Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. Budżet Obywatelski 2023 na razie z małym zainteresowaniem. Urzędnicy przypominają, że można składać wnioski

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
To jedna z ostatnich realizacji. Przestrzenny napis "Malbork" został wybrany w Budżecie Malborskim 2021, ale jego montaż zakończył się w 2022 roku.
To jedna z ostatnich realizacji. Przestrzenny napis "Malbork" został wybrany w Budżecie Malborskim 2021, ale jego montaż zakończył się w 2022 roku. Radosław Konczyński
To już trochę tradycja, że mieszkańcy Malborka zwlekają na ostatnią chwilę ze złożeniem wniosku do budżetu obywatelskiego, a potem się okazuje, że zainteresowanie nie jest małe. Jednak Urząd Miasta przypomina, że czas leci i termin minie 31 maja o północy.

Jeżeli ktoś ma pomysł, nie ma co czekać do ostatniej chwili. Warto pobrać dokumenty ze stron internetowych miasta i złożyć wniosek. Można to zrobić drogą elektroniczną, więc odpada chodzenie. Ale kto lubi tradycyjne środki komunikacji, może wybrać się do Urzędu Miasta i zostawić wniosek w Biurze Obsługi Interesanta na parterze lub wysłać kopertę pocztą tradycyjną z dopiskiem „Budżet Obywatelski” pod adres: Urząd Miasta Malborka, pl. Słowiański 5, 82-200 Malbork.

To edycja Budżetu Obywatelskiego Malborka, w której wybrane przez mieszkańców zadania będą zrealizowane w 2023 roku. Warto spróbować tym bardziej, że po apelach pula na wydatki została zwiększona z 500 do 600 tys. złotych. Z tego na projekty duże (wartość pojedynczego zadania nie może przekroczyć 240 tys. zł) przewidziano 480 tys. zł, a na projekty małe (wartość zadania do 30 tys. zł) – 120 tys. zł.

Na co można wydać pieniądze z budżetu obywatelskiego? Urząd Miasta przypomina, że można finansować zadania, których realizacja leży w zakresie zadań własnych gminy możliwych do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego.

Proponowanym zadaniem może być każda inicjatywa obywatelska, która przyczyni się do poprawy warunków życia i funkcjonowania mieszkańców miasta Malborka, w szczególności zadanie takie jak budowa, modernizacja lub remont elementu infrastruktury gminnej, działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym, sportowym lub innym mającym na celu podniesienie jakości życia mieszkańców – informuje malborski magistrat.

Wnioski można składać do końca maja, a harmonogram Budżetu Obywatelskiego 2023 na kolejne miesiące przedstawia się następująco:

  • 1-30 czerwca 2022 r. - weryfikacja zgłoszonych projektów przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego;
  • 1-12 września 2022 r. - spotkania z mieszkańcami, przedstawienie projektów, które zostaną poddane pod głosowanie, publikacja projektów na stronie internetowej miasta Malborka oraz w lokalnych mediach;
  • 1-30 września 2022 r. - głosowanie mieszkańców w Urzędzie Miasta Malborka oraz na stronie internetowej;
  • do 7 października 2022 r. - przekazanie przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego burmistrzowi Malborka wyników głosowania wraz z rekomendacją projektów do wykonania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023.

Wszystkie niezbędne informacje na temat Budżetu Obywatelskiego Malborka można znaleźć TUTAJ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto