Kwidzyn Kapsel Tour 2020. Piotr Tarczyński ponownie kapslowym mistrzem Kwidzyna, Michał Samp trzeci [ZDJĘCIA]

Mirosław Wiśniewski
XII Indywidualne Mistrzostwa Kwidzyna gry w kapsle Kwidzyn Kapsel Tour rozegrane zostały w hali KCSiR przy ul. 11 Listopada Fot. Mirosław Wiśniewski/Dziennik Bałtycki
Piotr Tarczyński został nowym indywidualnym mistrzem Kwidzyna gry w kapsle. Olsztynianin zwyciężył w XII edycji turnieju „Kwidzyn Kapsel Tour”, który ukończył kwidzyński tor z wynikiem 83 punktów. To aż o 17 punktów więcej od następnego w klasyfikacji Grzegorza Cejmana z Gdańska. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Michał Samp z Kwidzyna, który uzyskał 127 punktów.

W XII indywidualnych mistrzostwach Kwidzyna gry w kapsle „Kwidzyn Kapsel Tour” rozgrywanych o puchar Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji wzięło udział 26 osób. Jak podkreśla KCSiR wyścig został rozegrany zgodnie z kwidzyńskimi przepisami gry w kapsle, w których liczyła się ilość pstryknięć pomniejszona o bonusy punktowe uzyskiwane na premiach.

Najpierw odbyła się rywalizacja w kategorii dziewcząt oraz kategorii junior starszy (chłopcy do lat 15). Rozgrywka odbywała się wówczas na trzech etapach. Ostatecznie kategorię dziewcząt wygrała Katarzyna Cepurdej, która po podliczeniu zdobytych punktów oraz odliczeniu bonusów uzyskała zaledwie 5 punktów. Drugie miejsce zajęła Martyna Kujtkowska, a trzecie wywalczyła Maja Jedowska. W kategorii juniorów triumfował natomiast Filip Talarski, który uzyskał 39 puntów. Na dalszych miejscach podium znaleźli się: Tymoteusz Strzelec i Władysław Cepurdej.

Po zakończeniu rywalizacji młodszych graczy rozpoczęto rozgrywki w kategorii open. Do rywalizacji stanęło 16 zawodników, w tym goście z Olsztyna, Ostródy czy Gdańska. Walka w kategorii open była zdecydowanie trudniejsza, bowiem zawodnicy musieli pokonać całą stumetrową trasę podzieloną na 10 etapów. Niedoścignionym mistrzem gry w kapsle okazał się Piotr Tarczyński z Olsztyna, który zakończył zawody z wynikiem 83 punktów. Drugie miejsce zajął Grzegorz Cejman z Gdańska, który uzyskał 100 punktów. Najlepszy z kwidzynian, Michał Samp, był natomiast trzeci, zdobywając 127 punktów.