Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. Działacze PCK odznaczeni za wieloletnią działalność na rzecz czerwonokrzyskiej organizacji

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Sami oddali już bardzo dużo krwi, a poza tym poświęcają dużo czasu na działalność w Polskim Czerwonym Krzyżu. Jarosław Wodziński i Adam Trzciński, działacze Oddziału Rejonowego PCK w Malborku, zostali wyróżnieni Odznaką Honorową PCK kolejnych stopni.

Po rozpatrzeniu wniosku wyróżnienie nadaje Kapituła Odznaki Honorowej PCK, która składa się z pięciu osób: prezesa PCK oraz wybranych przez krajowy zjazd czterech członków wyróżnionych Odznaką Honorową I PCK stopnia.

Jarosław Wodziński, wiceprezes Oddziału Rejonowego PCK w Malborku, miał już za sobą dwa stopnie tego odznaczenia. Po ostatnim razie musiał odczekać wymagane minimum 6 lat, by móc ubiegać się o kolejne wyróżnienie.
Piotr Bidziński, prezes Pomorskiego Okręgowego Oddziału PCK, przekazał wiadomość, że kapituła przyznała malborczykowi Odznakę Honorową II PCK stopnia. Nic dziwnego, od lat jest twarzą czerwonokrzyskiej organizacji w powiatach malborskim i sztumskim, odpowiada m.in. za organizację mobilnych zbiórek krwi. Sam do tej pory oddał już 50 litrów bezcennego leku.

Z kolei Odznaką Honorową III stopnia został wyróżniony inny lokalny działacz – Adam Trzciński, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Zakładzie Karnym w Malborku. Sam oddał już 30 litrów krwi.

Odznaka Honorowa PCK jest formą uhonorowania wolontariuszy oraz osób i instytucji wspierających ruch czerwonokrzyski za długie lata pracy na rzecz drugiego człowieka, m.in. prowadzenie zbiórek i przekazywanie potrzebującym żywności, uczestniczenie i prowadzenie szkoleń z pierwszej pomocy, realizacji akcji propagujących honorowe dawstwo krwi oraz wielu innych przedsięwzięcia związane z działalnością statutową Polskiego Czerwonego Krzyża. Gratuluję honorowej i wzorowej postawy – napisał szef pomorskiego PCK.

Za minimum siedem lat Jarosław Wodziński będzie mógł ubiegać się o najwyższy stopień odznaki, a Adam Trzciński – za sześć lat o wyróżnienie II stopnia.

Malbork. Docenieni przez ministra zdrowia za honorowe oddawa...

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto