Malbork-Brema. Żołnierz 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego wicemistrzem Sił Powietrznych NATO

rk
Daniel Taras z Malborka znalazł się w reprezentacji Sił Powietrznych RP, która w Bremie walczyła o medale w Mistrzostwach Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w Lekkiej Atletyce. Polacy spisali się bardzo dobrze.

Mistrzostwa odbyły się w niemieckiej Bremie od 1 do 4 lipca. Reprezentacje sześciu państw: Polski, Niemiec, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii oraz USA - rywalizowali w 15 konkurencjach. Z medalami powrócił kpr. Daniel Taras, żołnierz 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego, który wrócił ze srebrem w biegu na 800 m oraz brąz w sztafecie 4x400 m.

Po zliczeniu punktów ze wszystkich 15 konkurencji okazało się, że męska reprezentacja Sił Powietrznych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych RP zwyciężyła drużynowo, o dwa punkty wyprzedzając Niemcy. Trzecie miejsce zajęły USA (66 pkt).

W kategorii kobiet drużynowo najlepsze okazały się Polki, które zwyciężyły w sześciu konkurencjach. W klasyfikacji generalnej uzbierały 56 pkt. Kolejne miejsca zajęły: