Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. Plan zmiany zagospodarowania centrum miasta będzie dyskutowany z mieszkańcami. Warto posłuchać, jak widzą przyszłość planiści

Anna Szade
Anna Szade
Urząd Miasta Malborka
Zbliża się termin prezentacji projektu zmiany fragmentu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego centrum Malborka. Projekt rozwiązań dotyczących m.in. zabudowań Pemalu, hotelu Zbyszko i parkingu miejskiego przy ul. Kościuszki zostanie przedstawiony podczas dyskusji publicznej. Odbędzie się ona w Urzędzie Miasta 16 lutego 2021 r. Debata będzie również dostępna online.

Kto jest ciekaw, co szykuje się w centrum Malborka, może wziąć udział w spotkaniu, podczas którego dyskutowany będzie projekt zmiany wycinka miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dotyczy to ul. Kościuszki i sąsiadujących z nią terenów od Pemalu, przez hotel Zbyszko do miejskiego parkingu, którego operatorem jest obecnie prywatny podmiot.

Dyskusja publiczna, podczas której zaprezentowane zostaną główne założenia dotyczące tego obszaru, odbędzie się 16 lutego o godz. 12 w Urzędzie Miasta Miasta Malborka.
Osoby, które przybędą do Urzędu, będą musiały poddać się badaniu temperatury ciała oraz odkazić dłonie. Obowiązuje również obowiązek noszenia maseczki ochronnej.
W spotkaniu będzie można wziąć udział także online, co sami włodarzom zaproponowaliśmy. W sali posiedzeń będzie obowiązywał limit miejsc, więc nie wszyscy zainteresowani mogliby przysłuchiwać się dyskusji.
Co ciekawe, zarówno uczestnicy w magistracie, jak i przed komputerami będą mogli zadawać pytania dotyczące rozwiązań proponowanych przez planistów.

TUTAJ można znaleźć link do wideokonferencji.

Jak przypomina Urząd Miasta, zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym każdy, kto kwestionuje projektowane zapisy planu miejscowego, może wnieść uwagi. Należy składać je na piśmie z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu oraz oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy w nieprzekraczalnym terminie do 8 marca 2021 r.
Pisma należy kierować na adres Urzędu Miasta w Malborku, pl. Słowiański 5, 82-200 Malbork lub drogą elektroniczną: [email protected].

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu centrum miasta Malborka wraz z prognozą oddziaływania na środowisko został już wyłożony do publicznego wglądu. Z uwagi na pandemię koronawirusa, można się z nim zapoznać w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej miasta. Wystarczy wejść w ten LINK
Można zajrzeć do jego wersji papierowej, ale po wcześniejszym umówieniu się, co ma związek z obowiązującymi rygorami sanitarnymi.

Malbork. Jak zmieni się centrum? Projekt zmiany planu wyłożo...

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto