Malbork. Bombers gra w finałach PLHR, dzieci z Bombka z brązowymi medalami

Hokeiści malborskiego klubu rozpoczynają w piątek (25 czerwca) rywalizację w turnieju finałowym Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach. Mecze mistrzostw Polski mają natomiast za sobą dzieci z UKS Bombek SP 3.

Finał PLHR odbędzie się w dniach 25-27 czerwca w Czarnym Dunajcu i Dębicy. Wcześniej zespoły rywalizowały w grupach południowej i północnej. W tej pierwszej zwyciężyli Bombers Alegre Malbork (24 pkt), którzy i tak mieli zapewniony udział w finałach ze względu na dobry występ w poprzedniej edycji PLHR.
Drugie miejsce w grupie północnej zajął zespół TME ŁKH Łódź (22 pkt), a kolejne Team Hockey Łódź (21 pkt) i Roller Chojnice (19 pkt).

W klasyfikacji kanadyjskiej pierwsze pięć miejsc zajęli zawodnicy malborskiej drużyny: Michał Nawrocki – 21 pkt (14 bramek + 7 asyst), Michał Sadowski – 18 (9+9), Gilbert Leśniak – 17 (9+8), Maciej Rompkowski – 13 (6+7), Josef Vitek – 13 (5+8).

W turnieju finałowym drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Bombers Alegre zmierzą się z KH Polonia Bytom, TME ŁKH Łódź i Gazdą Nowy Targ.
Pierwsze spotkanie malborska ekipa rozegra 25 czerwca o godz. 18.45 z Gazdą, a kolejne 26 czerwca o 12.45 z Polonią i o 15.15 z ŁKH. 27 czerwca odbędą się półfinały i mecze o miejsca. Transmisje będą się odbywały w serwisie YouTube na kanale Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.

Wcześniej w mistrzostwach Polski w hokeju na rolkach brali udział młodzi zawodnicy UKS Bombek Malbork. Najmłodsi (rocznik 2011 i mł.) wrócili z brązowymi medalami MP dzieci.

Warto dodać, że nasi zawodnicy byli jednymi z najmłodszych, którzy rywalizowali w Bielsku-Białej – podkreśla trener Sławomir Nawrocki.

Bombek grał w składzie: Aleks Jóźwiak, Mateusz Zieniewicz, Olek Kujawa, Filip Kujawa, Bartek Małyj, Hubert Przeperski, Wiktor Marek i Krzysztof Górski.

W Bielsku-Białej grali też żacy Bombka, którzy ostatecznie zajęli 4 miejsce.