Malbork. Pływacy MAL WOPR przywieźli pokaźną kolekcję medali z zawodów w Toruniu

Z sześcioma medalami wrócili pływacy MAL WOPR Malbork z zawodów pod nazwą „Z Delfinem do Paryża”, które odbyły się w Toruniu. Poniżej relacji trenerki Iwony Ciecholewskiej.

Malborczycy z Torunia przywieźli pokaźną kolekcję medali w każdym z kolorów. Dwa złota zawisły na szyi czternastoletniego Dawida Patoki, dla którego były to bez wątpienia jedne z najlepszych zawodów w życiu. Nie tylko zwyciężył w swoich konkurencjach, ale także ustanowił rewelacyjny rekord życiowy na 100 m stylem dowolnym, poprawiając go o ponad 2 sekundy. Czas 1.00,27 minuty dał mu najwyższy wynik punktowy FINA z całej ekipy MAL WOPR, gdyż zainkasował w tym starcie aż 414 pkt.

Dawid złoty medal zdobył także na 100 m stylem grzbietowym, gdzie popłynął niespełna sekundę wolniej od swojego rekordu życiowego. Tak dobre wyniki punktowe pozwoliły mu zająć doskonałą, choć bardzo pechową, czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej toruńskich zawodów wśród 14-latków. Tuż za Dawidem, piąty w „generalce” był jego kolega klubowy, Sławomir Szpaczyński. W Toruniu ustanowił dwa rekordy życiowe. Na 100 m stylem dowolnym wywalczył srebro, zaś na tym samym dystansie, ale w stylu motylkowym zajął 3 miejsce.

Złoto i srebro oraz dwie nowe „życiówki” to dorobek dwunastoletniego Kacpra Patoki, który przyzwyczaił już nas do swoich doskonałych występów na pływalniach naszego województwa i kraju. Tym razem z czasem 1.03,03 był bezkonkurencyjny na 100 m kraulem, a na dystansie cztery razy dłuższym, urywając ze swojego dotychczasowego najlepszego wyniku blisko 12 sekund, z wynikiem 4.58,73 był drugi. Wyniki te uplasowały go na podium klasyfikacji generalnej, w której zajął drugą lokatę wśród 12-latków.

Występy pozostałych reprezentantów MAL WOPR:

• Anna Czerwińska – 4 miejsce ma 100 m stylem motylkowym z nowym rekordem życiowym (1.21,23);
  • Agata Kupińska – 4 miejsce na 100 m stylem grzbietowym;
  • Karolina Kwitnewska – 5 miejsce na 200 m stylem zmiennym z nowym rekordem życiowym;
  • Patryk Gross - rekord życiowy na dystansie 100 m stylem dowolnym (1.12,98).

W imprezie w Toruniu, które odbyły się 5 października, startowało 439 zawodników z 33 klubów. W tym zestawieniu MAL WOPR z dorobkiem 6 medali (3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy) zajął w klasyfikacji medalowej doskonałą 10 lokatę.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani