Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. Poszukiwania dziecka na Nogacie. Strażacy interweniowali na Kąpielisku Miejskim

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Malbork. Nocne poszukiwania dziecka na Nogacie (6.08.2022)
Malbork. Nocne poszukiwania dziecka na Nogacie (6.08.2022) Radosław Konczyński
Czy na Kąpielisku Miejskim na Nogacie w Malborku doszło do tragedii? Miejmy nadzieję, że nie i że rzeczy dziecka pozostawione na ławce jednak niczego złego nie oznaczają. Strażacy, w tym ekipa płetwonurków, i policjanci prowadzili poszukiwania z piątku na sobotę (5-6 sierpnia).

Do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku wezwanie dotarło w piątek (5 sierpnia) o godz. 22.08.

- Wpłynęło z numeru alarmowego 112. Zgłaszającym był zaniepokojony dozorca Kąpieliska Miejskiego przy ul. Wileńskiej, który zauważył na pobliskiej ławce pozostawione dziecięce ubrania - wyjaśnia nam dyżurny operacyjny KP PSP Malbork.

Buty, skarpetki, spodenki, koszulka, czapka z daszkiem - wszystko w rozmiarze dziecięcym. Może 10-12 lat. Wyglądało tak, jakby ktoś się rozebrał i wskoczył do rzeki. Najpierw - w fazie działań ratowniczych - kąpielisko i jego okolicę sprawdzili ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Malbork i Ochotniczej Straży Pożarnej w Stogach.

Strażacy przeszukali linię brzegową, pomosty, weszli też do wody w pobliżu brzegu i nikogo nie znaleźli - dodaje dyżurny operacyjny PSP. - Na miejsce została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Gdańska.

Nurek zszedł do wody około północy i sprawdził część dna. Również nikogo nie znaleziono. Działania, których charakter zmienił się z ratowniczych w poszukiwawcze, zakończyły się po godz. 1 w sobotę (6 sierpnia).

Gdy strażacy prowadzili akcję na rzece, policjanci analizowali zapisy z kamer monitoringu. Z ustaleń ma wynikać, że ubrania leżały na ławce od dłuższego czasu. Jak się dowiedzieliśmy, w piątek do Komendy Powiatowej Policji w Malborku nie wpłynęło żadne zawiadomienie o zaginięciu dziecka. Ta informacja może dawać jakąś nadzieję, że jednak nie doszło do żadnej tragedii. To, czy poszukiwania z udziałem płetwonurków będą kontynuowane w sobotę, zależy teraz od policji.

W piątkowy wieczór, już po zakończeniu pracy Kąpieliska Miejskiego, spędzało na nim czas mnóstwo osób. Tak było zawsze w upały, gdy mieszkańcy szukali ochłody. Już na początku sezonu dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem, przestrzegał jednak, że kąpielisko jest czynne od godz. 10 do 18 i tylko w tym czasie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy wodni.

Zgodnie z regulaminem, poza tymi godzinami obowiązuje zakaz kąpieli. Jeżeli ktoś jednak wchodzi do wody, robi to na własną odpowiedzialność. Stąd apel do rodziców, by poza czasem pracy WOPR nie puszczali dzieci same nad Nogat. Pomiędzy godz. 18 a 10 obiektu pilnuje dozorca, ale niewiele jest w stanie poradzić, gdy w wodzie przebywa kilkadziesiąt osób.

Po modernizacji bulwaru nad Nogatem zniknęło ogrodzenie Kąpieliska Miejskiego, bo zgodnie z koncepcją promenada również w tym miejscu miała być otwarta na rzekę. Przed remontem i bulwaru, i kąpieliska stary płot stanowił pewną barierę, ale kto bardzo chciał, i tak potrafił dostać się na ten teren.

Malbork. Kąpielisko Miejskie zacznie działać w wakacje, ale ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto