Malbork. Kolejny sukces karateki. Znów został mistrzem Polski młodzieżowców w karate kyokushin

Miłosz Wolak zdobył dla Malborskiego Klubu Kyokushin Karate kolejno złoto mistrzostw Polski. Dokonał nie lada sztuki, bo po raz drugi obronił tytuł mistrzowski w kata młodzieżowców, tym samym trzeci raz z rzędu zostając najlepszym zawodnikiem w kraju.

Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Juniorów i Młodzieżowców odbyły się w ostatni weekend listopada w Radzyminie koło Warszawy. W zawodach zorganizowanych przez MKS Kyokushin Karate Radzymin, wzięło udział 218 zawodników reprezentujących 77 klubów.

Jednym z faworytów do medali był Miłosz Wolak z Malborskiego Klubu Karate Kyokushin, który w kata, czyli w układach technicznych w stu procentach spełnił swoje założenia na turniej. W tej konkurencji w kategorii młodzieżowców (do 21 lat) startowało 11 zawodników.

W pierwszej rundzie sędziowie zdecydowali, że będziemy robić yantsu kata. W finale było już dowolne kata. Wykonałem sushiho i utrzymałem przewagę z eliminacji, kończąc na pierwszym miejscu zawodów – relacjonuje Miłosz Wolak.

Malborczykowi pozostał niedosyt po starcie w kumite. Niestety, odpadł już na pierwszym etapie, ale po zaciętej walce. Dogrywka zdecydowała o tym, że do strefy medalowej zakwalifikował się zawodnik z Kielc, a Miłosz Wolak oficjalnie skończył zawody na 5 miejscu.
- Nie poszło tak, jak planowałem - przyznaje.

Na mistrzostwa Polski w Radzyminie pojechała też Aleksandra Nowicka z MKKK. Niewiele jej zabrakło do wejścia do finału w kata kobiet. W kumite szczęście nie dopisało i po przegranej pierwszej walce ostatecznie zajęła 5 miejsce.

Dodajmy, że Miłosz Wolak trzeci rok z rzędu został młodzieżowym mistrzem Polski w kata. Zwyciężył też w 2019 roku w Makowie Mazowieckim oraz w 2020 r. w Zielonce koło Warszawy. Pierwszy tytuł wywalczył, będąc jeszcze uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, a kolejne już jako student Uniwersytetu Gdańskiego.
Nie tylko startuje, ale też sędziuje zawody karate kyokushin jako sędzia klasy międzynarodowej. Jest również posiadaczem stopnia mistrzowskiego 1 dan.

Malbork. Mistrzostwa w karate utrudnione przez pandemię. Ryw...