Malbork. Pomezania - Start 3:1, ale jesień poniżej oczekiwań

(RK)
Na 10 miejscu zakończyli rundę jesienną w pomorskiej IV lidze piłkarze Pomezanii Malbork.

Malborczycy podskoczyli w tabeli dzięki sobotniemu zwycięstwu nad Startem Mrzezino 3:1. Każdy inny wynik niż wygrana Pomezanii był nie do pomyślenia. Za piłkarzami z Malborka przemawiał atut swojego boiska, ale przede wszystkim postawa przeciwnika w obecnym sezonie. Start jest najsłabszym zespołem ligi: wygrał 1 mecz, 2 spotkania zremisował, a resztę przegrał.

Pomezania dopisała trzy punkty po dwóch bramkach Piotra Wilka i jednej Bartosza Wacławskiego. Wszystkie gole dla gospodarzy padły w pierwszej połowie. Po przerwie goście zdołali zdobyć honorową bramkę.

Runda jesienna w wykonaniu Pomezanii nie spełniła oczekiwań kibiców. Zespół miał być w czołówce tabeli i walczyć o awans do III ligi. Malborczycy, choć są na 10 pozycji, nie stracili jednak kontaktu z drużynami będącymi sporo wyżej w klasyfikacji. Od czwartego Korala Dębnica dzieli ich dystans tylko 6 punktów. Można powiedzieć, że jesienią piłkarze z Malborka grali... bardzo równo. Mają na koncie po 5 zwycięstw, remisów i porażek.