Malbork. "Goldenki" po weekendzie - bardzo ważne zwycięstwo w I lidze juniorek [ZDJĘCIA]

Ależ strachu napędziły swoim kibicom i trenerowi siatkarki malborskiej drużyny... W meczu na szczycie wojewódzkiej I ligi juniorek przegrywały z Gedanią już 0:2, ale ostatecznie sięgnęły po zwycięstwo 3:2 i pozostają liderkami.

Przed niedzielnym meczem Golden Spartę Braniewo (pod tym szyldem gra w lidze juniorek malborski zespół mający też w składzie siatkarki z Braniewa), prowadzącą w tabeli, dzielił tylko punkt od wiceliderek, Gedanii Gdańsk. Zdecydowanie lepiej w spotkanie weszły przyjezdne, które w decydujących momentach potrafiły wykorzystać błędy gospodyń.

Podopieczne trenera Pawła Tercjaka po dwóch przegranych setach do 22 i 21 jednak nie załamały się, pokazały charakter i doprowadziły do tie-breaka. Udało się to po bardzo zaciętej czwartej partii, która do końca trzymała w napięciu i zakończyła się przy stanie 28:26 dla "Goldenek". W krótkim secie dziewczyny podtrzymały passę, wygrywając do 9.

Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Malborka przybliżyła się do wywalczenia 1 miejsca w fazie zasadniczej, co będzie wiązało z prawem do organizacji turnieju finałowego mistrzostw województwa.

Dzień wcześniej, w sobotę, ta sama malborska drużyna, ale jako Golden Orzeł przegrała, niestety, na wyjeździe 1:3 z Truso Elbląg spotkanie II ligi seniorek. Kilka godzin wcześniej dobrze spisały się kadetki z Malborka, które w I lidze wojewódzkiej pokonały u siebie Gdyńską Akademię Siatkówki 3:1.