Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Malbork. Parkomaty pojawią się na płatnych parkingach do 16 sierpnia. Koniec "wakacji parkingowych" dla kierowców

Anna Szade
Anna Szade
Radosław Konczyński
Kierowcy powinni zacząć zbierać drobne, bo do 16 sierpnia w rozszerzonej Strefie Płatnego Parkowania staną wszystkie parkomaty. Lepiej uważać, gdy zostawia się samochód, by uniknąć przykrych niespodzianek. Dotyczy to przede wszystkim centrum Malborka i Śródmieścia, ale też Kałdowa.

Kończą się „parkingowe wakacje” w Strefie Płatnego Parkowania w Malborku. Choć decyzja Rady Miasta o jej rozszerzeniu weszła w życie 1 lipca, to do tej pory nie wszędzie ustawione są urządzenia do poboru opłat od kierowców. Sprawdziliśmy, kiedy się to zmieni.

Do 16 sierpnia firma wyłoniona w przetargu ma zainstalować wszystkie parkomaty na parkingach, które objęła rozszerzona Strefa Płatnego Parkowania – mówi Józef Barnaś, wiceburmistrz Malborka.

Lepiej więc sprawdzać, czy tablice informujące o SPP nadal są zasłonięte. W Straży Miejskiej usłyszeliśmy, że firma najpewniej ustawi brakujące urządzenia hurtem. Ale wiadomo, „strzeżonego Pan Bóg strzeże”. To lista parkingów, w których w najbliższych dniach zmotoryzowanym przyda się uwaga:

  • ul. Kościuszki, zaplecze Hotelu Centrum Malbork,
  • ul. Konopnickiej, parking przy Młynówce, vis a vis sklepu Biedronka,
  • ul. Mickiewicza, parking przy Rondzie "Inki",
  • ul. Solskiego,
  • ul. 17 Marca, parking na zapleczu Zakładu Karnego,
  • ul. Zapolskiej.

Na tym etapie to tyle, choć trzeba jeszcze dorzucić parking przed kościołem św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, gdzie parkomat pojawił się w lipcu oraz przed Starostwem Powiatowym na pl. Słowiańskim.
Warto jednak pamiętać, że od 1 stycznia 2023 r. SPP będzie również obowiązywała na płatnych parkingach przy ul. Kościuszki oraz przy ul. Dworcowej, które obecnie są dzierżawione przez prywatny podmiot, oraz wzdłuż ul. Żelaznej.

Choć kierowcy narzekają na te obowiązkowe opłaty, to nie są one znowu aż tak wysokie. Za parkowanie do pół godziny trzeba zapłacić 1 zł, do jednej godziny – 2 zł i za każdą następną rozpoczętą godzinę 2 zł.
Od 1 lipca nie zmieniła się wysokość opłaty za postój samochodów, która jest pobierana od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 17.
Nowością jest abonament, który został wpisany w uchwałę Rady Miasta. Dla mieszkańców Malborka to: 100 zł za miesiąc, 400 zł za pół roku i 700 zł za rok. Natomiast dla pozostałych kierowców: 200 zł za miesiąc, 800 zł za pół roku i 1400 zł za cały rok. Taka opłata uprawnia do postoju samochodu o określonym numerze rejestracyjnym, ale nie wiąże się z wyznaczeniem stałego miejsca parkingowego.

Malbork. Płatne parkowanie ma obowiązywać w kilku nowych mie...

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto