Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. Budżet Obywatelski 2023 na razie z małym zainteresowaniem. Urzędnicy przypominają, że można składać wnioski

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
To jedna z ostatnich realizacji. Przestrzenny napis "Malbork" został wybrany w Budżecie Malborskim 2021, ale jego montaż zakończył się w 2022 roku.
To jedna z ostatnich realizacji. Przestrzenny napis "Malbork" został wybrany w Budżecie Malborskim 2021, ale jego montaż zakończył się w 2022 roku. Radosław Konczyński
To już trochę tradycja, że mieszkańcy Malborka zwlekają na ostatnią chwilę ze złożeniem wniosku do budżetu obywatelskiego, a potem się okazuje, że zainteresowanie nie jest małe. Jednak Urząd Miasta przypomina, że czas leci i termin minie 31 maja o północy.

Jeżeli ktoś ma pomysł, nie ma co czekać do ostatniej chwili. Warto pobrać dokumenty ze stron internetowych miasta i złożyć wniosek. Można to zrobić drogą elektroniczną, więc odpada chodzenie. Ale kto lubi tradycyjne środki komunikacji, może wybrać się do Urzędu Miasta i zostawić wniosek w Biurze Obsługi Interesanta na parterze lub wysłać kopertę pocztą tradycyjną z dopiskiem „Budżet Obywatelski” pod adres: Urząd Miasta Malborka, pl. Słowiański 5, 82-200 Malbork.

To edycja Budżetu Obywatelskiego Malborka, w której wybrane przez mieszkańców zadania będą zrealizowane w 2023 roku. Warto spróbować tym bardziej, że po apelach pula na wydatki została zwiększona z 500 do 600 tys. złotych. Z tego na projekty duże (wartość pojedynczego zadania nie może przekroczyć 240 tys. zł) przewidziano 480 tys. zł, a na projekty małe (wartość zadania do 30 tys. zł) – 120 tys. zł.

Na co można wydać pieniądze z budżetu obywatelskiego? Urząd Miasta przypomina, że można finansować zadania, których realizacja leży w zakresie zadań własnych gminy możliwych do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego.

Proponowanym zadaniem może być każda inicjatywa obywatelska, która przyczyni się do poprawy warunków życia i funkcjonowania mieszkańców miasta Malborka, w szczególności zadanie takie jak budowa, modernizacja lub remont elementu infrastruktury gminnej, działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym, sportowym lub innym mającym na celu podniesienie jakości życia mieszkańców – informuje malborski magistrat.

Wnioski można składać do końca maja, a harmonogram Budżetu Obywatelskiego 2023 na kolejne miesiące przedstawia się następująco:

  • 1-30 czerwca 2022 r. - weryfikacja zgłoszonych projektów przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego;
  • 1-12 września 2022 r. - spotkania z mieszkańcami, przedstawienie projektów, które zostaną poddane pod głosowanie, publikacja projektów na stronie internetowej miasta Malborka oraz w lokalnych mediach;
  • 1-30 września 2022 r. - głosowanie mieszkańców w Urzędzie Miasta Malborka oraz na stronie internetowej;
  • do 7 października 2022 r. - przekazanie przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego burmistrzowi Malborka wyników głosowania wraz z rekomendacją projektów do wykonania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023.

Wszystkie niezbędne informacje na temat Budżetu Obywatelskiego Malborka można znaleźć TUTAJ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto