Malbork. Dyrektor wyróżniony za działalność ZSP 3 w Unii Europejskiej. Dostał zaproszenie na kongres w Hiszpanii

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Udostępnij:
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku pojedzie na europejski kongres do Hiszpanii. W Granadzie spotkają się przedstawiciele szkół z krajów UE mogących pochwalić się szczególnymi osiągnięciami w ramach programu Erasmus.

O udział w Kongresie Europuente, który odbędzie się w dniach 25-29 stycznia 2022 roku w Sercotel Gran Hotel Luna de Granada, starało się około 40 przedstawicieli polskich szkół. Ostatecznie zaproszenie otrzymało 20 osób, a w tym gronie znalazł się również Jan Stawicki, dyrektor ZSP 3.

- Dokonując wyboru, kierowano się dotychczasowymi osiągnięciami szkoły w zakresie pozyskiwania środków unijnych, liczbą zrealizowanych projektów mobilności, posiadaniem karty jakości mobilności oraz akredytacji Erasmusa w sektorze „Kształcenie i szkolenia zawodowe” - wyjaśnia malborska szkoła.

Przyznana akredytacja jest swego rodzaju certyfikatem jakości wystawionym szkole za wcześniejsze lata działalności w zakresie organizowania zagranicznych staży zawodowych. Niejako w uznaniu zasług „trójka” jako szkoła akredytowana dostała dostęp do uproszczonej procedury pozyskiwania środków unijnych z Erasmusa+. Wcześniej oczywiście musiała złożyć wniosek do Narodowej Agencji Programu. Uzyskał on łącznie 100 na 100 możliwych punktów. Akredytacja została przyznana na okres od marca 2021 r. do 31 grudnia 2027 r.

Ale Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 jest znany nie tylko ze skutecznego pozyskiwania dotacji na zagraniczne staże uczniów i nauczycieli. "Trójka" angażuje się w rozmaite inne działania na rzecz krzewienia idei wspólnej Europy. Choćby dlatego od kilku lat otrzymuje tytuł "Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego". Dyrektor Stawicki będzie mógł podzielić się malborskimi doświadczeniami z pedagogami z całej UE.

Ideą kongresu jest nawiązanie współpracy ze szkołami, warsztaty projektowe, wymiana doświadczeń, propagowanie dobrych praktyk oraz idei wspólnoty europejskiej. Koszt pobytu całkowicie pokrywa strona hiszpańska – informuje ZSP 3.

Malbork. Młodzież ZSP 3 na europejskiej lekcji w Strasburgu....

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie