Malbork-Poznań. Paulina Cierpiałowska z dobrymi wynikami na Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu

Tym razem nie motylkiem, tylko w stylu dowolnym Paulina Cierpiałowska spisała się bardzo dobrze w imprezie rangi ogólnopolskiej. 15-latka z Malborka startowała w zawodach cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski.

W Termach Maltańskich w Poznaniu rywalizacja odbywała się na basenie 25-metrowym. Paulina, wychowanka MAL WOPR, która jest zawodniczką UKS Żabianka Gdańsk, ścigała się w sobotę (21 listopada) na trzech dystansach. Najpierw na 100 m dowolnym znalazła się w serii z krajową czołówką i pływaczkami starszymi i bardziej doświadczonymi. W 10-osobowej stawce dotknęła ścianę mety w czasie 56,85 sekundy, co dało 9 miejsce w tym wyścigu. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajęła 12 lokatę, a zwyciężyła oczywiście w swojej kategorii wiekowej do lat 15.

Drugim startem pływaczki z Malborka było 400 m stylem dowolnym. I tutaj dokonała naprawdę nie lada sztuki, bo przypisano ją do serii z udziałem wolniejszych zawodniczek. Wygrała ją bez problemu, ale co ważniejsze, uzyskała wynik 4.17,54 minuty, który dał 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. To warte podkreślenia, bo walczyła sama z sobą.
Bezdyskusyjnie okazała się najlepsza w kategorii 15-latek, a niewiele zabrakło do trzeciego miejsca podium open, które zajęła 23-letnia Daniela Georges z KU AZS UMCS Lublin. Wygrała 20-letnia Aleksandra Polańska z UKS GOS Raszyn – 4.07,28.

Na koniec został start na 200 m dowolnym, w którym Paulina wygrała swoją serię z czasem 2.02,02 minuty, co dało 1 miejsce w kategorii 15-latek i 7 miejsce open, ze stratą około 1,5 sekundy do podium.

W kolejny weekend (28-29 listopada) razem z UKS Żabianka weźmie udział w pierwszej rundzie Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego, gdzie wystartuje na 50 i 100 m zarówno stylem dowolnym, jak i motylkowym.