Malbork. Pływacy MAL WOPR na zawodach "Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie". Były medale i przede wszystkim rekordy życiowe

rk
14 pływaków reprezentowało MAL WOPR i miasto podczas Międzynarodowych Zawodach Pływackich "Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie" w Gdańsku. Poniżej relacja Iwony Ciecholewskiej, trenerki MAL WOPR.

W zawodach, które odbyły się 14 maja, rywalizowało blisko pięciuset zawodników z 23 klubów. Malbork reprezentowała czternastka pływaków MAL WOPR Malbork, w tym troje debiutantów, dla których były to pierwsze w życiu zawody pływackie. Michalina Kumkowska, Daniel Hotra i Kacper Kołkowski spisali się doskonale. Mimo dużego stresu i obaw popłynęli poprawnie technicznie, właściwie wykonali nawroty i mogli cieszyć się z bardzo udanego debiutu.

Najmłodsza z tej trójki, ośmioletnia Michalina, sprawiła wszystkim ogromną niespodziankę, bowiem w obu swoich startach wywalczyła srebrne medale. Czasy, jakie uzyskała na dystansie 50 m stylami dowolnym i grzbietowym (odpowiednio 49,73 i 54,37 s), zwiastują kolejny talent w malborskim klubie.

O talencie możemy już z pewnością mówić w przypadku Kacpra Patoki, który wraz z Barbarą Siwiak i Janem Pindel stanął na słupkach startowych tuż po debiutantach. Kacper, jako jedyny z całej stawki dwunastolatków, pokonał dystans 50 m stylem dowolnym poniżej 30 sekund, a czas 29,99 s dał mu nie tylko złoty medal, ale także puchar dla najlepszego zawodnika gdańskich zmagań. Do swoich zdobyczy Kacper dorzucił srebrny medal na tym samym dystansie w stylu motylkowym. Barbara z kolei byłą dziewiąta z nowym rekordem życiowym na 50 m stylem motylkowym, a Janek dziesiąty na 50 m stylem grzbietowym.

Piąty medal dla Malborka zdobyła piętnastoletnia Agata Kupińska, która zajęła drugie miejsce w konkurencji 100 m stylem grzbietowym. W trzecim, ostatnim bloku sobotnich zawodów wystartowała ósemka pływaków MAL WOPR Malbork. Oprócz Agaty doskonale spisała się w nich Anna Czerwińska, która z dwoma nowymi rekordami życiowymi zajęła 6 i 8 lokatę na 50 m stylem motylkowym i 200 m stylem zmiennym. O podium otarł się Dawid Patoka, zajmując to najbardziej nielubiane, 4 miejsce w konkurencji 100 m stylem grzbietowym. W tej samej konkurencji oczko niżej, także z nową „życiówką”, uplasował się Cyprian Piróg. Sławomir Szpaczyński w bardzo trudnej konkurencji 200 m stylem zmiennym, mimo doskonałego czasu 2.34,00 minuty, „urywając” z dotychczasowego rekordu aż 9 sekund z czasem, zajął 7 lokatę. Z jedną nową „życiówką” wyjechali też z Gdańska Karolina Kwitnewska i Patryk Gross. Ta sztuka nie udała się, co prawda, Hani Rozalewicz, ale to z pewnością chwilowe, bo to wyjątkowo pracowita i ambitna zawodniczka.

Malborczycy już po raz kolejny pokazali w Gdańsku swoją wolę walki i głód zwycięstw. Bardzo cieszą medale, ale przede wszystkim wywalczone rekordy życiowe. Każda „urwana” sekunda motywuje bowiem do dalszej, wytężonej pracy na codziennych treningach.

Tekst: Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0