Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Malbork. Oto najpopularniejsze imiona 2020 roku. Zestawienie na podstawie danych Urzędu Stanu Cywilnego

Anna Szade
Anna Szade
Zuzanna i Jan to imiona, które były najczęściej nadawane w 2020 roku w powiecie malborskim. Tak wynika z danych Urzędu Stanu Cywilnego w Malborku.

Urząd Stanu Cywilnego w Malborku rejestruje urodzenia wszystkich dzieci w malborskim szpitalu, a jak wiadomo rodzą tutaj panie z całego naszego powiatu, a także z ościennych. Zatem zestawienie imion dotyczy ich wszystkich. A i to nie koniec, bo do statystyk tutejszego USC trafiają też dane o potomstwie mieszkańców Malborka, którzy przebywają za granicą i tam przyszło na świat ich dziecko.

W ciągu całego 2020 r. wg danych z Urzędu Stanu Cywilnego w Malborku na świat przyszło 636 maluszków. Dla porównania, w całym 2019 r. było to 543 dzieci. W 2020 r. popularnością cieszyły się tradycyjne imiona, co widać zwłaszcza w przypadków chłopców. Jan, Antoni i Jakub to pierwsza trójka najczęściej nadawanych imion męskich. Wśród dziewczynek na "podium" znalazły się Zuzanna, Lena, Maja i Zofia.
Zestawienie z dokładnymi danymi liczbowymi z USC w Malborku możecie sprawdzić w galerii powyżej.

A jakie imiona, dla porównania, były najbardziej popularne w minionych latach? Z danych USC w Malborku wynika, że w 2019 roku wśród dziewczynek królowała Hanna (14), potem były Zuzanna, Maria i Maja (po 12) oraz Lena, Laura, Antonina i Julia (po 10). Wśród chłopców najwięcej było Szymonów (16), potem Nikodemów (14) oraz Janów i Aleksandrów (po 13).

W 2018 r. najpopularniejsza była Maja (imię dla 16 dziewczynek), następnie Zofia i Lena (po 14) oraz Antonina (13). Wśród chłopców na świat przyszło 17 Antonich, w pierwszej trójce najbardziej popularnych imion znaleźli się też Kacper (14) i Aleksander (13).

W 2017 r. najpopularniejszymi imionami żeńskimi były Maja (17), Zofia (15) oraz Zuzanna (14), a męskimi – Antoni (15), Jakub i Jan (po 14) oraz Szymon (13).

Malbork. Statystyka urodzeń, małżeństw i zgonów w 2020 r. z ...

emisja bez ograniczeń wiekowychprzemocseks
Wideo

Strona Kobiet: Przemoc seksualna wojsk rosyjskich wobec Ukrainek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto