Malbork. Polska wygrała z Finlandią w meczu towarzyskim. Młodzi Biało-Czerwoni najlepsi w turnieju UEFA do lat 15

Malborscy kibice piłki nożnej mogli zobaczyć w akcji drużyny narodowe uczestniczące w turnieju towarzyskim U15 4 Nations 2022 Tournament. W piątek (6 maja) młodzi Polacy zwycięstwem z Finlandią przypieczętowali triumf w całej imprezie.

W towarzyskim turnieju pod egidą UEFA wzięły udział reprezentacje chłopców do lat 15 z Polski, Słowacki, Węgier i Finlandii. Malbork był współorganizatorem tych rozgrywek razem z Nowym Dworem Gdańskim i Ostródą. Na Stadionie Miejskim przy ul. Toruńskiej odbyły się dwa mecze. We wtorek (3 maja) Finlandia pokonała tutaj po zaciętym spotkaniu Węgry 4:3.

Trzy dni później malborskie boisko już nie było tak szczęśliwe dla Skandynawów. Przegrali tutaj 0:3 z Polską, która po dwóch wcześniejszych zwycięstwach przypieczętowała 1 miejsce w U15 4 Nations 2022 Tournament. Biało-Czerwoni już w 5 minucie objęli prowadzenie, ale Finowie wcale nie zamierzali odpuszczać. Stworzyli sobie co najmniej trzy dobre sytuacje strzeleckie. Do przerwy więcej goli nie padło. Przez większość drugiej połowy Polacy grali w osłabieniu po czerwonej kartce (dwie żółte), a mimo to zdołali zdobyć dwie bramki.

Na trybunach pojawiła się całkiem liczna publiczność, w czym zasługa m.in. uczniów malborskich szkół, zwłaszcza z SP 2. Chociaż specjalnie na mecz Polaków przyjechała nawet grupa ze Sportowej Szkoły Podstawowej w Elblągu. Za podawanie piłek odpowiedzialni byli chłopcy z malborskiej Pomezanii.