MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. Nowy dom MTBS został oddany do użytku. Lokatorzy odebrali klucze do mieszkań

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
To już szesnasty budynek Malborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jego budowa została uroczyście zakończona w piątek (20 maja) wręczeniem kluczy lokatorom.

Nowy dom wielorodzinny, w którym w dwóch klatkach znajduje się w sumie 40 mieszkań, powstał w tzw. trzecim siedlisku Malborskiego TBS przy ulicy Czerskiego. Inwestycja została zrealizowana przez Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB w przewidzianym terminie. Inwestor, czyli miejska spółka MTBS dała wykonawcy czas do drugiego kwartału 2022 r.

16 maja Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie budynku "R" po wcześniej przeprowadzonych kontrolach i odbiorach. Dwa dni później miejska spółka oficjalnie na protokół odebrała dom od iławskiej firmy, a 20 maja lokatorzy odebrali klucze. Najpierw symboliczną wstęgę przecięli Wacław Kornacki, przewodniczący Rady Nadzorczej MTBS sp. z o.o., oraz Anna Szymczak, prezes IPB sp. z o.o.

Nie wszyscy mieszkańcy mogli uczestniczyć w krótkiej piątkowej uroczystości przed nowym domem wielorodzinnym, ale tym, którzy się zjawili, towarzyszyły spore emocje. Oczywiście, że już wcześniej widzieli swoje "M", jednak nadal są pod wrażeniem jakości wykończenia wnętrz.

- Mam nadzieję, że mieszkania będą wam służyły jak najdłużej. Mam też nadzieję, że będziecie państwo dbali o punkty wspólne: korytarze, windy, piwnice, tak żeby zawsze było tutaj zawsze schludnie, czysto i fajnie. I żebyście się wzajemnie polubili, bo nie wszyscy się znają, tak żeby można było sobie po sąsiedzku pomóc – mówiła Małgorzata Ostrowska, prezes MTBS sp. z o.o., witając nowych mieszkańców.

30 lokali zostanie zasiedlonych przez partycypantów, czyli osoby, które pokryły około 30 procent wartości mieszkania. W przypadku 10 lokali partycypację wykupiły władze miasta, by przeprowadzić tutaj spełniających warunki lokatorów mieszkań komunalnych. Resztę kosztów MTBS pokrywa ze środków własnych i kredytu.

- Chciałem pogratulować tego trudnego projektu, bo rzeczywiście projekt realizowany w trudnych czasach, jeśli chodzi o działalność mieszkaniową. Ceny bardzo szybko idą w górę i myślę, że należą się wielkie słowa uznania, że udało się inwestycję zrealizować. A do wszystkich, którzy mieszkają w TBS, mogę powiedzieć: koleżanki i koledzy, bo właśnie sobie uświadomiłem, że mieszkam w TBS dwadzieścia lat - mówił podczas oddania bloku do użytku Marek Charzewski, burmistrz Malborka.

W nowym budynku przy Czerskiego jest:

  • 8 mieszkań 3-pokojowych o pow. 60,06 m kw.,
  • 8 mieszkań 3-pokojowych o pow. 59,86 m kw.,
  • 10 mieszkań 2-pokojowych o pow. 56,95 m kw.,
  • 2 mieszkania 2-pokojowe o pow. 55,84 m kw.,
  • 5 mieszkań 2-pokojowych o pow. 47,31 m kw.,
  • 5 mieszkań 2-pokojowych o pow. 47,39 m kw.,
  • 2 mieszkania 2-pokojowe o pow. 46,42 m kw.

W obu klatkach są windy. Zmotoryzowani mieszkańcy mają też możliwość wydzierżawienia garażu na auto. Ponadto, przed blokiem znajduje się obszerny parking.
Przed rozpoczęciem inwestycji jej koszt był oszacowany na 11 mln zł.

Malbork. Nowy budynek komunalny przy Pasteura czeka na lokat...

od 7 lat
Wideo

Pomysły na ścianę w sypialni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto