Malbork. Nagrody burmistrza dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Nauczyciele malborskich placówek oświatowych, głównie prowadzonych przez miasto, spotkali się na skromnej uroczystości z okazji swojego święta. Jak zawsze, to idealna okoliczność do złożenia życzeń, podziękowań i wręczenia nagród przez burmistrza.

W spotkaniu, które w środę (13 października) odbyło się w Szkole Łacińskiej, uczestniczyli nauczyciele i dyrektorzy szkół podstawowych, przedszkoli i żłobka. Magistrat zaprosił też m.in. dyrektorów prywatnych przedszkoli.

- Należy zaznaczyć, że Dzień Edukacji Narodowej to święto całej polskiej szkoły, święto wszystkich, którzy są związani z oświatą, czyli uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują – mówiła Małgorzata Krysik, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Malborka.

To – jak dodała pani naczelnik - okazja do złożenia podziękowań wszystkim pracującym na wielu płaszczyznach funkcjonowania oświaty.

- Pierwszy wymiar to ten dydaktyczny, w ramach którego należy kierować podziękowania za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie serc i umysłów uczniów. Drugi wymiar to ten efekt wychowawczy, niejednokrotnie najtrudniejszy do osiągnięcia, w ramach którego podziękowania należy kierować do wszystkich nauczycieli i pedagogów. Trzeci wymiar to ten organizacyjny, za który odpowiadają dyrektorzy i osoby prowadzące poszczególne placówki, których trudna praca powinna być doceniona także każdego dnia – podkreśliła Małgorzata Krysik.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć władz miasta: burmistrza Marka Charzewskiego i przewodniczącego Rady Miasta Pawła Dziwosza. Włodarz przytoczył zdanie o roli nauczycieli pochodzące sprzed 248 lat, zawarte w dokumencie powołującym Komisję Edukacji Narodowej.

To zdanie brzmiało tak, że rozum i serce nauczyciela decydują o rozwoju rozumu i serca ucznia. Za ten rozwój rozumu, czyli wiedzy, i rozwój serca, czyli wartości, które przekazujecie młodemu pokoleniu, bardzo dziękuję. To pokolenie za chwilę będzie decydowało o rozwoju naszego kraju, o rozwoju naszej „małej ojczyzny”. Dlatego bardzo ważne jest, żebyśmy wszyscy przekazywali im wiedzę i te wartości, które są najważniejsze – mówił Marek Charzewski.

Burmistrz przypomniał, że poprzedni rok szkolny, a także drugi semestr jeszcze wcześniejszego były bardzo trudne. To wybuch epidemii koronawirusa, nauczanie stacjonarne, dostosowanie się do wyzwań z tym związanych.

- W imieniu wszystkich mieszkańców chciałbym złożyć serdeczne podziękowania za zaangażowanie, które wkładacie w edukację i wychowanie młodego pokolenia, jak również za wyrozumiałość i cierpliwość. A myślę, że ten rok, który się zakończył, był rokiem wyjątkowym, wymagał od nas wszystkich, nie tylko w szkołach, ale we wszystkich dziedzinach życia, wyjątkowej wyrozumiałości i cierpliwości. Życzę wszystkim, że żeby rzeczywiście ten nowy rok szkolny był zbliżony do normalnego – dodał Marek Charzewski.

Podczas środowego spotkania nauczyciele odebrali nagrody burmistrza przyznane ze specjalnego funduszu nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Oto wyróżnieni:

 • Katarzyna Kowalska, dyrektor Przedszkola nr 5,
 • Dorota Muchowska, Przedszkole nr 8,
 • Agata Gucwa, Szkoła Podstawowa nr 1,
 • Sławomir Kempa, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1,
 • Ewa Smardzewska, Szkoła Podstawowa nr 2,
 • Aneta Grabowska, Szkoła Podstawowa nr 3,
 • Elżbieta Krawczyk, Szkoła Podstawowa nr 3,
 • Małgorzata Szumska, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1,
 • Agata Rojek, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1,
 • Katarzyna Bernacka, Szkoła Podstawowa nr 6,
 • Sławomir Świetlikowski, Szkoła Podstawowa nr 8,
 • Andrzej Pokora, Szkoła Podstawowa nr 9.

Malbork. Nauczyciele powiatowych placówek nagrodzeni z okazj...

Czy bycie kujonem to problem?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Andrzej
brawo !!
Dodaj ogłoszenie