Malbork. Pływacy MAL WOPR przed mistrzostwami województwa. Przystąpią do nich w dobrych nastrojach po zawodach w Toruniu

Sezon na pływalniach nabiera tempa. Zawodnicy MAL WOPR mają za sobą bardzo dobry start w zawodach „Z Delfinem do Paryża”. Klub z Malborka zdobył w Toruniu jedenaście medali.

Blisko 600 pływaków w dziewięciu kategoriach wiekowych rywalizowało na krytej pływalni Aqua Toruń podczas imprezy zorganizowanej przez MTKP Delfin Toruń. Wśród nich znalazło się 10 reprezentantów Sekcji Pływackiej MAL WOPR.

Tytuł najlepszego zawodnika w kategorii 11 lat zdobył Kacper Patoka. Złożyły się na to świetne starty na 50 m stylem dowolnym i motylkowym. Zajął w tych konkurencjach odpowiednio 1 i 3 miejsce, ustanawiając rekordy życiowe.
Trzecią lokatę open oraz drugą w swojej kategorii wiekowej wywalczyła 16-letnia Nadia Walentynowicz. Specjalizuje się w pływaniu na plecach, więc nie dziwi, że wygrała na 100 m stylem grzbietowym. W Toruniu była też druga na tym samym dystansie, ale kraulem w czasie rekordu życiowego 59,49 s.

- Jak wiele zależy od zaangażowania na treningach, wie na pewno Liliana Szpaczyńska. Nasza najlepsza żabkarka nie miała sobie równych w swoim stylu, zajmując z nowym rekordem życiowym (1.18,19) pierwsze miejsce na 100 m popularną żabką, a do swoich zdobyczy dorzuciła brąz na 200 m stylem zmiennym. O „oczko” wyżej uplasowała się w tej konkurencji Magda Mroczek, zdobywając srebro z nowym rekordem życiowym na 200 m stylem zmiennym (2.33,16) – relacjonuje Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Srebro na 100 m stylem motylkowym zdobył Sławomir Szpaczyński; brązowe medale - Konrad Patoka, Piotr Zakrzewski, Kamil Czarnota. W Toruniu startowali też Dawid Patoka i Cyprian Piróg.

Pływacy MAL WOPR przygotowują się już do mistrzostw okręgu pomorskiego, które odbędą się w dniach 20-21 listopada, a Malbork będzie w nich reprezentować blisko 30 zawodników. Powoli zbliżają się też zimowe mistrzostwa Polski. A trenerki MAL WOPR jak zwykle dziękują rodzicom swoich podopiecznych, którzy wspierają je organizacyjnie i zawsze są gotowi do pomocy.