Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków” w tanecznej wersji według zespołu Bursztynki

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Zespół Taneczny Bursztynki prowadzony przez Celinę Pacanowską wystawi 6 listopada spektakl muzyczno-taneczny pt. „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Na to wydarzenie zapraszają mieszkańców Stowarzyszenie Roztańczony Malbork oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

Ten spektakl był przygotowywany na 35-lecie Zespołu Tanecznego Bursztynki, które przypadało w 2021 roku. Dzieci i młodzież wówczas podczas letniego obozu ćwiczyły nowe układy choreograficzne, trenowały pod okiem akrobatów ze szkół akrobatycznych z Trójmiasta, odbyły się także zajęcia teatralne z aktorem Teatru Muzycznego w Gdyni oraz zajęcia baletowe z baletmistrzem z Gdańska. Pandemia pokrzyżowała szyki i plany trzeba było odłożyć na później.

- "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków" to ponadczasowa opowieść o pięknej i dobrej księżniczce oraz jej próżnej i złej macosze, która nigdy nie rozstaje się ze swym magicznym lustrem. Każdego dnia zadaje mu ona następujące pytanie: "Lustereczko powiedz przecie, któż jest najpiękniejszy w świecie". Zapraszamy na pełne dobrego humoru przygody Śnieżki i Krasnoludków, do baśniowego świata poruszającego serca i wyobraźnie młodego widza - zachęcają organizatorzy.

Spektakl muzyczno-taneczny odbędzie się 6 listopada o godz. 16 w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Wybickiego. Wstęp wolny.

  • Obsada: Zespół Taneczny Bursztynki.
  • Choreografia: Sebastian Białobrzeski i Celina Pacanowska.
  • Stroje: Celina Pacanowska.
  • Scenografia: Katarzyna Kot, Celina Pacanowska, Karolina Raczkowska oraz rodzice dzieci z zespołu Bursztynki.
  • Przygotowanie aktorskie: Grzegorz Pacanowski.
  • Charakteryzacja: Agata Szumska, Anna Szałwińska, Karolina Raczkowska oraz rodzice dzieci z zespołu Bursztynki.

Przypomnijmy, że Bursztynki zostały założone przez Celinę Pacanowską przy Obwodowym Urzędzie Poczty w Malborku. Pierwszy występ jako grupa baletowo-wokalna zespół zaliczył w styczniu 1986 roku podczas spotkania noworocznego pocztowców. Po roku występów i wzbogacania repertuaru o tańce narodowe, regionalne i inscenizacje została wybrana nazwa - dobrze dziś znana. W 1996 roku grupa przeszła spod skrzydeł poczty do Młodzieżowego Domu Kultury Ratusz, który w XXI w. po połączeniu z Miejskim Domem Kultury stał się częścią Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.

Malbork. "Nie igraj z diabłem" na motywach sztuki czeskiego ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto