Malbork. Pomezania zremisowała z Olimpią Sztum w ostatnim sparingu przed inauguracją nowego sezonu

W piątkowy wieczór (24 lipca) na głównej murawie Stadionu Miejskiego przy ul. Toruńskiej malborska Pomezania w ostatnim sparingu przed startem ligi zremisowała 1:1 z innym piątoligowcem, Olimpią Sztum.

Sztumianie są beniaminkiem w drugiej grupie V ligi, do której awansowali z 2 miejsca w gr. IV A-klasy w sezonie skróconym przez epidemię koronawirusa. W spotkaniu ligowym Pomezania i Olimpia zmierzą się w połowie września na stadionie w Sztumie, a póki co, sprawdziły formę w ostatnim meczu kontrolnym przed inauguracją rozgrywek.

Do przerwy malborczycy dyktowali warunki na boisku, czego efektem było prowadzenie 1:0.

- Pierwsza połowa zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. To nasza pełna kontrola nad meczem, kilka stworzonych sytuacji. Fajnie, że wyszedł stały fragment gry, który trenowaliśmy - mówi Andrzej Tołstik, trener Pomezanii.

W 35 minucie po rzucie rożnym piłka trafiła do Roberta Felskiego, który zgubił krycie i z ok. 11 metrów spokojnie złożył się do woleja i uderzeniem przy słupku zdobył, jak się potem okazało, jedyną bramkę dla Pomezanii. Po przerwie do głosu doszli goście. W ostatnim kwadransie spotkania przejęli piłkę w okolicy środkowej linii boiska i wyprowadzili kontrę prawą stroną - następnie płaskie dośrodkowanie, przedłużenie podania, mocny strzał z kilku metrów pod poprzeczkę i młody Grzegorz Pluciński, który pojawił się między słupkami w drugiej połowie, nie miał szans. Tym razem to malborczycy zgubili krycie w swoim polu karnym.

- W drugiej połowie troszeczkę za dużo chaosu wdarło się w nasze poczynania. W pewnym fragmencie to nawet zespół ze Sztumu miał trochę więcej z gry. Po prostym błędzie znowu straciliśmy bramkę, tak jak tydzień wcześniej w Kwidzynie. Tam też przeważaliśmy w każdym aspekcie, a przegraliśmy 1:3 - mówi Andrzej Tołstik.

Nowy sezon w V lidze rusza w weekend 1-2 sierpnia, ale malborczycy zagrają trochę później. 4 sierpnia (wtorek) o godz. 18 podejmą przy Toruńskiej Czarnych Przemysław.
- Mamy ponad tydzień czasu. Myślę, że będziemy się starali nad tym elementem pracować, żeby po prostu takich błędów nie popełniać - dodaje trener Tołstik.

Pomezania w springu z Olimpią: Majewski - Wilk, Grędzicki, Jurczyk, Owsianik - Alaburda, Łazarczyk, Sroka, Dryjas - Escobar, Felski oraz Pluciński, Korynt, Nędza, Bochyński, Leszczyński.

Malbork. Pomezania przegrała sparing z Powiślem Dzierzgoń [Z...