18+

Malborczycy w Pucharze Pomorza Nordic Walking 2014

Monika Kosianowska
Uczestnicy Pucharu Pomorza w nordic walking mają za sobą dwa starty. Dobrze w tej rywalizacji spisują się reprezentanci Malborka.

Czwórka zawodników 22 BLT/Grupa Nordic Walking „Pochodzę z Malborka" wystartowała w drugich zawodach cyklu Pucharu Pomorza. Z Jarosławca ekipa w składzie: Bożena Kopczyk, Dawid Babiński, Jan Walendziak i Ryszard Walendziak - wróciła z kolejnymi sukcesami.

Trasa, na której rywalizowali zawodnicy, okazała się bardzo wymagająca m.in. ze względu na nawierzchnię mieszaną. Na starcie zameldowało się 130 uczestników, którzy za zajęcie miejsca na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali medalem, kolejnym z cyklu elementem "pizzy". Zwycięzcy otrzymali także puchary.

W swojej kategorii wiekowej (M 40-49) 1 miejsce zajął Ryszard Walendziak – czas 1.06.34. Co więcej, malborczyk był w ogóle najszybszy w całych zawodach, wyprzedzając kolejnego uczestnika o 11 sekund. W swojej kategorii wiekowej (M 18-29) zwyciężył też Dawid Babiński - 1.15.45. 2 miejsce wśród kobiet 40-49 lat zajęła Bożena Kopczyk - 1.17.37. Wszyscy oni szli na dystansie 10 km. Na 5 kilometrów 3 miejsce w grupie wiekowej do 13 lat zajął Janek Walendziak z czasem 37.01 minuty.

Kolejne zawody odbędą się 19 lipca w Węgorzynie w woj. zachodniopomorskim.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie