Malbork. Reprezentacje ZSP 4 i II LO zajęły takie samo miejsce w wojewódzkiej licealiadzie w przełajach

Dziewiąte miejsca zajęli mistrzowie powiatu malborskiego dziewcząt i chłopców w finałach wojewódzkich w drużynowych biegach przełajowych. W Człuchowie startowały reprezentacje Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 oraz II Liceum Ogólnokształcącego.

Finał szkolnych mistrzostw województwa pomorskiego odbył się w miniony wtorek (12 kwietnia). Reprezentacje składały się z pięciu osób (plus rezerwowi). Zajęte miejsce przez zawodnika odpowiadało liczbie zdobytych punktów dla drużyny. Zatem jeżeli ktoś wygrał bieg, uzyskał 1 pkt. Im mniej punktów miała dana reprezentacja, tym wyższą lokatę wywalczyła w klasyfikacji drużynowej.

W licealiadzie dziewczęta miały do pokonania dystans 1500 metrów. Na 9 miejscu ukończyły finały wojewódzkie mistrzynie powiatu malborskiego, czyli drużyna ZSP 4 w składzie: Sara Podsiadło (indywidualnie najwyżej - 28 miejsce), Julia Sitarz, Dominika Murawska, Oliwia Barecka, Amelia Dembicka, Nadia Klimaszewska oraz Paulina Justa pod opieką Doroty Grzywackiej.

- Reprezentantki Malborka w kategorii szkół ponadpodstawowych wykazały się ogromnym hartem ducha i wolą walki. Nie wszystkie były w pełni zdrowe, mimo to walczyły jak równym z równym także z reprezentacjami szkół sportowych. Suma zajętych miejsc pięciu startujących biegaczek dawała ostateczny wynik klasyfikacji zespołowej. Mimo iż zawodniczki ZSP 4 nie trenują na co dzień biegów, dziewiąte miejsce można uznać za bardzo dobry wynik. Warto podkreślić, iż cały wybrany siedmioosobowy skład wyjechał do Człuchowa w komplecie. Każda z dziewcząt miała świadomość, iż jest to start zespołowy – informuje Iwona Ciecholewska, nauczycielka ZSP 4 Malbork.

W kategorii chłopców, w której rywalizacja odbywała się na dystansie 2000 metrów, reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku również zajęła 9 miejsce, na co złożył się dorobek: Oskara Wąsika (8 miejsce indywidualnie), Bartosza Sowińskiego (33), Filipa Kujawy (55), Mateusza Szulca (62) i Stanisława Markowicza (64). Opiekunem zespołu był Norbert Sajkowski, który liczył nawet na brązowy medal, ale niestety jego drużyna nie mogła pojechać w najsilniejszym składzie.

W Człuchowie indywidualnie startowała też Oliwia Browarczyk z II LO.

Drużynowo z powiatów awans uzyskiwali tylko zwycięzcy, tak jak w naszym przypadku ZSP 4 i II LO. W finałach wojewódzkich mogli wziąć udział, startując indywidualnie, także zawodnicy, których szkoły się nie zakwalifikowały, ale oni znaleźli się w pierwszej trójce. W kategorii dziewcząt nasza szkoła zajęła w powiecie 2 miejsce, więc nie awansowała, ale Oliwia dzięki temu, że zajęła 3 lokatę, mogła pojechać do Człuchowa. Tam dobiegła na 49 miejscu – informuje Norbert Sajkowski.

W Człuchowie tego samego dnia odbyły się też finały wojewódzkich igrzysk dzieci (klasy V-VI) oraz wojewódzkich igrzysk młodzieży szkolnej (klasy VII-VIII szkoły podstawowej). W WIMS w kategorii chłopców 15 miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku. Najwyższe miejsce w reprezentacji „ósemki” (25) zajął Łukasz Waniewski. W kategorii dziewcząt na 15 miejscu uplasowała się SP w Starym Polu. Najwyższą lokatę wywalczyła Michalina Zielska (61).

W wojewódzkich igrzyskach dzieci wśród dziewcząt 17 miejsce zajęła SP 8 Malbork. Najwyższą, 59 lokatę wywalczyła Zosia Wiączkowska.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0