Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Laureaci konkursu "Wielcy Nieobecni" w Malborku wystąpili przed Łukaszem Zagrobelnym. Muzyczna uczta w auli I LO

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Po raz siedemnasty w Malborku odbył się Ogólnopolski Konkurs Twórczości Polskiej "Wielcy Nieobecni". Uczestników oceniała m.in. Elżbieta Zapendowska. Laureaci zaprezentowali się podczas wieczornego koncertu galowego, którego gwiazdą był Łukasz Zagrobelny.

Ponad 30 uczestników z różnych stron Polski wzięło w sobotę (19 listopada) w przesłuchaniach Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Polskiej "Wielcy Nieobecni". W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza ich interpretacji kultowych już utworów wysłuchało jury z Elżbietą Zapendowską na czele. To wybitna specjalistka w dziedzinie emisji głosu i polski krytyk muzyczny. Towarzyszyło jej jeszcze dwoje ludzi muzyki: Marta Osowska-Utrysko – pianistka i nauczyciel śpiewu (dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku) oraz Andrzej Kruk - wokalista.

Laureaci odebrali wyróżnienia i nagrody podczas wieczornego koncertu galowego. W kategorii 12-16 lat jury przyznało I miejsce Jakubowi Rogali z Puław za intepretację utworu Kaliny Jędrusik pt. „S.O.S”. Ten młodzieniec zdobył też II nagrodę w duecie ze swoją koleżanką z puławskiego Domu Chemika - Weroniką Kubiś za piosenkę „Zakochani”. Trzecie miejsce zajął Dominik Król ze sztumskiego zespołu Eski Floreski za utwór Grzegorza Turnaua „Znów wędrujemy”.

Wyróżnienia w grupie wiekowej 12-16 lat otrzymali: Malwina Kopij, Weronika Kubiś i Martyna Maciąg.

W starszej kategorii - 17-25 lat – jury przyznało I nagrodę Wiktorii Piorun z Garwolina, która wykonała „Ostatni raz zatańczysz ze mną” Krzysztofa Krawczyka. II miejsce dla Jakuba Walendykiewicza, a III – Natalii Królik. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Ambrosiewicz, Pola Dzięgiel, Julia Opalska.

- Muszę przyznać, że nawet wyróżnienia były naprawdę na wysokim poziomie. Nawet ci, którzy nie dostali nagrody, powinni być uhonorowani, bo naprawdę pokazali klasę, muzykalność i troskę o nasze fantastyczne zasoby utworów wybitnych. Bo ci, którzy odeszli już, to byli wielcy twórcy polskiej muzyki rozrywkowej. Mówię i o poetach piosenki, i o kompozytorach. Rzadko w którym kraju zdarzają się takie postacie, jak Przybora, Wasowski, Młynarski, Osiecka, Kofta czy szereg innych. Ci młodzi wyśpiewali ich genialne utwory – mówiła Elżbieta Zapendowska do młodych wykonawców podczas koncertu galowego.

Przewodnicząca jury miała też przesłanie dla uczestników malborskiego konkursu.

Nie przejmujcie się, że Zapendowskiej się coś nie podobało. To jest już stara baba, której wiele się nie podoba. Nie przejmujcie się, róbcie swoje, życzę wam wielu artystycznych sukcesów - dodała.

Na scenie auli im. Leopolda Cieplaka zaprezentowali się laureaci miejsc I-III w obu kategoriach, a potem jako gość specjalny wystąpił wokalista, który jest przykładem sukcesu odniesionego na deskach teatrów muzycznych, ale też estradach – Łukasz Zagrobelny. A swoją drogą, co padło też z jego ust, uczeń Elżbiety Zapendowskiej.

Malbork. "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków" w wykonan...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto