Malbork. Noworoczny mecz Nogat - Pomezania stał się tradycją, ale przerwała ją epidemia

Fanom piłki nożnej w Malborku na pewno brakuje tego wydarzenia, ale takie czasy... Z powodu obostrzeń nie mógł dojść do skutku mecz noworoczny między V-ligową Pomezanią a A-klasowym Nogatem.

Przypomnijmy, że noworoczne mecze zostały zainicjowane w 2017 roku przez Zenona Małka. To okazja przede wszystkim do powitania nowego roku na sportowo, po piłkarsku, jak to się dzieje również w innym miejscach Polski, na czele z grą wewnętrzną Cracovii.

W malborskich spotkaniach 1 stycznia, które rozgrywane były na sztucznej murawie przy ul. Toruńskiej, najważniejsza jest zabawa przy piłce. Drużyny składają się z aktualnych zawodników, ale też byłych graczy, z trenerów, działaczy czy po prostu przyjaciół obu klubów. Wyniki schodzą na dalszy plan, ale z kronikarskiej powinności przypomnijmy, jak kończyły się dotychczasowe mecze:

• 2017 rok – 7:4 dla Pomezanii
  • 2018 rok – 2:2, w karnych lepsza Pomezania
  • 2019 rok – 7:2 dla Pomezanii, pierwszego gola w 2019 roku strzelił Wojciech Szoska z Pomezanii
  • 2020 rok - 8:0 dla Pomezanii, pierwszą bramkę w 2020 roku zdobył Łukasz Statkiewicz, były piłkarz malborskiego klubu.

1 stycznia 2021 roku malborski mecz noworoczny nie mógł dojść do skutku z powodu epidemii. Pomimo tej przerwy młoda jeszcze tradycja powinna być kontynuowana, bo przypadła do gustu również kibicom.