Malbork. Mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Były emocje! Sami zobaczcie na zdjęciach

Reprezentacje szkół z Malborka, gminy Malbork i Starego Pola rywalizowały we wtorek (4 października) o tytuł mistrzyń i mistrzów powiatu w sztafetowych biegach przełajowych.

Zawody zostały zorganizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji tradycyjnie na polanie w Parku Miejskim, gdzie w zależności od kategorii zespoły miały do pokonania 800 lub 1000 metrów. Drużyny były 8-osobowe, z wyjątkiem dziewcząt ze szkół ponadpodstawowych, które pobiegły w składach 6-osobowych.

Najmłodsi, czyli klasy VI i młodsze rywalizowały w igrzyskach dzieci. W kategorii dziewczynek wystartowały tylko cztery sztafety. Bezkonkurencyjna była drużyna Szkoły Podstawowej w Starym Polu, która prowadziła od startu do mety. Puchar za 2 miejsce trafił do SP 5 Malbork, a za trzecie – do SP w Gminie Malbork. Za podium uplasowała się drużyna SP 9 Malbork.
W kategorii chłopców zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku, przed SP Stare Pole, SP 5 Malbork, SP 9 Malbork, SP 1 Malbork i SP w Gminie Malbork.

W igrzyskach młodzieży szkolnej (klasy VII-VIII) wśród dziewcząt najlepsza okazała się reprezentacja SP 3 Malbork. Na podium znalazły się też SP 5 Malbork ze srebrnymi medalami i SP 9 Malbork z brązowymi. Drużyna SP 1 Malbork zajęła 4 miejsce, a SP w Gminie Malbork – piąte.
W kategorii chłopców zwyciężyła reprezentacja SP 1 Malbork, która na pierwszych zmianach objęła prowadzenie, potem w środku rywalizacji straciła je na rzecz SP Stare Pole, ale odzyskała po szóstej zmianie i już nie oddała. Drugie miejsce dla SP 5 Malbork, która na siódmej zmianie wyprzedziła Stare Pole. Chłopcy ze staropolskiej podstawówki skończyli zawody na 3 miejscu. Kolejne lokaty zajęły: SP 9 Malbork, SP 3 Malbork i SP w Gminie Malbork.

Najstarsi, czyli młodzież ze szkół ponadpodstawowych wystartowała w licealiadzie. Wśród dziewcząt od początku do końca prowadziła sztafeta z Zespołu Szkół Technicznych. Tutaj kolejność wyklarowała się już po pierwszym okrążeniu i do samej mety nic się nie zmieniło. Drugie miejsce zajęła drużyna II Liceum Ogólnokształcącego, trzecie – I LO, a czwarte – Technikum nr 3.
W kategorii chłopców zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyły reprezentacje II LO i ZST. Ta pierwsza miała w składzie m.in. lekkoatletów i triathlonistów, a druga – piłkarzy. Po piątej zmianie prowadził jeszcze ZST, ale potem na prowadzenie wyszło II Liceum Ogólnokształcące i już go nie oddało, mimo że rywale walczyli niemal do ostatnich metrów.
Trzecie miejsce zajęło Technikum nr 3, a czwarte – I LO.

Malbork. W XVII Biegu Trzeźwości rywalizowali uczniowie szkó...