Malbork. Dobry start młodego triathlonisty w Super Sprint Sopot 2022. Zawodnicy mieli bardzo trudne warunki

archiwum prywatne
Malborczyk Jan Rażewski pokazał się z bardzo dobrej strony podczas zawodów triathlonowych Super Sprint Sopot 2022. W swojej kategorii zdobył srebrny medal. W klasyfikacji open rywalizował m.in. ze swoim bratem Maciejem.

Zawody w Sopocie odbyły się w minioną sobotę (17 września). Uczestnicy mieli do pokonania 250-metrowy dystans pływacki w okolicy molo, następnie trasę kolarską po ścieżkach pieszo-rowerowych Parku Północnego o długości ok. 6,5 km i na koniec zostało im niespełna 1,6 km biegu po sopockim molo z finiszem na Placu Kuracyjnym.

Bardzo dobrze w Super Sprint Sopot 2022 spisał się Jan Rażewski, uczeń Technikum nr 3 w Malborku, na co dzień podopieczny trenera Marcina Waniewskiego w MKS Triathlon Malbork. Po udanym starcie w eliminacjach zakwalifikował się do finału A, w którym jeszcze poprawił swój wynik z pierwszego wyścigu.

W finałowej rywalizacji w gronie 27 uczestników malborczyk z czasem 22.01,30 minuty zajął 5 miejsce open, a w swojej kategorii wiekowej, czyli mężczyzn do lat 20, wywalczył 2 lokatę.

- Dwa starty jednego dnia w wodzie o temperaturze ok. 14 stopni i przy opadach gradu na trasie kolarskiej i biegowej wzbudzają nasz podziw. Jesteśmy dumni z naszego ucznia i życzymy Jankowi chwili wytchnienia jesienią i zimą oraz już trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnym sezonie startowym – można przeczytać na facebookowym profilu Technikum nr 3.

W Sopocie startował również Maciej Rażewski (Delfin Malbork), który po eliminacjach wziął udział w finale B. Z czasem 24.57,45 zajął w nim 2 miejsce, czyli 29 w klasyfikacji końcowej. W swojej kategorii wiekowej - mężczyzn w wieku 20-29 lat - zawodnik Delfina został sklasyfikowany na 3 miejscu.

Po Castle Triathlon Malbork 2022. „Bogurodzica” na żywo i ta...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0