Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. Przetarg na bulwary i duży plac zabaw ogłoszony. Sprawdź, jak ma się zmienić teren przy ulicy Parkowej

Radosław Konczyński
Fot. materiały Urzędu Miasta Malborka
Urząd Miasta Malborka ogłosił przetarg na przebudowę bulwarów nad Nogatem. W ramach tego zadania szuka też wykonawcy, który stworzy duży teren rekreacyjno-wypoczynkowy między ulicą Parkową a ścieżką pieszo-rowerową nad Nogatem.

Zgodnie z zapowiedziami, przetarg na inwestycję dotowaną z unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja, wreszcie został ogłoszony. Malborski samorząd pozyskał dofinansowanie w ramach wspólnego projektu z rosyjskim miastem Swietłyj. W Malborku mają być m.in. przebudowane bulwary nad Nogatem oraz planowana jest budowa terenu rekreacyjno-wypoczynkowego między ul. Parkową a Nogatem, w pobliżu Kanału Juranda.

Jeśli chodzi o to drugie zadanie, z dokumentacji przetargowej można się dowiedzieć w szczegółach, jak miałby wyglądać teren, na którego części dawniej znajdował się ogród działkowy. Do zagospodarowania jest obszar o powierzchni 20 370 m kw., z czego blisko 70 proc. miałaby stanąć zieleń.

"Planowana inwestycja polega na zagospodarowaniu terenu na punkt widokowy z placem zabaw i miejscami parkingowymi. Projektuje się rekreacyjno-wypoczynkowe urządzenie terenu dla rodzin, na które składać się będą: plac zabaw z indywidualnymi zabawkami, tor rowerowy, bastion ziemny z wbudowanymi w skarpy funkcjami zabawowymi, zabawki edukacyjne (układ słoneczny i tor wodny) oraz część wypoczynkowa w zieleni i sadzawki" – można przeczytać w dokumentacji przetargu ogłoszonego w BIP Urzędu Miasta Malborka.

Całość będzie miała układ heksagonalnych ścieżek i placyków o różnej nawierzchni: mineralnej, syntetycznej, z drewna syntetycznego czy z kostki betonowej (parking). Cały teren będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych ruchowo. W ramach inwestycji powstanie też oświetlenie parku, zewnętrzna instalacja wodociągowa z przyłączem, kanalizacja deszczowa z drenażem odprowadzającą wody do Kanału Juranda

Ukształtowanie terenu nie zmieni się, poza dwoma elementami. Powstanie wspomniany bastion, który projektanci nazywają akcentem historyzującym, nawiązującym do dawnych fortyfikacji szwedzkich z XVI w. (zachowały się niewielkie relikty bastionów). Zostanie też zbudowany punkt widokowy o wysokości 10,5 m. Zieleń w części dostępnej będą stanowiły trawniki dywanowe z trawą sportową (odporna na deptanie) z nasadzeniami, a w części niedostępnej będzie się znajdowała zieleń ekologiczna.

„Inwestycja nie ingeruje w istniejące pozostałości systemu obronnego, poza oczyszczeniem i wyeksponowaniem poprzez oznaczenie tablicą oraz przeprowadzenie ciągu pieszego w pobliżu. Projektowana inwestycja nie stwarza zagrożenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego, wody deszczowe zbierane z parkingu i ciągów pieszych. podczyszczane i odprowadzane do Kanału Juranda zgodnie z MPZP” - można przeczytać w dokumentacji przetargowej.

Zobacz:

Malbork. Bulwar nad Nogatem zmieni swój wygląd. To już pewne...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto