Malbork. Programy współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2022 przedstawiły miasto i gmina. Będzie można zgłaszać uwagi

Anna Szade
Anna Szade
Pixabay
Udostępnij:
Władze Malborka i gminy Malbork zapraszają organizacje pozarządowe do konsultowania programów współpracy na 2022 r. To ważne, by zabrać głos w tej sprawie, bo dokument reguluje wzajemne relacje i definiuje obszary wspólnego działania.

W Malborku organizacjom pozarządowym działającym na rzecz mieszkańców i miasta przedstawiono dwa projekty. Pierwszy to Program współpracy miasta Malborka z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami ze sfery pożytku publicznego na rok 2022, drugi to wieloletni program na lata 2022-2025.

Konsultacje programu współpracy z NGO w Malborku

Konsultacje rozpoczną się 22 października i potrwają do 25 października. W tym czasie można składać swoje uwagi i opinie na specjalnym formularzu. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • przekazując wypełniony druk w wersji papierowej na adres: Urząd Miasta Malborka, pl. Słowiański oraz w godzinach pracy urzędu;
  • przesyłając formularz za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected]

Z programem zapoznać się można TUTAJ na oficjalnej stronie Urzędu Miasta
Tam dostępny jest również formularz obowiązujący przy składaniu uwag.
Po etapie konsultacji projekt uchwały trafi pod obrady Rady Miasta Malborka.

W projekcie programu, prócz zakresu współpracy między administracją samorządową a środowiskiem pozarządowym podana jest również łączna kwota środków finansowych, które miasto zamierza przeznaczyć na wsparcie NGO oraz zlecane im zadania publiczne. Na tym etapie to dopiero propozycja, bo szczegółowe kwoty zostaną określone w uchwale budżetowej na 2022 r. oraz w ogłoszeniach o otwartych konkursach ofert. Według obecnych szacunków może to być 930 tys. zł, w tym:

  • ochrona zdrowia i promocja zdrowia – 60 000 zł,
  • pomoc społeczna – 170 000 zł,
  • pozostałe zadania w zakresie polityki społecznej – 70 000 zł,
  • profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych – 30 000 zł,
  • przeciwdziałanie narkomanii – 20 000 zł,
  • kultura fizyczna – 430 000 zł,
  • kultura i sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – 70 000 zł,
  • edukacyjna opieka wychowawcza – 80 000 zł.

Gmina Malbork i organizacje pozarządowe. Jak mogą współdziałać?

Również gmina Malbork prowadzi obecnie konsultacje projektu programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2022 r.
Dokument dostępny jest na stronach Urzędu Gminy, tam też znajduje się formularz, na którym można przekazywać swoje uwagi, opinie i propozycje. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Wypełniony druk należy przekazać drogą elektroniczną na adres: [email protected] lub listownie na adres: Urząd Gminy Malbork, ul. Ceglana 7, 82-200 Malbork. Ale uwaga, do rąk urzędników opinie muszą dotrzeć do 26 października

Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie