Malbork. 14-letnia Paulina Cierpiałowska blisko medalu w mistrzostwach Polski seniorek

Paulina Cierpiałowska ma dopiero 14 lat, ale jak równa z równymi rywalizowała ze starszymi zawodniczkami w zimowych mistrzostwach Polski seniorek w pływaniu. W dwóch swoich startach zameldowała się w finałach A.

MP seniorów, młodzieżowców i juniorów 17- i 18-letnich trwają od środy (18 grudnia) w Ostrowcu Świętokrzyskim. Paulina Cierpiałowska, która od początku tego sezonu reprezentuje UKS Żabianka Gdańsk, a jest wychowanką MAL WOPR Malbork, pierwszego dnia rywalizowała na 100 m stylem motylkowym. Z eliminacji awansowała do finału A z piątym czasem (59,46 sekundy). Była najmłodszą w stawce dziewięciu pływaczek, niektóre zawodniczki były od niej starsze nawet o kilkanaście lat, jak to w mistrzostwach kraju seniorek open.

Nastolatka z Malborka poradziła sobie jednak bardzo dobrze. Gdyby udało się utrzymać czas z eliminacji, zajęłaby 5 miejsce (biorąc pod uwagę wyniki, które padły w finale A). Paulina popłynęła trochę wolniej, ale czas 1,01.07 minuty dał jej i tak bardzo dobrą, 8 lokatę, chociaż znając jej ambicję, sama zawodniczka pewnie miała niedosyt. Mistrzynią została 26-letnia Klaudia Naziębło z Juvenii Wrocław.

Do podium MP seniorek 14-latka zbliżyła się na 50 m stylem motylkowym w piątek. Dziewiąty wynik w eliminacjach dał Paulinie awans do finału A. Tutaj była już naprawdę blisko podium. Z wynikiem 27,20 s wywalczyła 5 miejsce, tracąc do brązowego medalu około pół sekundy. Zdobyła go o siedem lat starsza Paulina Nogaj z Wodnika Radom. Mistrzynią Polski została 29-letnia Anna Dowgiert z Warty Poznań (25,81 s).

Przypomnijmy, że na tym samym obiekcie w pierwszych dnia grudnia Paulina Cierpiałowska w zimowych MP juniorów 14-letnich zdobyła w swoich czterech startach cztery złote medale, okraszając je wszystkie rekordami Polski.