Malbork. Piłkarze z ZSP 4 z brązowymi medalami wojewódzkiej licealiady. W "małym finale" nie dali szans rywalom

archiwum ZSP 4 Malbork
Męska reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku zdobyła brązowe medale w wojewódzkiej licealiadzie w piłce nożnej. To kolejny taki sukces, bo niedawno złoto wywalczyły dziewczyny z ZSP 4.

Turniej finałowy wojewódzkiej licealiady w piłce nożnej chłopców został rozegrany w czwartek (28 kwietnia) w Lęborku. Zmierzyło się tam sześć najlepszych drużyn na Pomorzu wyłonionych wcześniej w turniejach półfinałowych.

Reprezentacja ZSP 4 Malbork w swojej grupie uległa 0:5 drużynie II Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim, a w kolejnym spotkaniu pokonała skromnie, bo 1:0 ekipę XXI LO w Gdańsku. Jednak to nikłe, odniesione po zaciętym meczu zwycięstwo miało kolosalne znaczenie w kontekście późniejszej walki o brązowy medal. W tzw. małym finale zespół z Malborka trafił bowiem na znacznie słabszego przeciwnika. „Czwórka” rozgromiła 9:0 reprezentację VII Liceum Sportowego w Gdyni i mogła się cieszyć z 3 miejsca w wojewódzkiej licealiadzie.

Drużyna ZSP 4 grała w składzie: Karol Kamiński, Szymon Balcerowski, Bartosz Dąbrowski, Cezary Grala, Filip Gucwa, Filip Jaźwiński, Dominik Kajko, Konrad Nędza, Mateusz Rabenda, Ksawier Rajkowski, Maciej Sablewski, Patryk Wojtkowski, Mateusz Sarnowski, Jakub Jędrzejewski.

Chciałbym bardzo gorąco pogratulować wszystkim zawodnikom, szczególnie tym, którzy kończą naukę i szkolenie w naszej szkole, a trenerom współpracującym za ich przygotowanie do tego turnieju – mówi Henryk Pawłowski, koordynator klas sportowych w IV Liceum Ogólnokształcącym w ZSP 4.

Gdyby spojrzeć na skład, to sukces nie był przypadkowy. W klasach piłkarskich ZSP 4 uczą się zawodnicy na co dzień trenujący m.in. w Pomezanii Malbork. Z kolei kwidzynianin Jakub Jędrzejewski pomimo młodego wieku od dawna jest podstawowym graczem IV-ligowego Gromu Nowy Staw.

Trenera-koordynatora duma rozpiera tym bardziej, że przecież dopiero co szkolnymi mistrzyniami województwa pomorskiego w piłce nożnej zostały dziewczęta z ZSP 4.
- Puchary i medale podczas finałów wojewódzkiej licealiady wręczała pani starosta powiatu Lęborskiego, Alicja Zajączkowska, która stwierdziła, że malborskie drużyny dziewcząt i chłopców jako jedyne w województwie pomorskim w tym roku stanęły na podium tych rozgrywek – podkreśla Henryk Pawłowski.

Przypomnijmy, że klasy sportowe o profilu piłki nożnej działają w ZSP 4 pod patronatem Pomorskiego ZPN.