Malbork. Rada Miasta pracuje już w pełnym składzie. Nowy radny złożył ślubowanie

Anna Szade
Anna Szade
Radosław Konczyński
Udostępnij:
Od 28 kwietnia 2022 roku Rada Miasta Malborka ponownie liczy 21 osób. Wolne miejsce po Adamie Hodernym zajął Grzegorz Wojdanowski, który startował z listy KWW Marka Charzewskiego.

Przypomnijmy, że skład rady został tymczasowo uszczuplony na skutek decyzji komisarza wyborczego w Gdańsku II. Na początku marca br. wygasł mandat radnego Adama Hodernego. Była to konsekwencja uprawomocnienia się orzeczenia Sądu Okręgowego w Gdańsku sprawie dotyczącej złożenia niezgodnego z prawdą oświadczenia lustracyjnego.

Radny Hoderny do władzy uchwałodawczej samorządu dostał się z listy KWW Marka Charzewskiego. To oznaczało, że zwolniony mandat będzie mogła objąć następna osoba z tej samej listy. Tym samym na sesji Rady Miasta, która odbyła się 28 kwietnia, mógł pojawić się Grzegorz Wojdanowski, startujący w wyborach samorządowych w 2018 roku z komitetu obecnego burmistrza. Po złożeniu ślubowania mógł już brać udział w głosowaniach znajdujących się w porządku obrad.

Dla Grzegorza Wojdanowskiego to pierwsza kadencja we władzach samorządu. Nowy radny jest rodowitym malborczykiem. Jak mówi, ma wykształcenie wyższe (Uniwersytet Gdański), pracuje w Gdańsku.

Muszę powiedzieć, że na początku było to dla mnie pewnego rodzaju zaskoczenie, że mam szansę zostać radnym. Ta decyzja musiała dojrzeć we mnie. Ale gdy już zdecydowałem się objąć mandat i pojawiło się postanowienie komisarza wyborczego, dostawałem sympatyczne telefony z gratulacjami – mówi Grzegorz Wojdanowski.

W Radzie Miasta na razie zgłosił się do pracy w Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.
- Gdy nabędę więcej pewności siebie, postaram się dołączyć również do którejś z pozostałych komisji, może rewizyjnej, może finansów i rozwoju miasta – dodaje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jest projekt zmian w kodeksie pracy

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie