Malbork. „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków” w tanecznej wersji według zespołu Bursztynki

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Zespół Taneczny Bursztynki prowadzony przez Celinę Pacanowską wystawi 6 listopada spektakl muzyczno-taneczny pt. „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Na to wydarzenie zapraszają mieszkańców Stowarzyszenie Roztańczony Malbork oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

Ten spektakl był przygotowywany na 35-lecie Zespołu Tanecznego Bursztynki, które przypadało w 2021 roku. Dzieci i młodzież wówczas podczas letniego obozu ćwiczyły nowe układy choreograficzne, trenowały pod okiem akrobatów ze szkół akrobatycznych z Trójmiasta, odbyły się także zajęcia teatralne z aktorem Teatru Muzycznego w Gdyni oraz zajęcia baletowe z baletmistrzem z Gdańska. Pandemia pokrzyżowała szyki i plany trzeba było odłożyć na później.

- "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków" to ponadczasowa opowieść o pięknej i dobrej księżniczce oraz jej próżnej i złej macosze, która nigdy nie rozstaje się ze swym magicznym lustrem. Każdego dnia zadaje mu ona następujące pytanie: "Lustereczko powiedz przecie, któż jest najpiękniejszy w świecie". Zapraszamy na pełne dobrego humoru przygody Śnieżki i Krasnoludków, do baśniowego świata poruszającego serca i wyobraźnie młodego widza - zachęcają organizatorzy.

Spektakl muzyczno-taneczny odbędzie się 6 listopada o godz. 16 w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Wybickiego. Wstęp wolny.

  • Obsada: Zespół Taneczny Bursztynki.
  • Choreografia: Sebastian Białobrzeski i Celina Pacanowska.
  • Stroje: Celina Pacanowska.
  • Scenografia: Katarzyna Kot, Celina Pacanowska, Karolina Raczkowska oraz rodzice dzieci z zespołu Bursztynki.
  • Przygotowanie aktorskie: Grzegorz Pacanowski.
  • Charakteryzacja: Agata Szumska, Anna Szałwińska, Karolina Raczkowska oraz rodzice dzieci z zespołu Bursztynki.

Przypomnijmy, że Bursztynki zostały założone przez Celinę Pacanowską przy Obwodowym Urzędzie Poczty w Malborku. Pierwszy występ jako grupa baletowo-wokalna zespół zaliczył w styczniu 1986 roku podczas spotkania noworocznego pocztowców. Po roku występów i wzbogacania repertuaru o tańce narodowe, regionalne i inscenizacje została wybrana nazwa - dobrze dziś znana. W 1996 roku grupa przeszła spod skrzydeł poczty do Młodzieżowego Domu Kultury Ratusz, który w XXI w. po połączeniu z Miejskim Domem Kultury stał się częścią Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.

Malbork. "Nie igraj z diabłem" na motywach sztuki czeskiego ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Dz PMM

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie