Lechia wygrała w Malborku z OKS Olsztyn

(RK)
Lechia Gdańsk (ekstraklasa) rozegrała w piątek sparing na sztucznej murawie w Malborku. Pokonała 3:0 OKS 1945 Olsztyn (II liga).

OKS Olsztyn, na sztucznej, nieco zmrożonej murawie boiska OSiR przy ul. Toruńskiej w Malborku niewiele miał do powiedzenia w starciu z biało-zielonymi. Od 18 minuty gdańszczanie prowadzili po golu Buvala. Bramkową akcję rozpoczął Dawidowski. W drugiej połowie, w ciągu 20 minut, dwa kolejne gole dołożyli Bobrowski i Pruchnik.

Mecz był atrakcją dla malborskich kibiców piłki nożnej. Fani Pomezanii Malbork są też sympatykami Lechii. Trybuna przy boisku ze sztuczną trawą wypełniła się po brzegi widzami.

Lechia grała w składzie: Kapsa (Pawłowski) - Deleu (Pietrowski), Bąk (Kożans), Janicki, Kaczmarek - Nowak (Gac), Surma (Popielarz), Traore (Brzeski) - Dawidowski (Zejglic), Buval (Pruchnik), Sazankow (Bobrowski).

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?