Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. Festiwal "Przyjaźń niejedno ma imię" [ZDJĘCIA]. Przypomnieli czasy, gdy życie toczyło się na podwórkach

Radosław Konczyński
Fot. Radosław Konczyński
Siedem grup teatralnych zaprezentowało się podczas XVII Festiwalu "Przyjaźń niejedno ma imię" w Malborku. Jego częścią były też konkursy literacki i plastyczny dla dzieci i młodzieży.

Festiwal został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Malborku oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Parasol".
- Hasło przewodnie "Przyjaźń niejedno ma imię" jest bardzo znaczące w kontekście adresatów, do których skierowany jest konkurs, tzn. do dzieci i młodzieży. Mimo że co roku proponujemy inny motyw przewodni, zawsze przyświeca nam jedna idea - wyjaśniał prowadzący imprezę Piotr Olbryś, nauczyciel SOSW.

Tegoroczny konkurs pod hasłem "Przyjaciele ze starego podwórka" miał przypomnieć dawne zabawy i gry, które kiedyś integrowały młodzież i dzieci.

- Dzisiaj młodzi ludzie są zwykle wielbicielami wynalazków technologicznych. Fascynują je telefony komórkowe, potrafią całe dnie nie wychodzić, buszując w internecie i odpoczywając przy grach elektronicznych. Do szkoły zawożą je rodzice samochodami, a z rówieśnikami rozmawiają przez portale społecznościowe - mówił Piotr Olbryś. - A dawne podwórko tętniło życiem, najmłodsi całymi godzinami bawili się w piaskownicy. Starszym dzieciakom wystarczył kawałek sznurka, guma, skakanka, kapsle, kreda lub piłka, by zapewnić wiele godzin dobrej zabawy. Godziny ekscytujących emocji zapewniał również trzepak.

Podczas konkursu, który odbył się w sali SOSW w Malborku, przedstawienia wystawili: zespół No Name z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku, zespół Płomyki ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku, uczniowie SOSW ("Ballada o kogucie"), uczestnicy zajęć w Ośrodku Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Lasowicach Wielkich ("Fabryka teatru"), zespół Bombek Junior ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku, grupa Świetliki z SP 5 oraz „Tacy nie inni” – podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Malborku.

W ramach przeglądu rozstrzygnięte też zostały konkursy plastyczny i literacki dla dzieci i młodzieży ze szkół i placówek powiatu malborskiego.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto