio, wg raportu z 9.01.2021 r.:
   • Słupsk – 10 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
   • słupski – 5 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
   • tczewski – 4 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • malborski – 2 osoby, obie zmarły na COVID
   • starogardzki – 2 osoby, obie zmarły na COVID
   • wejherowski – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • bytowski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • kościerski – 1 osoba, na COVID


   Aktualizacja - piątek, 8.01.2021 r.   Z informacji przekazanej przez Ministerstwo Zdrowia w piątek wynika, że zmarła 1 osoba z powiatu malborskiego, która wcześniej zakaziła się SARS-CoV-2. Resort podaje, że bezpośrednią przyczyną śmierci był COVID-19.
   Od początku epidemii odeszło już 58 mieszkańców naszego powiatu, którzy zakazili się i zmarli na chorobę wywołaną przez koronawirusa albo na choroby współistniejące.

   W nowym raporcie MZ jest też mowa o 18 nowych przypadkach zakażenia w powiecie malborskim. Od początku epidemii potwierdzono więc u nas już 3295 zakażeń.

   W najnowszym raporcie resort podaje, że na Pomorzu odnotowano 987 nowych zakażeń, a w całym kraju - 8790. W województwie pomorskim zmarło 28 osób (8 na COVID), natomiast w skali kraju - 272 osoby (60 na COVID).

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 197
   • kościerski – 93
   • Słupsk – 93
   • pucki – 87
   • wejherowski – 83
   • kartuski – 59
   • Gdynia – 58
   • słupski – 52
   • starogardzki – 47
   • gdański – 43
   • tczewski – 41
   • kwidzyński – 35
   • chojnicki – 29
   • człuchowski – 19
   • malborski – 18
   • bytowski – 5
   • nowodworski – 5
   • Sopot – 5
   • sztumski – 2


   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli ostatnio, wg raportu z 8.01.2021 r.:
   • Gdańsk – 6 osób, 5 miało choroby współistniejące, 1 zmarła na COVID
   • Gdynia – 5 osób, 4 miały choroby współistniejące, 1 na COVID
   • człuchowski – 3 osoby, 2 miały choroby współistniejące, 1 na COVID
   • kartuski – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Sopot – 3 osoby, 2 miały choroby współistniejące, 1 na COVID
   • wejherowski – 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 na COVID
   • kwidzyński – 1 osoba, na COVID
   • malborski – 1 osoba, na COVID
   • gdański – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • starogardzki – 1 osoba, na COVID
   • sztumski – 1 osoba, miała choroby współistniejące


   Aktualizacja - czwartek, 7.01.2021 r.   Z raportu opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w powiecie malborskim przybyło 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii potwierdzono więc 3277 zakażeń. Na szczęście w nowym raporcie nie ma mowy o tym, ktoś z naszego powiatu zmarł w wyniku zakażenia SARS-CoV-2.

   W województwie pomorskim odnotowano 1003 nowe przypadki zakażenia, w całym kraju - 12 054. Na Pomorzu zmarło 10 osób (3 na COVID), w całej Polsce - 148 (38 na COVID).

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 243
   • Gdynia – 149
   • wejherowski – 148
   • gdański – 50
   • kartuski – 48
   • tczewski – 43
   • starogardzki – 40
   • bytowski – 36
   • kwidzyński – 32
   • słupski – 31
   • sztumski – 31
   • człuchowski – 24
   • chojnicki – 23
   • lęborski – 19
   • malborski – 18
   • pucki – 18
   • nowodworski – 17
   • Słupsk – 17
   • Sopot – 10
   • kościerski – 5


   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli ostatnio, wg raportu z 7.01.2021 r.:
   • Gdynia - , 4, 4, 0
   • kartuski - , 3, 3, 0
   • kościerski - , 2, 0, 2
   • bytowski - , 1, 0, 1


   Aktualizacja - środa, 6.01.2020 r.   Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w powiecie malborskim potwierdzono 77 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Od początku epidemii mamy więc oficjalnie odnotowanych 3259 zakażeń.
   Na szczęście, w dzisiejszym raporcie nie ma mowy o tym, by zmarł ktoś z powiatu malborskiego, wcześniej zakażony koronawirusem.

   Na Pomorzu potwierdzono 1148 nowych przypadków zakażenia, w całej Polsce - 14 151.
   W województwie pomorskim zmarło 31 osób (6 na COVID), a w całym kraju - 553 osoby (144 na COVID).

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • Gdańsk – 225
  • Gdynia – 195, 2, 2, 0
  • pow. wejherowski – 99
  • malborski – 77
  • Słupsk – 62
  • gdański – 60
  • starogardzki – 59
  • pucki – 57
  • słupski – 54
  • kartuski – 41
  • tczewski – 36
  • człuchowski – 33
  • kwidzyński – 30
  • bytowski – 23
  • sztumski – 23
  • chojnicki – 22
  • kościerski – 19
  • Sopot – 12
  • nowodworski – 11
  • lęborski – 7

   Mieszkańcy Pomorza, którzy ostatnio zmarli, wg raportu z 6.01.2021 r.:
  • Gdańsk – 7 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
  • gdański - 5 osób, 3 miały choroby współistniejące, 2 zmarły na COVID
  • tczewski - 4 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
  • lęborski - 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
  • bytowski - 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
  • kościerski - 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 na COVID
  • Sopot - 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 na COVID
  • kwidzyński - 1 osoba, miała choroby współistniejące
  • pucki - 1 osoba, na COVID
  • starogardzki - 1 osoba, na COVID
  • sztumski - 1 osoba, miała choroby współistniejące


   Aktualizacja - wtorek, 5.01.2021 r.   Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że bezpośrednio na COVID-19 zmarło aż 6 mieszkańców powiatu malborskiego, którzy wcześniej byli zakażeni koronawirusem. Odeszli w ciągu kliku ostatnich dni, a dopiero teraz (brzmi to oczywście strasznie) ich śmierć została ujęta w statystykach MZ.
   Według danych udostępnionych do tej pory, w powiecie malborskim zmarło od początku epidemii już 57 osób.

   Resort przekazał 5 stycznia, że w całym województwie pomorskim zmarło 39 osób, większość miała choroby współistniejące, a 7 zmarło na COVID-19. W całym kraju odeszło 341 osób (85 na COVID-19).

   W nowym raporcie MZ podało informację o 6 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii potwierdzono 3182 zakażenia.
   Na Pomorzu odnotowano 534 zakażenia, a w całym kraju - 7624

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 189
   • wejherowski – 44
   • Gdynia – 43
   • pucki – 40
   • kartuski – 37
   • gdański – 30
   • tczewski – 26
   • kościerski – 22
   • chojnicki – 19
   • Sopot – 11
   • słupski – 10
   • starogardzki – 10
   • człuchowski – 9
   • Słupsk – 9
   • kwidzyński – 8
   • bytowski – 7
   • malborski – 6
   • nowodworski – 5
   • lęborski – 3
   • sztumski – 2


   Mieszkańcy Pomorza, którzy ostatnio zmarli, wg raportu z 5.01.2021 r.:
  • Gdańsk – 8 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
  • Gdynia – 8 osób, 7 miało choroby współistniejące, 1 zmarła na COVID
  • malborski – 6 osób, wszystkie zmarły na COVID
  • kwidzyński – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
  • wejherowski – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
  • kościerski – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
  • starogardzki – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
  • tczewski – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
  • chojnicki – 1 osoba, miała choroby współistniejące
  • Sopot – 1 osoba, miała choroby współistniejące
  • człuchowski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
  • pucki – 1 osoba, miała choroby współistniejące

   Aktualizacja - poniedziałek, 4.01.2021 r.   8 nowych przypadków zakażenia koronwirusem potwierdzono minionej doby w powiecie malborskim. Trzeba wziąć pod uwagę, że w długi weekend raportowanie, jak zwykle w dni wolne, nie odzwierciedla stanu faktycznego. Mniej osób kierowanych jest do punktów wymazowych, laboratoria też pracują na "mniejszych obrotach". Niemniej, od początku epidemii w naszym powiecie odnotowano 3176 zakażeń.

   Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
   • Gdańsk - 192
   • Gdynia - 78
   • pow. gdański - 55
   • Słupsk- 40
   • wejherowski - 37
   • kartuski - 35
   • starogardzki - 30
   • słupski - 25
   • tczewski - 18
   • sztumski - 16
   • bytowski - 14
   • kościerski - 14
   • kwidzyński - 12
   • człuchowski - 12
   • chojnicki - 9
   • lęborski - 8
   • malborski - 8
   • Sopot - 7
   • pucki - 7
   • nowodworski - 3


   Aktualizacja - niedziela, 3.01.2021 r.   Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielnym raporcie, że w powiecie malborskim minionej doby u 21 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem. Od początku epidemii odnotowano więc 3168 zakażeń. To oczywiście oficjalne dane dotyczące osób, którym wykonano test.
   W najnowszym raporcie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych z powiatu malborskiego.

   W województwie pomorskim potwierdzono 705 przypadków zakażenia, w całej Polsce - 5739.
   Na Pomorzu zmarły 4 osoby (wszystkie miały choroby współistniejące), a w całym kraju - 61 (4 osoby na COVID).

   Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
   • Gdańsk – 172
   • Gdynia – 92
   • pucki – 84
   • wejherowski – 74
   • tczewski – 50
   • Słupsk – 42
   • gdański – 35
   • słupski – 34
   • sztumski – 29
   • kartuski – 21
   • malborski – 21
   • kwidzyński – 14
   • Sopot – 9
   • kościerski – 8
   • człuchowski – 6
   • starogardzki – 6
   • bytowski – 3
   • nowodworski – 3
   • chojnicki – 1
   • lęborski – 0


   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli, wg raportu z 3.01.2021 r.:
   • Gdańsk – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • kartuski - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • kościerski - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • kwidzyński - 1 osoba, miała choroby współistniejące


   Aktualizacja - sobota, 2.01.2021 r.   Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w powiecie malborskim potwierdzono 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii odnotowano 3147 zakażeń.
   W sumie 787 mieszkańców województwa pomorskiego dowiedziało się minionej doby, że ma SARS-CoV-2, a w całym kraju - 6945 osób.

   Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych z Pomorza, a w skali Polski jest mowa o 102 ofiarach śmiertelnych. 18 osób zmarło na COVID-19.

   • Gdańsk – 219
   • Gdynia – 61
   • pow. kwidzyński – 60
   • wejherowski – 55
   • gdański – 51
   • tczewski – 51
   • pucki – 50
   • starogardzki – 46
   • sztumski – 35
   • kartuski – 33
   • bytowski – 22
   • chojnicki – 21
   • człuchowski – 20
   • kościerski – 16
   • Słupsk – 15
   • malborski – 12
   • słupski – 10
   • lęborski – 4
   • Sopot – 4
   • nowodworski – 2


   Aktualizacja - piątek, 1.01.2021 r.   W najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia przy powiecie malborskim podaje liczbę 42 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Od początku epidemii potwierdzono więc wirusa u 3135 mieszkańców naszego powiatu.

   W oficjalnych najnowszych danych MZ nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych, ale jak wiemy, 31 grudnia wieczorem zmarł wieloletni malborski samorządowiec, Bogdan Kułakowski.

   Z nowego raportu MZ wynika, że na Pomorzu potwierdzono 1027 nowych zakażeń, a w całej Polsce - 11 008.
   To samo źródło podaje, że w przypadku województwa pomorskiego jest mowa o 24 osobach, które zmarły ostatnio (4 na COVID), a w skali kraju odeszło 400 osób (122 na COVID).

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 167
   • Gdynia – 153
   • wejherowski – 128
   • Słupsk – 80
   • gdański – 69
   • słupski – 59
   • kartuski – 55
   • malborski – 42
   • kwidzyński – 40
   • tczewski – 35
   • człuchowski – 31
   • pucki – 26
   • chojnicki – 25
   • starogardzki – 22
   • kościerski – 21
   • sztumski – 21
   • nowodworski – 19
   • Sopot – 17
   • lęborski – 14
   • bytowski – 2


   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli, wg raportu z 1.01.2021 r:
   • tczewski – 7 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Gdańsk – 5 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
   • chojnicki – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • człuchowski – 3 osoby, 2 miały choroby współistniejące, 1 zmarła na COVID
   • kartuski – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • bytowski – 1 osoba, na COVID
   • starogardzki – 1 osoba, na COVID
   • sztumski - 1 osoba, na COVID
   • wejherowski - 1 osoba, na COVID


   Aktualizacja - czwartek - 31.12.2020 r.   Z raportu MZ wynika, że zmarły 3 osoby z powiatu malborskiego, które wcześniej były zakażone koronawirusem. Podano, że jedna osoba miała choroby współistniejące, a dwie na COVID-19. Niestety, od początku epidemii odeszło już 51 mieszkańców naszego powiatu, którzy zmarli na chorobę wywołaną przez koronawirusa albo SARS-CoV-2 przyczynił się do rozwoju innych chorób.

   Ministerstwo poinformowało również, że minionej doby (30 grudnia) w pow. malborskim potwierdzono 73 nowe przypadki zakażenia. Od początku epidemii odnotowano więc oficjalnie 3093 zakażenia.

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 269
   • Gdynia – 153
   • chojnicki – 97
   • wejherowski – 93
   • Słupsk – 81
   • malborski – 73
   • gdański – 69
   • tczewski – 65
   • starogardzki – 62
   • słupski – 61
   • kartuski – 37
   • kwidzyński – 37
   • lęborski – 31
   • nowodworski – 17
   • człuchowski – 24
   • sztumski – 24
   • bytowski – 22
   • kościerski – 18
   • Sopot – 9


   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli, wg raportu z 31.12.2020 r.:
   • Gdynia – 9 osób, 3 miały choroby współistniejące, 6 zmarło na COVID
   • Gdańsk – 7 osób, 6 miało choroby współistniejące, 1 na COVID
   • słupski – 6 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
   • kościerski – 4 osoby, 3 miały choroby współistniejące, 1 na COVID
   • malborski – 3 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 2 na COVID
   • Słupsk – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • wejherowski - 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • kartuski – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • lęborski - 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • człuchowski – 1 osoba, na COVID
   • gdański – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • starogardzki - 1 osoba, miała choroby współistniejące


   Na Pomorzu odnotowano 1288 nowych zakażeń, a w kraju - 13 397. W naszym województwie zmarły 42 osoby (11 na COVID), a w całej Polsce – 532 (104 na COVID).

   Aktualizacja - środa, 30.12.2020 r.   Złe wiadomości o śmierci kolejnych osób dotyczą nie tylko minionej doby, ale też wcześniejszych dni, z okresem świątecznym włącznie, dlatego na Pomorzu jest mowa aż o 45 ofiarach śmiertelnych, a w całej Polsce aż o 565 zmarłych.
   Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o 3 kolejnych mieszkańcach powiatu malborskiego, którzy byli zakażeni SARS-CoV-2 i zmarli. Od początku epidemii odeszło już 48 mieszkańców naszego powiatu, którzy zmarli na COVID lub choroby współistniejące.

   Z nowego raportu resortu wynika też, że w pow. malborskim potwierdzono 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii odnotowano więc 3020 zakażeń. Mowa oczywiście o udokumentowanych przypadkach po pobraniu wymazu i wykonaniu testu.

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 274
   • Gdynia – 158
   • wejherowski – 105
   • gdański – 80
   • Słupsk – 69
   • pucki – 52
   • starogardzki – 37
   • tczewski – 36
   • sztumski – 35
   • kartuski – 33
   • malborski – 32
   • człuchowski – 31
   • bytowski – 25
   • kościerski – 22
   • nowodworski – 18
   • kwidzyński – 17
   • lęborski – 15
   • Sopot – 11
   • chojnicki – 8
   • słupski – 4


   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli, wg raportu z 30.12.2020:
   • tczewski – 11 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Gdańsk – 7 osób, 6 miało choroby współistniejące, 1 zmarła na COVID
   • słupski – 4 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • człuchowski – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • malborski – 3 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 2 zmarły na COVID
   • starogardzki – 3 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 2 na COVID
   • wejherowski – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Gdynia – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • pucki – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • Słupsk – 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 na COVID
   • Sopot – 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 na COVID
   • sztumski – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • gdański – 1 osoba, miała choroby współistniejące


   Aktualizacja - wtorek, 29.12.2020 r.   Z danych MZ wynika, że w powiecie malborskim potwierdzono 20 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Licząc od początku epidemii, w sumie odnotowano 2988 przypadków.
   Niestety, w nowym raporcie jest mowa o śmierci 1 osoby na COVID-19. Od początku epidemii zmarło 45 mieszkańców powiatu malborskiego.

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 133
   • Gdynia – 78
   • wejherowski – 27
   • kartuski – 25
   • Sopot – 23
   • kwidzyński – 22
   • malborski – 20
   • pucki – 20
   • tczewski – 19
   • słupski – 18
   • Słupsk – 17
   • Gdański – 15
   • człuchowski – 14
   • chojnicki – 11
   • starogardzki – 10
   • bytowski – 9
   • kościerski – 6
   • lęborski – 6
   • sztumski – 6
   • nowodworski – 4


   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli, według raportu z 29.12.2020:
   • Gdańsk – 7 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Gdynia – 4 osób, wszystkie zmarły na COVID
   • chojnicki – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • kwidzyński – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • nowodworski – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • człuchowski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • kartuski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • lęborski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • malborski – 1 osoba, na COVID


   Aktualizacja - poniedziałek, 28.12.2020 r.   W powiecie malborskim koronawirusa potwierdzono u 16 kolejnych osób. To oznacza, że od początku epidemii udokumentowano 2968 zakażeń.
   W województwie pomorskim odnotowano 404 zakażenia, a w Polsce - 3211. Na Pomorzu zmarły 2 osoby (z Gdańska i Gdyni), które miały choroby współistniejące. Ministerstwo Zdrowia podało, że w całym kraju zmarło 29 osób, w tym 1 na COVID. Trzeba wziąć pod uwagę to, że w długi świąteczny weekend nie wpłynęły wszystkie dane do systemu informacyjnego, więc te małe liczby - niestety - mogą nie oddawać stanu faktycznego.

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 126
   • Gdynia – 55
   • pow. pucki – 44
   • wejherowski – 32
   • kartuski – 26
   • gdański – 24
   • chojnicki – 19
   • malborski – 16
   • Słupsk – 12
   • nowodworski – 10
   • słupski – 9
   • lęborski – 7
   • Sopot – 6
   • bytowski – 4
   • sztumski – 4
   • kwidzyński – 3
   • starogardzki – 3
   • tczewski – 3
   • kościerski – 1
   • człuchowski – 0


   Aktualizacja - niedziela, 27.12.2020 r.   Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że minionej doby na Pomorzu zmarły cztery osoby: dwie z powiatu lęborskiego, jedna z kościerskiego i jedna z Gdańska. Wszystkie miały chory współistniejące.

   W Polsce potwierdzono 3678 nowych przypadków zakażenia, w województwie pomorskim - 536, a w powiecie malborskim - 10. W naszym powiecie od początku epidemii odnotowano 2952 zakażenia.

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 196
   • Gdynia – 41
   • wejherowski – 41
   • tczewski – 28
   • starogardzki – 28
   • Słupsk – 27
   • kartuski – 24
   • pucki – 22
   • kwidzyński – 16
   • lęborski – 11
   • malborski – 10
   • bytowski – 8
   • chojnicki – 8
   • nowodworski – 7
   • sztumski – 7
   • Sopot – 6
   • kościerski – 5
   • słupski – 5
   • człuchowski – 4


   Aktualizacja - sobota, 26.12.2020 r.   Z raportu MZ wynika, że w powiecie malborskim potwierdzono... tylko 1 nowy przypadek zakażenia koronawirusem, najmniej w województwie pomorskim. Trzeba wziąć pod uwagę, że trwają święta, lekarze nie wystawiają skierowań na pobranie wymazu. Obecne dane dotyczą przede wszystkim testów wykonanych przed świątecznym długim weekendem.
   Od początku epidemii w pow. malborskim potwierdzono 2942 zakażenia.

   W całym województwie pomorskim potwierdzono 487 nowych przypadków zakażenia, w Polsce – 5048. Na Pomorzu nikt nie zmarł, w kraju odeszło 69 osób (4 na COVID).

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 83
   • Gdynia – 68
   • wejherowski – 52
   • tczewski – 41
   • chojnicki – 36
   • kartuski – 33
   • gdański – 26
   • Słupsk – 21
   • człuchowski – 20
   • starogardzki – 19
   • kwidzyński – 17
   • słupski – 17
   • bytowski – 12
   • kościerski – 9
   • lęborski – 9
   • sztumski – 8
   • Sopot – 6
   • nowodworski – 2
   • malborski - 1


   Aktualizacja - piątek, 25.12.2020 r.   Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w powiecie malborskim potwierdzono 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii wynik pozytywny badania miało do tej pory 2941 osób.
   W województwie pomorskim potwierdzono 666 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, a w całej Polsce - 9077.

   W najnowszym raporcie nie ma, na szczęście, informacji o ofiarach śmiertelnych z powiatu malborskiego. Na Pomorzu zmarło 10 osób (1 osoba bezpośrednio na COVID), a w kraju - 240 (63 na COVID).

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:

   • Gdańsk – 166
   • Gdynia – 112
   • wejherowski – 57
   • gdański – 54
   • malborski – 40
   • słupski – 31
   • Słupsk – 29
   • kartuski – 28
   • tczewski – 28
   • kwidzyński – 18
   • nowodworski – 16
   • sztumski – 16
   • Sopot - 14
   • starogardzki – 12
   • lęborski – 11
   • chojnicki – 10
   • pucki – 9
   • kościerski – 8
   • bytowski – 6
   • człuchowski – 1


   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli minionej doby:

   • Gdańsk – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Gdynia – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • nowodworski – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • człuchowski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • starogardzki – 1 osoba, na COVID   Aktualizacja - czwartek, 24.12.2020 r.   Dane Ministerstwa Zdrowia pokazują, że w powiecie malborskim potwierdzono 50 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Liczba zakażeń, licząc od początku epidemii, a dokładnie od momentu wykonywania testów, zbliża się już do 3 tysięcy. Do tej pory odnotowano 2901 przypadków w naszym powiecie.

   Na szczęście, za minioną dobę MZ nie podało tych najgorszych informacji dla powiatu malborskiego.

   Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
   • Gdynia – 192
   • Gdańsk – 170
   • wejherowski – 82
   • Słupsk – 81
   • starogardzki – 60
   • słupski – 54
   • pucki – 51
   • malborski – 50
   • gdański – 47
   • tczewski – 47
   • chojnicki – 40
   • kwidzyński – 40
   • sztumski – 37
   • kartuski – 31
   • kościerski – 27
   • człuchowski – 24
   • bytowski – 23
   • nowodworski – 21
   • Sopot – 17
   • lęborski – 13


   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli minionej doby:
   • tczewski - , 4, 4, 0
   • Gdynia - , 3, 2, 1
   • gdański - , 2, 2, 0
   • starogardzki - , 2, 1, 1
   • sztumski - , 2, 0, 2
   • bytowski - , 1, 1, 0
   • kartuski - , 1, 1, 0
   • kwidzyński - , 1, 1, 0
   • lęborski - , 1, 1, 0
   • nowodworski - , 1, 1, 0   Aktualizacja - środa, 23.12.2020 r.   Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w powiecie malborskim potwierdzono 53 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Liczba infekcji od początku epidemii przekroczyła więc granicę 2800 udokumentowanych przypadków. Dokładnie odnotowano 2851 zakażeń.

   Na szczęście, minionej doby nikt z powiatu malborskiego nie zmarł. Od początku epidemii odeszły 44 osoby.

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 291
   • Gdynia – 124
   • wejherowski – 81
   • malborski – 53
   • Słupsk – 51
   • gdański – 45
   • człuchowski – 38
   • tczewski – 36
   • pucki – 34
   • starogardzki – 34
   • kartuski – 32
   • słupski – 28
   • kwidzyński – 26
   • bytowski – 21
   • nowodworski – 18
   • lęborski – 15
   • chojnicki – 14
   • kościerski – 9
   • Sopot – 10
   • sztumski – 8


   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli minionej doby:
   • Gdańsk – 12 osób, 11 miało choroby współistniejące, 1 zmarła na COVID
   • pow. kwidzyński – 4 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • słupski – 4 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Słupsk – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • człuchowski – 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 zmarła na COVID
   • Gdynia – 1 osoba, na COVID
   • kartuski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • kościerski – 1 osoba, na COVID
   • tczewski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • wejherowski – 1 osoba, miała choroby współistniejące


   Aktualizacja - wtorek, 22.12.2020 r.   We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby zmarła jedna osoba z powiatu malborskiego zakażona wcześniej koronawirusem. Z danych resortu wynika, że SARS-CoV-2 w połączeniu z innymi chorobami przyczynił się do śmierci mieszkańca naszego powiatu. Od początku epidemii odeszły 44 osoby.

