Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork: Malma na sprzedaż. KSC Polski Cukier jednym z oferentów

Radosław Konczyński
Skrzętnie skrywana tajemnica o tym, kto chce kupić malborską Malmę (obecnie VVQFDE w upadłości likwidacyjnej), została ujawniona. Okazuje się, że jednym z oferentów jest główny gracz na polskim rynku cukru, czyli należąca do Skarbu Państwa Krajowa Spółka Cukrowa Polski Cukier.

Po dwóch nieudanych przetargach na sprzedaż majątku byłego potentanta makaronowego z Malborka syndyk VVQFDE ogłosił negocjacje, których termin niedawno został przedłużony do końca stycznia. Jacek Ryncarz wyjaśniał nam, że do tego czasu absolutnie nie może ujawnić, czy ktoś i ewentualnie kto chce kupić dawną Malmę. O tym, że KSC przystąpiła do negocjacji, wiadomo z informacji, którą na swojej stronie internetowej zamieścił Urząd Miasta Malborka.

- Potwierdzam, że jest to jeden z oferentów - mówi nam dziś Jacek Ryncarz, syndyk VVQFDE, i ponownie wyjaśnia, że do czasu zakończenia negocjacji nic więcej wyjawić nie może.

Zapytaliśmy w KSC, czy na obecnym etapie spółka może krótko zdradzić, jaką działalność chciałaby prowadzić w zakładzie po Malmie, gdyby oczywiście zwyciężyła w rokowaniach. Pracownicy fabryki, w której od 1,5 roku nic się nie dzieje, ciągle czekają na cud i firmę, która wznowiłaby produkcję makaronów. Czy KSC oprócz cukru byłaby skłonna postawić na makaron?

- Spółka nie komentuje tematu - krótko odpowiada Sylwia Kalska, rzecznik prasowy koncernu.

Jedno jest pewne: KSC na pewno jest na tyle majętną spółką, by kupić zakład w Malborku. W ciągu ostatnich trzech lat wydała kilkadziesiąt milionów złotych na modernizacje i remonty w cukrowni w Malborku, jedynej fabryce cukru na Pomorzu. Tylko przed obecnie trwającą kampanią cukrową te nakłady wyniosły 37 mln zł. Dla porównania: cena wywoławcza za malborski zakład dawnej Malmy wynosiła w drugim przetargu 21 mln 317 tys. 280 zł.

W pierwszym przetargu po fabrykę w Malborku zgłosiła się Lubella - dawny konkurent na rynku makaronów. W drugim - FMT Group, za którym optowało część pracowników. Oba przetargi zostały unieważnione z przyczyn formalnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto