Malbork. Pomezania wygrała kolejny sparing. Tym razem na "lodowisku" pokonała Rodło

W kolejnym sparingu Pomezania Malbork podejmowała w sobotę (13 lutego) kwidzyńskie Rodło. Trzecia drużyna drugiej grupy V ligi pokonała 5:1 zespół zajmujący takie samo miejsce w czwartej grupie A-klasy.

Początkowo zawodnicy obu drużyn musieli szybko nauczyć się łapać równowagę na śliskiej nawierzchni, ale była to bardzo trudna sztuka. Zmarznięta sztuczna murawa przez całe spotkanie sprawiała im sporo problemów. W drugiej połowie, gdy słońce mocniej przygrzało, dodatkowo gdzieniegdzie tworzyły się kałuże. Ale takie są "uroki" zimowego grania.

W trudnych warunkach piłkarzom trudno było realizować założenia taktyczne, których realizacji oczekiwali od nich trenerzy. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Gospodarze stworzyli sobie kilka sytuacji, ale to zagrożenie pod bramką Rodła pojawiało się głównie po rzutach rożnych.

Po przerwie malborczycy wyszli na prowadzenie 3:0 (dwie bramki Krzysztofa Michalczyka, jedna Mateusza Latkiewicza). Przy tym stanie goście strzelili gola po wrzutce za plecy obrońców Pomezanii i sytuacji sam na sam z Oskarem Galeniewskim. Na 4:1 z rzutu karnego trafił Piotr Marszałek, a wynik w ostatniej akcji meczu ustalił płaskim strzałem z 11 metrów Latkiewicz.

Pomezania: Grzegorz Pluciński – Paweł Leszczyński, Mateusz Pańko, Łukasz Skalski, Piotr Marszałek – Marcin Bochyński, Mateusz Dakszys, Mateusz Sroka, Michał Alaburda, Michał Marendowski – Rafał Galeniewski oraz Oskar Galeniewski, Mateusz Grędzicki, Tomasz Owsianik, Dawid Torłop.

W kolejnym sparingu malborczycy zagrają u siebie 20 lutego z IV-ligowym Sokołem Zblewo (20 miejsce).