Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. Hulajnogi elektryczne jak zawalidrogi. Czy to tak trudno ustawiać je w taki sposób, żeby nie przeszkadzały?

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Tego niestety można było się spodziewać... Elektryczne hulajnogi tarasują chodniki w różnych częściach Malborka.

Od niespełna dwóch tygodni mieszkańcy Malborka i turyści mogą korzystać z e-hulajnóg dwóch międzynarodowych marek. Wystarczy pobrać aplikację na telefon, zeskanować kod na kierownicy, zapłacić za odblokowanie pojazdu i za przejazd. Widać, że wiele osób korzysta z tego środka transportu i robi to tak, żeby nie uprzykrzać życia innym. Ale są też odstępstwa od normy.

- Lubię wszystko, ale to przechodzi ludzkie pojęcie! Szanujmy się nawzajem i myślmy o sobie – napisał do nas malborczyk, który przysłał zdjęcie e-hulajnogi porzuconej na środku chodnika.

Inny malborczyk przekazał nam, że jednoślady porzucane są na prywatnych posesjach. A jedna z mieszkanek przysłała wiadomość, z której wynika, że użytkownicy pojazdów w różny sposób traktują sam sprzęt.

- Nie znalazłam informacji na temat telefonu do wypożyczalni hulajnóg w Malborku. Chciałam poinformować, że jedna hulajnoga została porzucona około tygodnia temu na łące za al. Wojska Polskiego koło Kanału Ulgi i chyba jest uszkodzona – napisała do nas mieszkanka Malborka.

Przypomnijmy, że swoje e-hulajnogi udostępniły w Malborku dwie marki. Obie apelują do użytkowników, by przestrzegać podstawowych zasad.

Parkuj w wyznaczonych miejscach – nie blokuj chodnika. Przestrzegaj lokalnych przepisów, aby uniknąć mandatów za parkowanie i innych kar – można przeczytać na stronie internetowej firmy Dott.

O szacunku dla innych uczestników ruchu przypomina też firma TIER.

- Porzucona lub zaparkowana w nieodpowiednim miejscu e-hulajnoga może stanowić przeszkodę na drodze, szczególnie niebezpieczną dla osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, hulajnogę należy zaparkować w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma - jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (oddalonej od jezdni). Szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra – przypomina TIER.

Ponadto, zaparkowany odpowiednio pojazd powinien „przylegać" do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą i nie blokować przejścia lub przejazdu. Należy pamiętać, że zakazy parkowania, oznaczone odpowiednim znakiem drogowym, obowiązują również kierowców hulajnóg.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto