18+

KPR Wolsztyniak - Polski Cukier Pomezania. Niestety malborczycy przegrali

(PJ)
Piotr Jankowski
Niedobrze wygląda sytuacja malborskich piłkarzy ręcznych w tabeli I ligi. Po sobotniej porażce z KPR Wolsztyniak na wyjeździe (21:27) ekipa Polskiego Cukru Pomezanii spadła na 9 miejsce zagrożone grą w barażach o utrzymanie.

Mecz w Wolsztynie nie zapowiadał porażki gości z Malborka. Do 47 minuty pojedynek był wyrównany i szanse na zwycięstwo miały obie ekipy. Po pierwszej połowie, zakończonej wynikiem 11:9 na korzyść wolsztynian, ale gra malborczyków była przyzwoita.

Przez kwadrans po przerwie szczypiorniści Pomezanii trzymali kontakt bramkowy z rywalem. Niestety, potem zaczęli popełniać błędy, za które słono zapłacili. W 53 minucie było już 23:17 dla gospodarzy. Przewagi nie udało się odrobić i mecz zakończył się wynikiem 27:21 dla KPR Wolsztyniak. Dla malborczyków była to już piąta porażka z rzędu.

Znakomity mecz rozegrał Łukasz Cielątkowski, którzy zdobył aż 11 bramek. Szkoda, że koledzy z drużyny nie dotrzymali mu kroku pod tym względem. W najbliższy weekend szczypiorniści pauzują. Kolejne spotkanie malborczycy rozegrają na wyjeździe z ekipą Szkoły Mistrzostwa Sportowego Gdańsk, najsłabszą w lidze.