Malbork. Lekkoatleci młodsi i starsi startowali w Łodzi, Szczecinie i Chojnicach

archiwum Sokoła Malbork
Malborscy lekkoatleci wrócili z medalami z długiego weekendu. Zosia Wąsik zdobyła srebro w finale centralnym Czwartków Lekkoatletycznych, a Marcel Tietz - brąz na paralekkoatletycznych mistrzostwach Polski.

W Łodzi odbył się XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Startowały tam dwie osoby z Malborka. W klasach szóstych Zosia Wąsik zdobyła srebrny medal w rzucie piłeczką palantową dziewcząt z wynikiem 50 metrów, o półtora metra bliżej od zwyciężczyni.

- To bezwzględny sukces, zwłaszcza że Zosia drugi rok z rzędu stanęła na podium w finale centralnym Czwartków. Rok temu zdobyła złoty medal w piłeczce palantowej – przypomina Norbert Sajkowski, trener zawodniczki.

Do Łodzi pojechał też Aleksander Barnaś, który w kategorii klas czwartych i młodszych rywalizował na 1000 m. Z wynikiem 3.51,85 minuty zajął 23 miejsce. Dla niego był to pierwszy start na tak dużej imprezie.

W ostatnich dniach wiele się działo na stadionach. Podopieczny Norberta Sajkowskiego wziął udział w paralekkoatletycznych mistrzostwach Polski, które w dniach 16-19 czerwca odbyły się w Szczecinie. To Marcel Tietz, zawodnik Sokoła Malbork, który pierwszego dnia zawodów zdobył brązowy medal w skoku w dal z wynikiem 4,91 m. W kolejnych dniach niewiele zabrakło, by mógł cieszyć się z kolejnych krążków. Dwukrotnie zajął 4 miejsce - na 100 m z rekordem życiowym 12,98 s oraz na 200 m z rezultatem 26,94 s (rekord życiowy poprawiony o ponad sekundę). Klasyfikacja końcowa jest ustalana według przelicznika punktowego. W tej drugiej konkurencji zabrakło tylko 8 punktów do brązu.

W sobotę (18 czerwca) w mityngu lekkoatletycznym w Chojnicach startował Oskar Wąsik z Sokoła. W biegu 1000 m open z bardzo dobrym wynikiem 2.46,07 minuty zajął 3 miejsce. Malborczyk przygotowuje się do mistrzostw Polski U18, w których pod koniec lipca w Bielsku-Białej będzie rywalizował w konkurencji 2000 m z przeszkodami.

Wyjazd zawodników na Czwartki Lekkoatletyczne w Łodzi i paralekkoatletyczne MP w Szczecinie został dofinansowany z budżetu miasta w ramach dotacji, którą pozyskał SKS Sokół.

Malbork. "Czwartki Lekkoatletyczne" na Stadionie Miejskim po...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0