Malborczycy rywalizowali w aquathlonie w Braniewie. Dobra postawa zawodników Delfina i MKS Triathlon

(JS)
Marcin Waniewski na trasie zawodów
Marcin Waniewski na trasie zawodów Fot. Archiwum MKS Triathlon Malbork
Zawodnicy malborskich klubów MKS Triathlon i Delfin wzięli udział w aquathlonie w Braniewie. Zajmowali w zawodach czołowe miejsca. Marcin Waniewski został mistrzem Polski nauczycieli.

Aquathlon składa się z pływania i biegu. Dzieci musiały przepłynąć 200 m i przebiec 1 km. Z takim dystansem dobrze poradzili sobie zawodnicy Delfina Malbork. Wśród dziewcząt Katarzyna Rumińska zajęła 3 miejsce, Alicja Krauze - 4, a Julia Plackowska - 5. Wśród chłopców Piotr Rumiński był 4, a tuż za nim uplasował się Konrad Kubicki.

W kategorii open trzeba było jak najszybciej pokonać dystans 700 m w wodzie i 5,2 km biegu. Małgorzata Szczerbińska z MKS Triathlon zajęła 2 miejsce (1 lokata wśród młodzieżowców), a Marcin Waniewski był 4 (1 miejsce w kategorii wiekowej 30-39 lat). Marcin Waniewski, na co dzień nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, zdobył też tytuł mistrza Polski nauczycieli.

W zawodach w Braniewie wystartowali też niezrzeszeni - Andrzej Głąb (2 miejsce w kategorii wiekowej 40-49 lat) oraz Karol Pikała - 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej.