Malbork. Olimpico wygrało pierwszy turniej piłkarski dziewczynek U-11 w ramach mistrzostw Pomorza [ZDJĘCIA]

Pięć drużyn dziewczynek wzięło udział w pierwszym turnieju mistrzostw województwa pomorskiego do lat 11. Zawody odbyły się w niedzielę (18 listopada) w Malborku. Wygrały gospodynie z KKPN Olimpico.

Cały cykl został zainaugurowany na boisku ze sztuczną trawą przy ulicy Toruńskiej.

- Odbędą się jeszcze trzy turnieje w hali, a potem, już na wiosnę, znowu dwa turnieje na boisku. Każdy w innej miejscowości. My byliśmy teraz gospodarzem. Punkty będą sumowane i w ten sposób zostanie ustalona klasyfikacja końcowa - wyjaśnia Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Olimpico.
Jego podopieczne wygrały niedzielne zmagania, zdobywając 13 pkt. Dziewczynki pokonały 2:0 Feniksa Kramarzyny, 3:0 Prometeusza Tuchomie, 3:2 Akademię Piłkarską LG Gdańsk, 3:0 walkowerem Błękitne Wejherowo i zremisowały 0:0 z Pogonią Tczew.

Klasyfikacja malborskiego turnieju: 1. Olimpico - 13 pkt, 11-2 w bramkach; 2. AP LG - 12 pkt, 26-4; 3. Feniks - 9 pkt, 16-9; 4. Pogoń - 7 pkt, 7-10; 5. Prometeusz - 3 pkt, 6-25; 6. Błękitne - 0 pkt, 0-15.