   MZ podało również, że w pow. malborskim potwierdzono 19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Do tej pory odnotowano 2798 zakażeń.

   Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
   • Gdańsk - 190
   • Gdynia – 81
   • pucki – 50
   • kościerski – 44
   • Słupsk – 42
   • słupski – 42
   • kartuski – 39
   • wejherowski – 37
   • gdański – 22
   • chojnicki – 19
   • malborski – 19
   • tczewski – 19
   • starogardzki – 15
   • człuchowski – 13
   • lęborski – 13
   • Sopot – 13
   • kwidzyński – 11
   • nowodworski – 11
   • bytowski – 10
   • sztumski – 7


   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli minionej doby:
   • człuchowski – 3 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 2 zmarły na COVID
   • gdański – 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 na COVID
   • starogardzki – 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 na COVID
   • Gdynia – 1 osoba, na COVID
   • pucki – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • malborski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • Sopot – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • nowodworski – 1 osoba, miała choroby współistniejące


   Aktualizacja - poniedziałek, 21.12.2020 r.   Zacznijmy od dobrej wiadomości. Na szczęście, minionej doby nikt z powiatu malborskiego nie zmarł na COVID lub na choroby współistniejące, które w połączeniu z zakażeniem koronawirusem niszczą organizm. W całym województwie pomorskim zmarły 2 osoby - mieszkańcy Gdyni (na COVID). W całej Polsce było 77 ofiar śmiertelnych.

   Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że minionej doby w pow. malborskim potwierdzono 48 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Resort przekazuje dane również w postaci mapy z kolorami. Nasz powiat został zaznaczony najciemniejszą barwą, granatowym wpadającym już niemal w czerń. Do koloru przypisane są dane liczbowe. Wygląda więc na to, że w niedzielę było 5,69 i więcej zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Na Pomorzu tym razem nigdzie nie jest tak "ciemno", jak w powiecie malborskim.

   Od początku epidemii w naszym powiecie potwierdzono 2779 przypadków zakażenia koronawirusem.

   Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
   • Gdańsk – 175
   • Gdynia – 59
   • malborski – 48
   • wejherowski – 48
   • gdański – 38
   • kartuski – 31
   • Słupsk – 21
   • słupski – 19
   • bytowski – 17
   • człuchowski – 15
   • pucki – 14
   • kwidzyński – 12
   • starogardzki – 12
   • chojnicki – 11
   • tczewski – 8
   • sztumski – 7
   • kościerski – 5
   • lęborski – 4
   • nowodworski – 3
   • Sopot – 2


   Aktualizacja - niedziela, 20.12.2020 r.   Liczba mieszkańców powiatu malborskiego, którzy byli zakażeni koronawirusem i niestety zmarli, wzrosła do 43. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, dwie osoby, które odeszły minionej doby, miały choroby współistniejące.
   W województwie pomorskim zmarły 3 osoby. Trzecią ofiarą śmiertelną jest mieszkaniec powiatu chojnickiego, który był zakażony i miał choroby współistniejące.
   W Polsce zmarły 143 osoby (39 na COVID).

   W niedzielę resort poinformował również o 24 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 w powiecie malborskim. Od początku epidemii odnotowano więc 2731 zakażeń.
   Na Pomorzu było 817 nowych przypadków zakażenia, w całej Polsce - 8594.

   Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
   • Gdańsk - 183
   • Gdynia – 102
   • wejherowski – 65
   • gdański - 61
   • Słupsk – 61
   • tczewski – 52
   • starogardzki – 45
   • słupski – 40
   • kartuski – 28
   • malborski – 24
   • Sopot - 24
   • człuchowski – 20
   • sztumski – 20
   • kwidzyński – 17
   • lęborski – 16
   • nowodworski – 16
   • bytowski – 15
   • chojnicki – 14
   • kościerski – 7
   • pucki – 7


   Aktualizacja - sobota, 19.12.2020 r.   Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w powiecie malborskim potwierdzono 66 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba zakażeń odnotowanych od początku epidemii wynosi 2707.
   Na szczęście, w ciągu minionej doby w powiecie malborskim nikt nie umarł. Od początku epidemii odeszło 41 mieszkańców naszego powiatu.

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 271
   • Gdynia – 149
   • wejherowski – 80
   • malborski – 66
   • Słupsk – 64
   • tczewski – 53
   • gdański – 51
   • słupski – 42
   • kartuski – 38
   • pucki – 34
   • kwidzyński – 28
   • starogardzki – 28
   • człuchowski – 24
   • lęborski – 19, 3, 3, 0
   • Sopot – 19
   • sztumski – 18
   • kościerski – 17
   • chojnicki – 14
   • nowodworski – 14
   • bytowski – 11


   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli minionej doby:
   • Gdańsk – 10 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
   • gdański – 5 osób, 4 miały choroby współistniejące, 1 na COVID
   • Gdynia - 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • kartuski – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • starogardzki - 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 na COVID
   • chojnicki - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • kościerski - 1 osoba, na COVID
   • kwidzyński - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • Słupsk - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • słupski - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • tczewski - 1 osoba, miała choroby współistniejące   Aktualizacja - piątek, 18.12.2020 r.   Ministerstwo Zdrowia podało, że w powiecie malborskim potwierdzono 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To oznacza, że od początku epidemii odnotowano 2641 zakażeń.
   Niestety, są złe wiadomości. Minionej doby zmarło 2 mieszkańców naszego powiatu. Od początku epidemii odeszło już 41 osób z pow. malborskiego, które zakaziły się SARS-CoV-2.

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
  • Gdańsk – 189
  • Gdynia – 149
  • wejherowski – 72
  • tczewski – 68
  • gdański – 55
  • Słupsk – 54
  • malborski – 44
  • słupski – 41
  • człuchowski – 37
  • pucki – 36
  • starogardzki – 33
  • kartuski – 29
  • chojnicki – 28
  • kwidzyński – 27
  • bytowski – 24
  • kościerski – 18
  • sztumski – 17
  • lęborski – 10
  • nowodworski – 10
  • Sopot – 10

   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli minionej doby:
   • starogardzki – 5 osób, 3 miały choroby współistniejące, 2 zmarły na COVID
   • tczewski – 4 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • kwidzyński – 3 osoby, 2 miały choroby współistniejące, 1 na COVID
   • chojnicki – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • Gdańsk – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • malborski – 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 na COVID
   • bytowski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • człuchowski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • gdański – 1 osoba, na COVID
   • Gdynia – 1 osoba, na COVID
   • lęborski – 1 osoba, miała choroby współistniejące


   Aktualizacja - czwartek, 17.12.2020 r.   Z najnowszego raportu wynika, że w powiecie malborskim potwierdzono 19 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Od początku epidemii odnotowano więc 2597 przypadków.
   Na szczęście, po minionej dobie nie ma najgorszych informacji.

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 247
   • Gdynia – 115
   • pow. wejherowski – 85
   • gdański – 58
   • starogardzki – 57
   • pucki – 49
   • tczewski – 48
   • człuchowski – 41
   • Słupsk - 32
   • słupski – 31
   • bytowski – 26
   • kwidzyński – 26
   • kartuski – 24
   • chojnicki – 23
   • sztumski – 20
   • malborski – 19
   • kościerski – 18
   • lęborski – 14
   • nowodworski – 14
   • Sopot – 4


   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli minionej doby:
   • pow. człuchowski - 4 osoby – 2 miały choroby współistniejące, 2 zmarły na COVID
   • kościerski - 4 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Gdańsk - 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • Gdynia - 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • wejherowski - 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • bytowski - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • chojnicki - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • kwidzyński - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • pucki - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • starogardzki – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • tczewski - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • słupski - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • sztumski – 1 osoba, miała choroby współistniejące


   Aktualizacja - środa, 16.12.2020 r.   Z raportu udostępnionego przez MZ wynika, że minionej doby w powiecie malborskim potwierdzono 54 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Od początku epidemii to już w sumie 2578 zakażeń.
   Na szczęście, nikt nie zmarł.

   Na Pomorzu potwierdzono 868 nowych przypadków zakażenia, w całej Polsce - 12 454. W województwie pomorskim zmarło 28 osób (6 na COVID), a w całym kraju – aż 605 (155 na COVID).

   Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
   • Gdańsk – 153
   • Gdynia – 124
   • Słupsk – 81
   • wejherowski – 68
   • słupski – 64
   • tczewski – 55
   • malborski – 54
   • gdański – 47
   • kartuski – 39
   • kościerski – 28
   • kwidzyński – 25
   • człuchowski – 24
   • pucki – 23
   • lęborski – 20
   • starogardzki – 13
   • bytowski – 11
   • nowodworski – 11
   • chojnicki – 10
   • sztumski – 9
   • Sopot – 9


   Mieszkańcy Pomorza, którzy zmarli minionej doby:
   • Słupsk – 4 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • pow. słupski – 4 osoby, 3 miały choroby współistniejące, 1 zmarła na COVID
   • kwidzyński – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • sztumski – 3 osoby, 2 miały choroby współistniejące, 1 na COVID
   • wejherowski – 3 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 2 na COVID
   • kartuski – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • Gdańsk – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • Sopot – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • starogardzki – 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 na COVID
   • chojnicki – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • człuchowski – 1 osoba, na COVID
   • Gdynia – 1 osoba, miała choroby współistniejące


   Aktualizacja - wtorek, 15.12.2020 r.   Przypomnijmy, sanepid w terenie obecnie nie może podawać szczegółowych danych o koronawirusie. Mieszkańcy, których to interesuje, są zdani na ogólniki przedstawiane przez Ministerstwo Zdrowia. Nie wiadomo więc, jakie obecnie panuje realne zagrożenie epidemiczne. Oczywiście służby wiedzą, bo wiedzieć muszą, ale... nie mogą się tym podzielić z obywatelem.

   Na pewno obraz sytuacji epidemicznej w powiecie można było wyrobić sobie na podstawie aktywnych zakażeń. Te każdy mógł sobie sam wyliczyć z dobowych raportów PSSE. Obecny stan rzeczy można by przyrównać do embarga na informacje, dlatego w poniedziałek (14 grudnia) poprosiliśmy w Głównym Inspektoracie Sanitarnym o dane dla powiatu malborskiego wg stanu na 13.12.2020 r., to znaczy:
   • ile osób zakaziło się koronawirusem od początku epidemii,
   • ile osób wyzdrowiało od początku epidemii,
   • ile osób zmarło,
   • ile osób jest obecnie hospitalizowanych,
   • ile osób przebywa w izolacji domowej,
   • ile osób znajduje się w kwarantannie,
   • ile osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.


   Zapytaliśmy również, czy rozważany jest powrót do poprzedniego sposobu informowania, który pozwalał mieszkańcom wyrobić sobie zdanie o realnym zagrożeniu.

   Dane dotyczące Sars-CoV-2 są dostępne na stronie rządowej. Strona ta będzie rozbudowywana i uzupełniona o dane historyczne. Dane te pochodzą bezpośrednio z laboratoriów i podmiotów leczniczych, które wpisują dane do systemu elektronicznego bez pośrednictwa PSSE - odpowiada Jan Bondar, rzecznik prasowy GIS.


   Z raportu Ministerstwa Zdrowia umieszczonego 15.12.2020 r. na wspomnianej stronie rządowej wynika, że w powiecie malborskim minionej doby potwierdzono 19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii byłyby to więc 2524 zakażenia.
   Na szczęście, minionej doby nikt nie zmarł.

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 170
   • Gdynia – 78
   • wejherowski – 35
   • gdański – 26
   • malborski – 19
   • pucki – 19
   • Słupsk – 18
   • Sopot – 16
   • kartuski – 14
   • nowodworski – 14
   • kościerski – 13
   • starogardzki – 12
   • człuchowski – 11
   • tczewski – 11
   • chojnicki – 10
   • słupski – 9
   • bytowski – 7
   • sztumski – 5
   • lęborski – 4
   • kwidzyński – 4


   Liczba osób, które zmarły na Pomorzu minionej doby:
   • powiat tczewski – 7 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
   • wejherowski – 4 osoby, wszystkie choroby współistniejące
   • gdański – 3 osoby, 2 miały choroby współistniejące , 1 zmarła na COVID
   • kartuski – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Gdańsk – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • kościerski – 2 osoby, obie na COVID
   • lęborski – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • Słupsk – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • chojnicki - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • człuchowski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • nowodworski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • pucki – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • sztumski – 1 osoba, miała choroby współistniejące


   Aktualizacja - poniedziałek, 14.12.2020 r.   Z nowego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w powiecie malborskim potwierdzono 21 przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii odnotowano 2505 zakażeń.

   Na szczęście, nikt z mieszkańców powiatu malborskiego zakażonych koronawirusem nie zmarł minionej doby. Trudno powiedzieć, ile obecnie jest zakażonych osób, w tym ilu z nich przebywa w szpitalach, a ilu w izolacji domowej. Sanepid nie przekazuje szczegółowych danych, a resort ogranicza się do ogólników.

   Zwykły mieszkaniec nie ma więc obrazu rzeczywistego zagrożenia epidemicznego.


   Wg nowego raportu, na Pomorzu odnotowano 460 nowych przypadków zakażenia, a w całej Polsce - 4896. Po weekendzie liczby zawsze są mniejsze.
   W województwie pomorskim minionej doby zmarły 4 osoby (wszystkie miały choroby współistniejące), a w całym kraju - 96 osób (40 na COVID).

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 153
   • Gdynia – 48
   • gdański – 41
   • tczewski – 32
   • wejherowski – 26
   • malborski – 21
   • kartuski – 19
   • sztumski – 18
   • Słupsk – 16
   • starogardzki – 15
   • kwidzyński – 14
   • pucki – 10
   • Sopot – 9
   • słupski – 8
   • chojnicki – 7
   • bytowski – 6
   • lęborski – 6
   • człuchowski – 4
   • nowodworski – 4
   • kościerski – 3


   Aktualizacja - niedziela, 13.12.2020 r.   Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w powiecie malborskim minionej doby odnotowano 42 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że od początku epidemii u 2484 potwierdzono SARS-CoV-2.

   Na szczęście, minionej doby nikt nie zmarł w naszym powiecie. W wyniku zachorowania na COVID lub choroby współistniejące do tej pory 39 osób.

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 229
   • wejherowski – 128
   • Gdynia – 106
   • gdański – 89
   • kwidzyński – 51
   • tczewski – 47
   • Słupsk - 45
   • starogardzki – 43
   • malborski – 42
   • chojnicki – 33
   • sztumski – 27
   • lęborski – 25
   • pucki – 24
   • słupski – 24
   • kartuski – 22
   • człuchowski – 20
   • kościerski – 19
   • bytowski – 15
   • nowodworski – 8
   • Sopot – 6


   Liczba osób, które zmarły na Pomorzu minionej doby:
   • chojnicki – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • Gdynia - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • tczewski - 1 osoba, miała choroby współistniejące


   Aktualizacja - sobota, 12.12.2020 r.   Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 4 osób z powiatu malborskiego. Troje zmarłych chorowało na COVID, jedna miała choroby współistniejące.
   W naszym powiecie jeszcze tak tragicznej doby, jak miniona, nie było od początku epidemii. Niestety, w sumie do tej pory zmarło już 39 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem.

   Resort w sobotnim raporcie podał też, że w pow. malborskim potwierdzono 24 przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Od początku epidemii odnotowano 2442 zakażenia.

   Aktualizacja - piątek, 11.12.2020 r.


   Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek (11 grudnia), że w powiecie malborskim w ciągu ostatniej doby przybyło 28 przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku pandemii pozytywny wynik testu dotyczy 2418 osób.

   Z danych udostępnionych przez resort zdrowia wynika również, że w powiecie malborskim zmarła kolejna zakażona osoba, u której stwierdzono również inne choroby. To 35 ofiara koronawirusa w powiecie.

   W piątkowym raporcie Ministerstwa Zdrowia mowa jest o 1147 nowych przypadkach zakażeń na Pomorzu. W całym województwie zmarły 22 osoby, u 4 bezpośrednią przyczyną śmierci był koronawirus, pozostałe miały choroby współistniejące.

   W Polsce potwierdzono 13 110 zakażeń. Zmarły kolejne 544 osoby, z czego na COVID – 132.


   Aktualizacja - czwartek, 10.12.2020 r.   49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w powiecie malborskim minionej doby. Takie dane przedstawiło Ministerstwo Zdrowia. To oznacza, że od początku epidemii odnotowano 2390 zakażeń.
   Niestety, jest zła wiadomość. Z ministerialnego raportu wynika, że zmarła 1 osoba z powiatu malborskiego, która miała choroby współistniejące.

   Od początku epidemii zmarło 34 mieszkańców powiatu malborskiego.


   Wg najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, na Pomorzu potwierdzono 887 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, a w całej Polsce - 13749.
   W województwie pomorskim minionej doby zmarło 19 osób (w 5 osób na COVID), a w całym kraju - 470 osób (113 osób na COVID).

   Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
   • Gdańsk – 229
   • Gdynia – 84
   • wejherowski – 64
   • gdański – 55
   • słupski – 51
   • malborski – 49
   • Słupsk - 47
   • człuchowski – 45
   • chojnicki – 42
   • kartuski – 35
   • pucki – 35
   • sztumski – 30
   • tczewski – 27
   • starogardzki – 26
   • nowodworski – 18
   • bytowski – 14
   • kościerski – 12
   • lęborski – 9
   • Sopot – 9
   • kwidzyński – 6


   Liczba osób, które zmarły minionej doby na Pomorzy, według powiatów:
   • tczewski – 5 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Gdynia – 4 osoby, 2 miały choroby współistniejące, 2 zmarły na COVID
   • starogardzki – 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 na COVID
   • bytowski - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • chojnicki - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • Gdańsk – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • kartuski - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • kościerski – 1 osoba, na COVID
   • malborski - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • pucki - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • sztumski – 1 osoba, na COVID


   Aktualizacja - środa, 9.12.2020 r.   Z raportu opublikowanego na stronie Ministerstwa Zdrowia wynika, że minionej doby w powiecie malborskim zmarły 2 osoby, które były zakażone wirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba zmarła na COVID, druga miała choroby współistniejące.

   Od początku epidemii zmarło już 33 mieszkańców powiatu malborskiego.


   Resort poinformował też o 44 nowych przypadkach zakażenia w powiecie malborskim. Od początku epidemii potwierdzono 2341 zakażeń.

   Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
   • Gdańsk – 186
   • Gdynia – 106
   • wejherowski – 82
   • tczewski – 73
   • gdański – 57
   • starogardzki – 49
   • kwidzyński – 46
   • malborski – 44
   • Słupsk - 43
   • słupski – 40
   • kartuski – 34
   • człuchowski – 30
   • pucki – 28
   • lęborski – 28
   • nowodworski – 24
   • bytowski – 22
   • chojnicki – 16
   • sztumski – 9
   • Sopot – 9
   • kościerski – 7


   Liczba osób, które zmarły minionej doby na Pomorzu, według powiatów:
   • Gdańsk – 5 osób, 4 miały choroby współistniejące, 1 zmarła na COVID
   • wejherowski – 5 osób, 3 miały choroby współistniejące, 2 na COVID
   • bytowski – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • kartuski – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • pucki - 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • tczewski - 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • chojnicki - 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • gdański - 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • malborski – 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 na COVID
   • człuchowski – 1 osoba, na COVID
   • Gdynia – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • kwidzyński – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • lęborski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • Sopot – 1 osoba, na COVID


   Aktualizacja - wtorek, 8.12.2020 r.   W nowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie malborskim. Od początki epidemii zakaziło się 2297 osób. To oczywiście tylko zakażenia potwierdzone testami.

   Resort przekazał, że minionej doby zmarły niestety 2 osoby z powiatu malborskiego - jedna na COVID, a druga osoba miała choroby współistniejące. Od początku epidemii zmarło 31 mieszkańców powiatu malborskiego.

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 123
   • Gdynia – 70
   • Słupsk – 45
   • wejherowski – 38
   • słupski – 35
   • tczewski – 24
   • kartuski – 23
   • gdański – 23
   • kościerski – 21
   • starogardzki – 21
   • człuchowski – 17
   • malborski – 16
   • kwidzyński – 11
   • pucki – 11
   • bytowski – 9
   • sztumski – 8
   • chojnicki – 7
   • Sopot – 7
   • nowodworski – 6
   • lęborski – 3


   Liczba osób, które minionej doby zmarły na Pomorzu, według powiatów:
   • Słupsk – 5 osób, 4 miały choroby współistniejące, 1 na COVID
   • Gdańsk – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Gdynia – 3 osoby, 2 miały choroby współistniejące, 1 na COVID
   • kościerski – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • starogardzki – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • chojnicki – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • malborski – 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 na COVID
   • człuchowski – 1 osoba, na COVID
   • kwidzyński – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • nowodworski – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • pucki – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • sztumski – 1 osoba, miała choroby współistniejące


   Aktualizacja - poniedziałek, 7.12.2020 r.   Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że minionej doby w powiecie malborskim potwierdzono zaledwie 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To najmniej od wielu dni. Brak jest jednak danych odnośnie wykonanych testów, co ma bezpośrednie przełożenie na liczbę potwierdzonych zakażeń.

   2281 - to liczba mieszkańców powiatu malborskiego, którzy zakazili się SARS-CoV-2 od początku epidemii.

   W poniedziałek ministerstwo poinformowało, że w skali kraju zanotowano 4423 przypadki zakażenia, a w województwie pomorskim - 335. Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów:
   • Gdańsk – 96
   • tczewski – 35
   • Gdynia – 29
   • kartuski – 21
   • Słupsk – 20
   • gdański – 19
   • wejherowski – 15
   • pucki – 12
   • człuchowski – 11
   • kwidzyński – 11
   • słupski – 11
   • starogardzki – 11
   • malborski – 9
   • nowodworski – 8
   • bytowski – 7
   • chojnicki – 6
   • kościerski – 5
   • lęborski – 4
   • Sopot – 3
   • sztumski – 2


   Liczba mieszkańców Pomorza, którzy zmarli w ciągu minionej doby:
   • Gdańsk – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • kościerski – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • człuchowski - 1, miała choroby współistniejące
   • Gdynia - 1, miała choroby współistniejące
   • lęborski – 1, miała choroby współistniejące


   Aktualizacja - niedziela, 6.12.2020 r.   Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że minionej doby w powiecie malborskim potwierdzono 36 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Od początku epidemii będą to już więc 2272 potwierdzone zakażenia.

   Konsekwentnie - na skutek decyzji resortu - nie są upubliczniane dane dotyczące ognisk zakażeń i liczby aktywnych zakażeń. Takie dane oczywiście muszą być i są przekazywane samorządowym służbom zarządzania kryzysowego, ale zwykły człowiek nie dowie się, jaka jest aktualna sytuacja epidemiczna w jego powiecie. Można więc odnieść wrażenie, że nie ma wielkiego zagrożenia. W przypadku powiatu malborskiego to wrażenie byłoby błędne, skoro każdej doby jest mowa o kilkudziesięciu nowych zakażeniach.

   Od początku epidemii w powiecie malborskim zmarło 29 osób. Na szczęście, za minioną dobę nie było złych wiadomości.

   Nowe zakażenia na Pomorzu - 874. Liczba wg powiatów:
   • Gdańsk – 177
   • Gdynia – 128
   • tczewski – 72
   • wejherowski – 71
   • chojnicki – 63
   • gdański – 61
   • malborski – 36
   • sztumski – 34
   • lęborski – 30
   • kartuski – 29
   • Słupsk – 29
   • słupski – 25
   • starogardzki – 24
   • człuchowski – 20
   • kwidzyński – 19
   • bytowski – 16
   • pucki – 16
   • nowodworski – 14
   • Sopot – 6
   • kościerski – 4


   Liczba zgonów na Pomorzu - 19. Według powiatów:
   • Gdańsk – 7 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Gdynia – 5 osób, 2 miały choroby współistniejące, 3 na COVID
   • kościerski – 3 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące
   • sztumski – 1 osoba, na COVID
   • starogardzki – 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • bytowski - 1 osoba, miała choroby współistniejące
   • pucki - 1 osoba, miała choroby współistniejące


   Aktualizacja - sobota, 5.12.2020 r.   W sobotnim raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 20 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W porównaniu z poprzednimi dniami, to nie jest dużo. Uwagę niestety przykuwają dane dotyczące ofiar śmiertelnych. Minionej doby zmarło aż 3 mieszkańców powiatu malborskiego, w tym dwie na COVID.

   Od początku epidemii w naszym powiecie odeszło już 29 osób, u których potwierdzono SARS-CoV-2, część z nich miała choroby współistniejące. W raportach ministerstwa pojawia się jednak coraz więcej informacji o śmierci z powodu choroby wywołanej przez koronawirusa.

   Do tej pory w powiecie malborskim zakaziło się 2236 mieszkańców powiatu malborskiego.

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 181
   • Gdynia – 106
   • wejherowski – 104
   • tczewski – 78
   • Słupsk – 71
   • słupski – 56
   • pucki – 50
   • starogardzki – 46
   • gdański – 42
   • kartuski – 36
   • chojnicki – 28
   • kwidzyński – 28
   • sztumski – 25
   • malborski – 20
   • kościerski – 18
   • nowodworski – 18
   • człuchowski - 17
   • lęborski – 17
   • bytowski – 15
   • Sopot – 13

   Razem - 969 zakażonych

   Minionej doby na Pomorzu zmarło 45 osób:
   • Gdańsk – 10 osób, 8 miało choroby współistniejące, 2 zmarły na COVID
   • Gdynia – 6 osób, 5 miało choroby współistniejące, 1 na COVID
   • tczewski – 6 osób,wszystkie miały choroby współistniejące
   • malborski – 3 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 2 na COVID
   • słupski – 3 osoby, wszystkie choroby współistniejące
   • bytowski – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • gdański – 3 osoby, 2 miały choroby współistniejące, 1 na COVID
   • kartuski – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • kwidzyński – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • lęborski – 2 osoby, 1 miała choroby współistniejące, 1 na COVID
   • pucki – 2 osoby, obie miały choroby współistniejące
   • chojnicki - 1 osoba, choroby współistniejące
   • Słupsk – 1 osoba, choroby współistniejące
   • Sopot – 1 osoba, choroby współistniejące
   • sztumski – 1 osoba, na COVID


   Aktualizacja - piątek, 4.12.2020 r.   Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w powiecie malborskim potwierdzono 49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na szczęście, tym razem nie było tych najgorszych wiadomości. Od początku epidemii w powiecie odnotowano 2216 zakażeń. Zmarło 26 osób.

   Na Pomorzu minionej doby potwierdzono 813 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, a w całej Polsce - jak podaje resort - 13 239.
   Niestety, zmarło 20 mieszkańców naszego województwa (6 osób na COVID), a w całej Polsce - 531 osób (110 na COVID).

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów:
   • Gdańsk – 143
   • Słupsk – 87
   • Gdynia – 81
   • gdański – 66
   • wejherowski – 62
   • chojnicki – 49
   • malborski – 49
   • słupski – 46
   • tczewski – 42
   • kartuski – 30
   • kościerski – 22
   • człuchowski – 19
   • starogardzki – 19
   • sztumski – 19
   • bytowski – 18
   • kwidzyński – 18
   • nowodworski – 17
   • lęborski – 13
   • pucki – 10
   • Sopot – 3


   Liczba osób, które minionej doby zmarły na Pomorzu, wg powiatów:
   • Gdynia – 10 osób zmarło, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Sopot - 5 osób, 1 miała choroby współistniejące, 4 na COVID
   • pow. gdański – 3, 2 miały choroby współistniejące, 1 na COVID
   • wejherowski - 3, wszystkie miały choroby współistniejące
   • chojnicki - 2, obie miały choroby współistniejące
   • nowodworski – 2, obie miały choroby współistniejące
   • lęborski - 1, na COVID
   • Gdańsk - 1, miała choroby współistniejące
   • sztumski - 1, miała choroby współistniejące
   • tczewski – 1, miała choroby współistniejące


   Aktualizacja - czwartek, 3.12.2020 r.   Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby w powiecie malborskim potwierdzono 67 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To oznacza, że od początku epidemii zakaziło się 2167 mieszkańców naszego powiatu.

   Niestety, resort przekazał dzisiaj kolejną złą wiadomość. Zmarła 1 osoba z powiatu malborskiego - z raportu wynika, że przyczyną był COVID. Od początku epidemii w naszym powiecie zmarło 26 osób.

   Nowe zakażenia na Pomorzu wg powiatów - 3.12.2020 r.:
   • Gdańsk – 292
   • Gdynia – 126
   • pow. gdański – 87
   • wejherowski – 83
   • tczewski – 82,
   • starogardzki – 76
   • malborski – 67
   • człuchowski – 56
   • Słupsk – 54
   • kartuski – 51
   • pucki – 46
   • chojnicki – 37
   • bytowski – 34
   • słupski – 30
   • lęborski – 24
   • kwidzyński – 23
   • kościerski – 19
   • sztumski – 17
   • nowodworski – 14
   • Sopot – 8


   Liczba osób, które zmarły na Pomorzu minionej doby, według powiatów:
   • pow. wejherowski – 10 osoby, 6 choroby współistniejące, 4 na COVID
   • Gdańsk - 4, wszystkie miały choroby współistniejące
   • bytowski - 2, obie z chorobami współistniejącymi
   • człuchowski - 2, 1 na COVID
   • lęborski - 2, obie na COVID
   • Gdynia - 2, 1 na COVID
   • starogardzki - 2, obie na COVID
   • malborski - 1, na COVID


   Aktualizacja - środa, 2.12.2020 r.   Z raportu ministerialnego wynika, że minionej doby w powiecie malborskim potwierdzono 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii będzie to więc równo 2100 zakażonych mieszkańców. Oczywiście wielu z nich już ma się dobrze, opuściło szpital po wyzdrowieniu lub izolację domową.

   Skalę zagrożenia epidemicznego w powiecie pokazywałyby dane na temat tzw. aktywnych zakażeń, czyli osób które aktualnie znajdują się w szpitalach lub w domu z potwierdzonym SARS-CoV-2. Służby sanitarne i Ministerstwo Zdrowia nie udostępniają takich liczb.

   Resort upublicznia informacje o śmierci zakażonych osób. Niestety, tym razem przekazał wiadomość o 2 mieszkańcach powiatu malborskiego, którzy zmarli ostatniej doby bezpośrednio na COVID, czyli chorobę wywołaną przez koronawirusa. Od początku epidemii zmarło 25 osób z naszego powiatu.

   Aktualizacja - wtorek, 1.12.2020 r.   Z danych opublikowanych przez resort wynika, że w powiecie malborskim potwierdzono 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii zakaziło się 2049 osób. Mowa tylko o tych mieszkańcach, u których na podstawie testów SARS-CoV-2 został potwierdzony.

   Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów - 1.12.2020:
   • Gdańsk - 105 osób
   • powiat wejherowski - 40
   • Gdynia - 35
   • Słupsk - 35
   • pucki - 31
   • słupski - 27
   • kościerski - 22
   • tczewski - 21
   • kartuski 20
   • bytowski - 19
   • malborski - 17
   • starogardzki - 17
   • nowodworski - 10
   • chojnicki - 9
   • gdański - 9
   • lęborski - 7
   • Sopot - 7
   • sztumski - 6
   • człuchowski - 3
   • kwidzyński - 3


   W całym województwie odnotowano więc 443 nowe zakażenia. Niestety, aż 57 osób zmarło. 49 osób miało choroby współistniejące, 8 zmarło na COVID. Wśród zmarłych nie było mieszkańców powiatu malborskiego.

   W całej Polsce potwierdzono 9105 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Minionej doby zmarło 449 osób (68 na COVID).

   Aktualizacja - poniedziałek, 30.11.2020 r.   Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby w powiecie malborskim potwierdzono 25 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Na szczęście, po serii dni ze złymi wiadomościami tym razem nie odnotowano śmierci osób, którzy mieli koronawirusa.

   Od początku epidemii w powiecie malborskim zakaziły się 2032 osoby.

