Malbork. Lekkoatleci Sokoła z medalami w mistrzostwach województwa pomorskiego

archiwum Sokoła Malbork
Oskar Wąsik z Sokoła Malbork został mistrzem Pomorza U18 w biegu na 2000 m z przeszkodami. W kategorii juniorów młodszych legitymuje się obecnie jednym z najlepszych wyników w kraju. Brązowy medal w mistrzostwach województwa wywalczył Filip Kujawa.

Mistrzostwa okręgu U18 i U20 w lekkoatletyce odbyły się w minioną niedzielę (12 czerwca) w Gdańsku. Malborskiego Sokoła na tych zawodach w kategorii do lat 18 reprezentowali Oskar Wąsik i Filip Kujawa i obaj spisali się bardzo dobrze.

Oskar był jednym z faworytów do medali w biegu na 2000 m z przeszkodami. Plan na mistrzostwa Pomorza zrealizował w stu procentach, bo w czasie nowego rekordu życiowego, który obecnie wynosi 6.33,83 minuty, wywalczył złoto.
- Jest dobrze – cieszy się Norbert Sajkowski, trener Sokoła, wypatrując już mistrzostw Polski U18, które w dniach 16-19 lipca odbędą się w Bielsku-Białej.

W niedzielę Oskar Wąsik poprawił „życiówkę” o ponad 7 sekund. Uzyskany czas powinien spokojnie dać mu miejsce w pierwszej dwunastce na liście rankingowej w kraju, a to oznacza, że podczas MP będzie startował w silniejszej serii. Ogółem zakwalifikuje się 24 zawodników.

Z medalem z mistrzostw okręgu wrócił też Filip Kujawa, który startował w konkurencjach sprinterskich. Pobiegł po brąz na 100 metrów, wpadając na metę w czasie 11,94 s. W eliminacjach był o cztery sekundy szybszy, ustanawiając rekord życiowy 11,90 s. Filipowi niewiele zabrakło do medalu na 200 m. Z czasem 25,03 s zajął 4 miejsce.

Obaj zawodnicy są uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, przy którym działa SKS Sokół. Przejazd na zawody był współfinansowany ze środków budżetu miasta Malborka, które klub pozyskał na 2022 r.

Malbork. Zawodnicy Sokoła rywalizują w paralekkoatletycznym ...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0