Lekkoatletyka. Malborczycy pobiegli w półmaratonie

(JS)
Dziewięciu biegaczy z Grupy Malbork, amatorów biegów długodystansowych, wystartowało w międzynarodowym półmaratonie w Pile. W zawodach wzięło udział łącznie ponad 1700 zawodników i zawodniczek.

- Bieg odbył się w idealnej pogodzie - opowiada Marek Mróz z Grupy Malbork. - Temperatura około 15 stopni Celsjusza i lekki wiatr ułatwiały pokonanie zmęczenia.

Bieg na dystansie 21,097 km ukończyli wszyscy malborczycy. Najszybciej z nich linię mety przekroczył Michał Krotowski, który zajął 410 miejsce w czasie 1.34,10 godziny. Jarosław Marks był 464 (1.35,35), a Marcin Juś - 486 (1.38,36). Pozostali uplasowali się na następujących pozycjach: Radosław Gałkowski - 604 (1.39,00), Andrzej Głąb - 675 (1.41,01), Rafał Cielasiński - 1018 (1.48,45), Marek Mróz - 1019 (1.48,44), Rafał Łakomy - 1253 (1.53,24), Łukasz Ćwirko-Godycki - 1334 (1.56,46).
Przed zawodnikami z Grupy Malbork kolejne starty. Swoich sił spróbują podczas maratonów w Warszawie, Poznaniu i Dębnie.