   Nowe zakażenia według powiatów na Pomorzu 30.11.2020:
   • Gdańsk - 65
   • tczewski - 63
   • Gdynia - 35
   • wejherowski - 32
   • gdański - 26
   • malborski - 25
   • kwidzyński - 24
   • sztumski - 23
   • słupski - 22
   • Słupsk - 18
   • kościerski - 17
   • starogardzki - 17
   • bytowski - 16
   • kartuski - 14
   • pucki - 11
   • chojnicki - 10
   • człuchowski - 10
   • lęborski - 5
   • nowodworski - 5
   • Sopot - 3


   Aktualizacja - niedziela, 29.11.2020 r.   Z danych Ministerstwa Zdrowia opublikowanych w niedzielę wynika, że w województwie pomorskim zmarło minionej doby 19 osób. Dwoje zmarłych chorowało na COVID, pozostali mieli choroby współistniejące.
   Resort podaje, że zmarła 1 osoba z powiatu malborskiego - bezpośrednio na COVID. Od początku epidemii w naszym powiecie odeszło już z tego świata 23 mieszkańców, u których potwierdzono SARS-CoV-2. Większość miała choroby współistniejące.

   W niedzielnym raporcie ministerstwo poinformowało o 62 nowych przypadkach zakażenia w powiecie malborskim. Od początku epidemii zakaziło się 2007 osób. Tyle potwierdziły testy na koronawirusa. Ile obecnie jest tzw. aktywnych zakażeń? Takie dane nie są upubliczniane.

   W codziennych raportach MZ podaje liczbę nowych zakażeń w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców. Pod tym względem minionej doby najgorsza sytuacja była w powiatach malborskim i tczewskim, gdzie odnotowano ponad 7,5 przypadku zakażenia na 10 tys. mieszkańców. Na mapce jesteśmy zaznaczeni najciemniejszym kolorem.

   Nowe zakażenia na Pomorzu według powiatów - 29.11.2020:
   • Gdańsk - 192
   • Gdynia - 116
   • pow. tczewski - 105
   • wejherowski - 94
   • malborski - 62
   • chojnicki - 50
   • gdański - 47
   • Słupsk - 39
   • pucki - 33
   • słupski - 30
   • kwidzyński - 29
   • kartuski - 24
   • lęborski - 24
   • bytowski - 23
   • kościerski - 23
   • starogardzki - 22
   • sztumski - 22
   • człuchowski - 21
   • nowodworski - 14
   • Sopot - 8


   Aktualizacja - sobota, 28.11.2020 r.   Niestety, to kolejny dzień z rzędu, gdy Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci mieszkańców powiatu malborskiego, którzy byli hospitalizowani z powodu zachorowania na COVID-19. Resort podaje, że zmarły 2 osoby, które nie miały chorób współistniejących. Bezpośrednią przyczyną był COVID.

   Od początku epidemii w powiecie malborskim zmarły już 22 osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Większość miała choroby towarzyszące.

   W sobotnim raporcie ministerstwo podało, że w naszym powiecie odnotowano 65 nowych zakażeń. Od początku epidemii potwierdzono 1945 przypadków. Ile osób zostało przez ten czas wypisanych ze szpitali, bo wyzdrowieli, lub mogło opuścić izolację domową - nie wiadomo. Służby sanitarne już nie mogą podawać opinii publicznej takich danych. Z kolei MZ ogranicza się w informowaniu do dwóch liczb, dotyczących nowych zakażonych i ofiar śmiertelnych.

   Raport Ministerstwa Zdrowia z 28.11.2020 r.:
   • cała Polska - 15178 zakażonych; 599 osób zmarło, w tym 85 na COVID
   • województwo pomorskie - 1026 zakażonych; 44 osoby zmarły, w tym 3 na COVID
   • powiat malborski - 65 zakażonych; 2 osoby zmarły, obie na COVID


   Nowe zakażenia w województwie pomorskim według powiatów:

   • Gdańsk – 200 osób zakażonych
   • Gdynia - 140
   • pow. wejherowski - 103
   • słupski – 67
   • malborski – 65
   • kartuski - 61
   • Słupsk - 54
   • tczewski - 51
   • chojnicki – 49
   • gdański - 40
   • pucki - 36
   • kwidzyński - 26
   • bytowski - 24
   • kościerski - 22
   • starogardzki - 22
   • sztumski - 21
   • człuchowski - 13
   • nowodworski - 11
   • Sopot - 11
   • lęborski - 7


   Osoby, które zmarły na Pomorzu minionej doby:
   • Gdańsk - 11 osób, wszystkie miały choroby współistniejące
   • pow. gdański – 6, wszystkie miały choroby współistniejące
   • Gdynia – 4, wszystkie miały choroby współistniejące
   • słupski – 4, wszystkie miały choroby współistniejące
   • starogardzki - 3, wszystkie miały choroby współistniejące
   • tczewski – 3, wszystkie miały choroby współistniejące
   • kościerski - 2, obie miały choroby współistniejące
   • lęborski - 2, obie miały choroby współistniejące
   • malborski – 2, obie na COVID
   • Słupsk – 2, obie miały choroby współistniejące
   • bytowski - 1, miała chorobę współistniejącą
   • człuchowski – 1, miała chorobę współistniejącą
   • kartuski – 1, miała chorobę współistniejącą
   • pucki – 1, miała chorobę współistniejącą
   • Sopot – 1, na COVID   Aktualizacja - piątek, 27.11.2020 r.   Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowszy raport z ogólnymi danymi. Na stronie rządowej jest mowa o 17 060 nowych przypadkach zakażenia w kraju. Tymczasem na twitterowym koncie Ministerstwa Zdrowia:   Różnią się też dane dla województwa pomorskiego. Na stronie rządowej podano 1258 nowych przypadków, a na Twitterze resortu - 1206.

   Dane dla powiatu malborskiego dostępne są tylko na stronie rządowej. Tak jak w ostatnich dniach upubliczniono dwie liczby. Zwykły obywatel nie dowie się więc, ile jest ognisk w jego powiecie, jakie ogólnie są to ogniska, ile osób przebywa w kwarantannie, ile w izolacji domowej, ilu mieszkańców zakażonych koronawirusem wymaga hospitalizacji, ile osób mogło opuścić izolację. Obecnie są to dane tajne. Sanepid nie może udzielać takich informacji, ministerstwo ich nie upublicznia.

   Z raportu Ministerstwa Zdrowia z 27.11.2020 r. wynika, że w powiecie malborskim:
   • potwierdzono 65 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

   • zmarła 1 osoba, u której wcześniej wykryto SARS-CoV-2. Miała choroby współistniejące.


   Od początku epidemii wirusa potwierdzono u 1880 mieszkańców powiatu malborskiego. Zmarło już 20 osób.

   Aktualizacja - czwartek, 26.11.2020 r.   Jeśli chodzi o raportowanie, po zmianach nadal jedynym źródłem informacji jest Ministerstwo, a nie - jak wcześniej - sanepidy. Resort podał nowe, ogólne dane. Wynika z nich, że w powiecie malborskim:
   • potwierdzono 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

   • zmarła 1 osoba, która miała choroby współistniejące   Od początku epidemii w naszym powiecie odnotowano 1815 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Zmarło 19 osób. Zdecydowana większość zmarłych miała choroby współistniejące.

   Wcześniej pisaliśmy - środa, 25.11.2020 r.


   Zgodnie z ogólnym raportem dostępnym na stronie rządowej, w powiecie malborskim minionej doby potwierdzono 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety, jest zła wiadomość, bo zmarła kolejna osoba. Z przekazanych informacji wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci mieszkańca lub mieszkanki naszego powiatu był COVID-19.

   Od początku epidemii do 24 listopada w powiecie malborskim zmarło 18 osób.

   Przypomnijmy, że od wtorku obowiązuje nowy system informowania społeczeństwa o sytuacji epidemicznej. Sanepidy powiatowe i wojewódzkie już nie podają danych. A te w porównaniu z obecnymi były szczegółowe.

   [polecane]20990967[/polecane]

   Nowy, bardzo ogólny system raportowania nie przypadł do gustu m.in. specjalistom z zakresu zarządzania kryzysowego.

   - Bardzo dobrze oceniamy współpracę z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Malborku. Poprzedni system był bardzo przejrzysty, czytelny. Mieliśmy na bieżąco wszystkie dane niezbędne do prowadzenia działań profilaktycznych czy też działań epidemiologicznych we współpracy z sanepidem. Obecnie zaskoczeniem jest dla nas pewna dezinformacja. Zgłaszamy swoje uwagi i mamy nadzieję, że zostaną one uwzględnione i nastąpi powrót do poprzedniej formy informowania - mówi Stanisław Chabel, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Malborku.

   [promo]1277;1;Polecamy[/promo]

   [promo]2803;1;WARTO WIEDZIEĆ[/promo]

Po co nam Polski Ład?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie